Nors įstatymas įsigalios šiemet, elektros kainas pagal jį bus galima skaičiuoti tik kitąmet. Todėl teigiama, kad jis nesumažins dabartinių elektros kainų, tik apribos galimybes nepagrįstai jas didinti ateityje.

Už įstatymo pataisas balsavo visi 98 posėdyje dalyvavę parlamentarai.

„Galima pasidžiaugti, kad priimtas įstatymas visiškai atitinka vartotojų interesus. Jis leis VKEKK spausti energetikos bendroves ir reikalauti veiklos efektyvumo ir mažesnių kainų“, - žurnalistams teigė pataisas užregistravęs konservatorius Jurgis Razma.

Jo teigimu, pataisos leis VKEKK pačiai nuspręsti, kokią energetikos įmonių turto vertę nustatyti skaičiuojant elektros kainas gyventojams.

Be to, energetikų pelno norma sumažinta beveik dvigubai - ji negalės viršyti 5 proc.

VKEKK pirmininkas Virgilijus Poderys anksčiau atkreipė dėmesį, kad net ir priėmus šias pataisas elektros energijos kainos Lietuvoje uždarant Ignalinos atominę elektrinę vis tiek didės, tačiau nebe taip smarkiai, kaip didėtų, jeigu tebegaliotų dar 2004 m. priimtas įstatymas.

„Bus užkirstas kelias nepagrįstam elektros kainos augimui, priklausomai nuo išpūstos turto (energetikos įmonių –DELFI) vertės“, - sakė VKEK vadovas V. Poderys.

Trečiadienį jis prognozavo, kad elektros kainų augimas kitais metais galėtų būti apie 5-7 ct/kWh, vietoje planuotų maždaug 30 ct/kWh.

„Leo LT“: mažės elektros tiekimo patikimumas

Nacionalinės elektros energetikos bendrovės „Leo LT“ atstovų teigimu, Seimo priimtos įstatymo pataisos turės neigiamos įtakos „Leo LT“ grupės įmonėms ir jų veiklos rezultatams.

„Mes manome, kad įstatymas neatitinka Europos Sąjungoje galiojančios praktikos tiek dėl pasirinkto reguliavimo metodo, tiek ir dėl pasirinktos pelno normos, kuri yra mažesnė, nei kitose valstybėse ir net mažesnė, nei kituose sektoriuose Lietuvoje. Pavyzdžiui, dujų“, -. teigė „Leo LT" valdybos narys Vilius Bernatonis.

Jis patikino, kad „Leo LT“ įmonių veiklos rezultatai šiuo metu nėra tokie geri, kaip įsivaizduoja politikai, nes elektros energijos suvartojimas šalyje dėl sunkios ekonominės būklės yra kritęs apie 10 proc. lyginant su praėjusiais metais.

Priimtos pataisos esą gali dar pabloginti situaciją.

„Bloga finansinė padėtis „Leo LT“ grupės įmonėse yra kenksminga ilgalaikių vartotojų interesų požiūriu. Neišvengiamai mažės elektros energijos tiekimo patikimumas“, - sakė V. Bernatonis.

Jo teigimu, „Leo LT“ įmonės turės peržiūrėti investicinius planus, privalės ieškoti galimybių mažinti išlaidas, peržiūrėti darbo užmokesčio fondus.