Netrukus Vyriausybė ir „Maximos“ savininkai vėl sės derėtis. To prireikė dėl naujo įstatymo. Jį pasirašęs prezidentas Valdas Adamkus pareikalavo, kad „Maximos“ ir Vyriausybės sutartyse būtų geriau ginami Lietuvos interesai.

Vienas esminių pageidavimų – kol įsisiūbuos atominės statybos, „Leo LT“ mokamų dividendų dalį nuo pelno reiktų sumažinti nuo 40–60 iki 20–40 proc.

„Mes prezidento siūlymą ir siūlysime, ir ginsime, kad jis toks būtų įrašytas pradiniuose plėtros etapuose, kai dar būtinas finansinių išteklių poreikis šiems dideliems projektams, kad būtų numatyti mažesni procentai, mažesnis dividendų intervalas akcininkams“, – teigia ūkio ministras Vytas Navickas.

Tačiau šįkart iš derybų gali likti tik jų imitacija, nes „Maximos“ savininkai sako iš esmės sutinkantys su prezidentu dėl dividendų sumažinimo.

„Pritariam prezidentui. Tik reikia pasverti kitą pusę, nes didelę dalį šitų dividendų iš šitos bendrovės gauna valstybė į savo biudžetą, kuri toliau gali juos valstybės tikslams panaudoti: mokytojų algoms didinti ar kam kitam“, – sako Žilvinas Marcinkevičius, „VP grupės“ viceprezidentas.

Jau šią ar kitą savaitę bus įsteigtas ir „Leo LT“ priežiūros komitetas, kuriam vadovaus premjeras Gediminas Kirkilas.

Jis kol kas kandidatų į „Leo LT“ vadovo postą nemini. Tuo metu „Maximos“ savininkai jau turi nusižiūrėję keletą galimų vadovų, tačiau sako su jais šio klausimo dar neaptarinėję.

„Yra labai stiprus vadovas, kuris vadovauja bendrovei „Teo“, arba bankų vadovai ir Nerijus Eidukevičius“, – vardija verslininkas.

Jis su kolegomis iš „VP dešimtuko“ su Vyriausybe tikisi, kad „Leo LT“ bendrovė bus įsteigta per mėnesį.