Malaizijos gamybos pirkimo vadybininkų indeksas birželį smuko nuo 51,3 iki 39,9 punkto, žemiausio lygio per daugiau nei metus. Vietname ir Indijoje, kurios kovoja su neseniai atsinaujinusiu viruso protrūkiu, analogiškas rodiklis nukrito žemiau 50 punktų lygio, skiriančio plėtrą nuo susitraukimo.

„Pastarasis COVID-19 infekcijų šuolis ir su juo siejamos ribojimo priemonės vėl kirto paklausai, sutrikdė gamybą ir tiekimo grandines" Malaizijoje, sakė Chrisas Williamsonas, „IHS Market“ vyriausiasis verslo ekonomistas.

„Bendrovės smarkiau sunerimo dėl galimo tolesnių viruso bangų poveikio.“

Pietų Korėja ir Taivanas, eksporto jėgainės, toliau besinaudojančios pakilimu elektronikos cikle ir augančia puslaidininkių paklausa, tvirtai įsitvirtino plėtros teritorijoje, atitinkamai ties 53,9 ir 57,6 punkto riba.

Azijos eksporto varikliai visomis išgalėmis stengiasi minimizuoti gamybos trikdžius, siejamus su viruso židiniais kai kuriose regiono dalyse, įskaitant neseniai kilusius protrūkius Malaizijoje, Indonezijoje ir Vietname. Pasaulinė prekyba išlieka ekonominiam augimui palankiu veiksniu, nors pristatymo sąnaudos išlieka pakilusios.

Ganėtinai stabili plėtra antroje didžiausioje pasaulio ekonomikoje teigiamai atsiliepia likusiam Azijos regionui, kurio didžioji dalis priklauso nuo Kinijos kaip svarbiausios savo prekybos partnerės.

„Caixin Media“ ir „IHS Markit“ atliktas Kinijos gamybos pirkimo vadybininkų indeksas (Purchasing Managers Index, PMI) sumažėjo nuo 52 iki 51,3, parodė ketvirtadienio ryto duomenys. Rodiklis auga nuo 2020 m. gegužės.

Oficialus Kinijos gamybos pirkimo vadybininkų indeksas birželį mažai pasikeitė ir siekė 50,9 punkto, tęsdamas augimo ciklą 16-ą mėnesį iš eilės, trečiadienį pranešė Nacionalinis statistikos biuras. Su gamyba nesusijęs rodiklis, vertinantis aktyvumą statybų bei paslaugų sektoriuose, nukrito nuo 55,2 iki 53,5 punkto, didele dalimi dėl viruso protrūkių atskirose šalies dalyse.

Birželį eksporto apimtys iš Pietų Korėjos, pasaulinės prekybos vedlės, išaugo daugiau nei prognozuota, tęsdamos augimo tendenciją, kuri, anot pareigūnų prognozių, leidžia tikėtis rekordinių aukštumų šiais metais, parodė ketvirtadienio vyriausybės duomenys.

„Šiuo metu daug investuojama siekiant išspręsti pasaulinį tiekimo stygių, susijusį su puslaidininkių paklausa“, taip pat ir su JAV-Kinijos technologijų konfliktais, trečiadienio pranešime teigė Robas Carnellas, Singapūre veikiančios „ING Groep“ Azijos-ramiojo vandenyno mokslinių tyrimų skyriaus vadovas. – Papildomo tiekimo vargu ar galima būtų tikėtis greitai“, net jeigu elektronikos paklausa išlieka stipri.

Japonijoje, kur „au Jibun Bank“ ir „IHS Market PMI“ gegužę sumažėjo nuo 53 iki 52,4 punkto, verslovės perspektyvas ima vertinti labiau optimistiškai: pasitikėjimo rodiklis yra stipriausias nuo 2021 metų liepos. Tai atitinka ir Japonijos centrinio banko ketvirtadienį atliktą apklausą, kuri parodė, kad pasitikėjimas tarp didžiųjų Japonijos gamintojų gerėja ketvirtą ketvirtį iš eilės ir jau pasiekė aukščiausią lygį nuo 2018 metų, nors pandeminiai ribojimai tebegalioja.