„JPMorgan Chase & Co.“ šią savaitę atšaukė kalėdinius pasiruošimus, o Londono tauriųjų metalų rinkos asociacija atsisakė planų rengti iškilmingą vakarienę Gamtos istorijos muziejuje. Apskaitos įmonė „KPMG“ paragino darbuotojus neprisikviesti daug svečių ir būti pasiruošusiems paskutinę minutę atšaukti planus.

Omikron dar kartą aiškiai priminė apie infekcijos riziką. Retas kuris norėtų perduoti virusą vyresnio amžiaus giminaičiams, kuriuos galbūt aplankys per Kalėdas, arba būti priverstas šventiniu laikotarpiu izoliuotis.

„Žmonės labiau sunerimę dėl nešeimyninių susibūrimų – kalėdinių vakarėlių ir panašiai, – interviu sakė brokerio „Peel Hunt LLP“ vykdomasis direktorius Stevenas Fine’as. – Jie nori būti tikri, kad per Kalėdas visi šeimos nariai galės susiburti draugėn, todėl verčiau atsisakys eiti į firmos Kalėdų vakarėlį.“

Kompanijos taip pat nelinkusios planuoti brangiai kainuojančių, didelio masto renginių, nes paskutinę minutę vyriausybė gali liepti juos atšaukti. Tai paskatino intymesnių renginių tendenciją.
„Deloitte“ šiais metais vis dar planuoja komandinius renginius, tačiau jie bus kuklesni nei prieš pandemiją. Kaip ir „NatWest Group Plc“ ir „Peel Hunt“, apskaitos firma pabrėžia, kad dalyvavimas juose tikrai neprivalomas.

„Žmonių nerimas“

„Žinoma, būtina kažkaip tvarkytis su žmonių nerimu, – sakė S. Fine’as. – Negalima versti jų daryti nieko, dėl ko jie jaustųsi nepatogiai.“

Foto: Zuma Press / Scanpix

Be to, vėl įsigalioja būtinosios apsaugos priemonės. „British American Tobacco Plc“, įsikūrusio prie Temzės, registratūros svečiai atvykę turės pasitikrinti temperatūrą ir dezinfekuoti rankas. Jie taip pat turės pateikti vakcinacijos įrodymą arba neigiamą testo atsakymą, kad galėtų patekti į vidų.

Vis atsargesnė atmosfera – smūgis Sičio barams ir restoranams, kurie tikėjosi šventinio šėlsmo po to, kai praėjusį Kalėdų sezoną sugadino karantinas.

Pasak vieno informuoto asmens, restoranų tinklas „Ivy“, turintis filialų visame Londone, šią savaitę sulaukė daugybės atšaukimų, žmonėms nerimaujant dėl naujosios atmainos. Kitą savaitę sumanę pavakarieniauti „Canary Wharf“ filiale, bet kurį vakarą gausite laisvą staliuką keturiems asmenims.

Nors ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ne kartą ragino žmones neatšaukti švenčių, vienas iš vyriausių jo patarėjų medicinos klausimais šią savaitę perspėjo vengti nebūtino bendravimo. Šią savaitę Anglijoje atlikta „YouGov“ apklausa, kurioje dalyvavo 1402 suaugusieji, atskleidė, kad nors dauguma nebenorėtų gyventi su karantino taisyklėmis, 69 proc. pritaria grįžimui prie socialinio atsiribojimo baruose ir restoranuose.

Prekybos grupės „UKHospitality“ duomenimis, ankstyvieji duomenys rodo, kad kol kas atšaukta maždaug 10 proc. planuotų vakarėlių. Vis dėlto grupė teigia, kad tendencija lėtėja, ir dauguma žmonių vis dar tikisi atšvęsti Kalėdas būryje.

Rizikos draudimo fondai

Paties B. Johnsono atsipūtęs požiūris reiškia, kad kai kuriose Londono vietose prekyba vis dar nepasiduoda. Sunku gauti vietą uždaruose klubuose, tokiuose kaip „5 Hertford Street“ ir „Oswald’s“ Meifere, populiarioje rizikos draudimo fondų valdytojų susitikimų vietoje. Reguliarūs renginiai, tokie kaip kalėdinė viktorina „Annabel’s“, taip pat vis dar turėtų įvykti. Penkių žvaigždučių viešbutyje „Ned“ Londono Sityje įmonių kalėdinių vakarėlių bumas sugrįžo į 2019 m. lygį.

Tačiau didžiojoje Sičio dalyje vyrauja neapibrėžtumas, teigia Anne Boden, „Starling Bank“ generalinė direktorė.

„Šiuo metu kaip tik visi sėdime ir galvojame, ar Kalėdos įvyks“, – sako ji.