Vyriausybė pranešė, kad nuo 2022 m. sumažins tokių pajamų tarifą iki 15 proc. (nuo 30,5 proc.), o tai atitiktų kapitalo prieaugio mokesčius prekiaujant akcijomis. Panašu, kad valdžia nerimauja, jog investuotojai dėl aukštesnio mokesčių tarifo neatskleidžia institucijoms visų savo kriptovaliutų pajamų.

Vengrijos finansų ministras Mihaly Varga antradienį „Facebook“ vaizdo įraše sakė, kad priimdama tokį sprendimą vyriausybė tikisi surinkti „kelis milijardus forintų“ arba kelis milijonus dolerių papildomų mokesčių pajamų. Jis taip pat pavadino šį žingsnį „reikšmingu“ didinant šalies kriptovaliutų rinkos skaidrumą.

Viso pasaulio vyriausybės svarsto, kaip reguliuoti augančią skaitmeninio turto rinką, kurią skatina neregėtas bitkoinų ir kitų kriptovaliutų pakilimas. Svarbiausias prioritetas – užtikrinti, kad sandoriai būtų matomi valdžios institucijoms ir kad pajamos būtų tinkamai apmokestinamos.

Nors tokios šalys kaip Kanada laikosi agresyvaus požiūrio į kriptovaliutų sandorių skaidrinimą, Vengrijos žingsnis atitinka platesnę valstybės politiką – mažinti gyventojų ir įmonių pajamų mokesčius, siekiant išplėsti mokesčių bazę ir padidinti fiskalines pajamas.