Savivaldybė praneša, kad tarybai pateiktame sprendimo projekte siūlyta nuo rugsėjo 1 dienos nustatyti naujus šalto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tarifus – atitinkamai 1,67 Lt ir 3,18 Lt už 1 kub. m (be PVM). Kadangi šiuo metu galioja 19 proc. PVM, įkainiai siektų 1,99 ir 3,78 Lt. Tad už 1 kub. m vandens ir nuotekų gyventojams tektų mokėti 5,77 Lt.

Atsižvelgus į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) patvirtintą metodiką, įvedamas naujas vandens pardavimo mokestis – 2,57 Lt be PVM daugiabučių namų gyventojams (su PVM – 3,06 Lt), 2,69 Lt be PVM – privačių namų savininkams (3,2 Lt su PVM).

Dabar mieste galioja dar 2001 metais patvirtintos kainos – 1,7 Lt už 1 kub. m šalto vandens, 2,21 Lt – už nuotekas (su PVM). T.y. už 1 kub. m mokama 3,91 Lt.

Šie tarifai nebekompensuoja UAB „Aukštaitijos vandenys“ įgyvendintų investicinių projektų sąnaudų (valymo įrenginių rekonstrukcijos, tinklų rekostrukcijos ir plėtros), materialinių, energetinių, darbo jėgos brangimo bei mokesčių pasikeitimo. Bendrovė tvirtina išnaudojusi vidinius rezervus gamybos efektyvumui didinti ir be kainų kėlimo nepajėgianti tinkamai vykdyti veiklos.

„Suprantame sudėtingą „Aukštaitijos vandenų“ situaciją, tačiau kartu – ir sunkmečio spaudžiamų gyventojų nerimą. Todėl šiandien ir nepriimtas sprendimas didinti šalto vandens ir nuotekų tarifus. Panevėžiečiai itin piktinasi nauju vandens pardavimo mokesčiu, todėl į kitą Tarybos posėdį bus kviečiami VKEKK atstovai. Savo ruožtu Savivaldybė kreipsis į Seimą ir VKEKK, kad būtų koreguojama šalto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tarifų skaičiavimo metodika“, - sakė Savivaldybės meras Povilas Vadopolas.

Šiuo metu UAB „Aukštaitijos vandenys“ teikiamų paslaugų įkainiai – vieni žemiausių šalyje. Bendrovės duomenimis, be jos, tik dar trijų vandentvarkos įmonių paslaugų kainos iki šiol apskaičiuotos pagal senąją metodiką.