Ministro teigimu, Energetikos inspekcija ir Kainų komisija turėtų būti sujungtos kuo greičiau, o naujajai institucijai, jo nuomone, galėtų vadovauti kandidatė į Kainų komisijos pirmininko postą Diana Korsakaitė. Ją A.Sekmokas pavadino tinkama ir priimtina kandidate.

Gruodžio pabaigoje A.Sekmokas sakė, kad P.Malakausko kandidatūra į Energetikos inspekcijos vadovus yra svarstytina, tačiau sprendimą ministras teigė priimsiąs savarankiškai.

Dabar, anot A.Sekmoko, P.Malakausko galimybės vadovauti įstaigai nebesvarstomos.
"Toliau to klausimo neforsuojame", - BNS sakė A.Sekmokas.

Iš VSD generalinio direktoriaus pareigų P.Malakauskas pasitraukė pats. Gruodžio 14 dieną jis prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, o po trijų dienų Seimas pritarė atleidimui iš pareigų.

P.Malakauskas atsistatydino likus savaitei iki parlamentinį tyrimą dėl galimo CŽV kalėjimo atlikusio Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadų patvirtinimo.

Prezidentės dekretu laikinai vadovauti VSD pavesta šios įstaigos vadovo pavaduotojui 39 metų R.Vaišnorui.

P.Malakauskas tuometinio prezidento Valdo Adamkaus dekretu buvo paskirtas 2007-ųjų birželio 20-ąją. Jis pakeitė iš saugumo vadovų po vadinamojo VSD skandalo atleistą Arvydą Pocių.