Dabar, kai antrajame pagal dydį Australijos mieste vėl paskelbtas karantinas, vienintelis pasirinkimas – išsineštinė kava. Dabar tenka kuo vikriau pačiupti puodelį, šiukštu prie nieko neprisiliečiant, ir kuo skubiau parminti namo. Tačiau L. Fedley vis tiek nesiruošia atsisakyti savo kasdienio malonumo – espreso, papildyto karštu vandeniu.

„Tai ritualas, – telefonu sakė trisdešimtmetis rinkodaros specialistas. – Tai labai minimali ir pateisinama prabanga.“

Visame pasaulyje žmonės laikosi įsikibę į savo švenčiausius kasdienius malonumus – šiokio tokio normalumo akimirkas nebenormaliame pasaulyje. Kol biurų rajonų ir miesto centrų kavinės kenčia, nes darbuotojai nebeina į darbą, kavos mėgėjai randa kuo save pradžiuginti ir netoli nuo namų.

Londone šeštadienį galybė klientų mėgavosi popietiniu gėrimu „The Gatehouse“ sode Haigeito rajone. Jungtinės Karalystės aludės po trijų mėnesių karantino vėl atsidarė liepos pradžioje. Richas Taskeris, gurkšnodamas IPA, prisipažįsta, kad pirmąją pintą išlenkė keliomis savaitėmis anksčiau kaimo aludėje. Jo akį patraukė naujas elis pavadinimu „Normality“.

„Buvo labai smagu paprašyti įpilti pintą „normalumo“, – sako jis. – Ir gurkšnoti skanų, šaltą gėrimą su sekmadienio kepsniu po keturių izoliacijos mėnesių. Nuostabus jausmas.“

Atsisakyti mandrų snobiškų kavyčių, siekiant sutaupyti pinigų – šio dešimtmečio taupymo patarimų klišė. Atsisakyk vieno puodelio per dieną – vis tiek jo nepasigesi, o po metų tavo banko sąskaita tau padėkos.

Iš tiesų sutaupytum minimaliai, be to, šis patarimas praleidžia pro akis tai, kaip žmonės visame pasaulyje vertina savo kasdienius malonumus. „Tai padeda neišprotėti, – sako kavos mėgėjas iš Melburno L. Fedley. – Manau, yra daugybė dalykų, kurių galima atsisakyti, prieš pradedant abejoti kavos gėrimo įpročiais.“

Po pirminio pragaištingo smūgio klientai sugrįžta ir į didžiuosius tinklus. JAV milžinai „Starbucks Corp.“ ir „McDonald’s Corp.“ praėjusią savaitę pranešė, kad liepos mėnesį pardavimai pagaliau tapo teigiami.

„Tai, ko šiuo metu nori klientai, yra saugios, pažįstamos ir patogios patirtys, – „Bloomberg TV“ sakė „Starbucks“ generalinis direktorius Kevinas Johnsonas. – Būtent tai paskatins atsigavimą“, – pridūrė jis, prognozuodamas, kad JAV iki kovo mėnesio pardavimai sugrįš į priešpandeminį lygį.

Be to, nors operacijų nėra daug, vidutiniškai per vieną apsilankymą išleidžiama suma iš tikrųjų didėja, sakė K. Johnsonas.

Kavos virimas namuose, žinoma, padeda sutaupyti – 60 Australijos dolerių (43 USD) kainuojantis kavos skrudintojų „St Ali“ parduodamas pakelis reiškia maždaug 42 centus už espreso puodelį, palyginti su 5 doleriais, kuriuos sumokėtumėte viduje. Tačiau kavos gėrimo kavinėje patirtis – nepakartojama.

Kalifornijos San Diego mieste burito – mėgstamas užkandis po ilgos banglenčių ar maudynių dienos. „Roberto’s Taco Shop“ keliose pakrantės vietose tiekia savo populiarųjį Kalifornijos burito – su bulvytėmis, grilinta jautiena, grietine ir čederio sūriu.

Ištikimų klientų dėka verslas išliko stabilus visos pandemijos metu ir restoranui neteko atleisti darbuotojų, džiaugiasi restorano įkūrėjo sūnus Reynaldo Robledo.

Tarp tokių klientų yra ir Grace Furnari, apsilankiusi jau du kartus po to, kai liepos mėnesį sugrįžo į San Diegą. „Apsilankymas „Roberto’s“ jaučiasi kaip prabanga, nes leidžia pailsėti nuo maisto ruošos – ir yra puiki priežastis išlįsti iš namų“, – sako ji.

Singapūre vietiniai negali gyventi be burbulinės arbatos: saldžios, pieniškos arbatos, suplaktos su ledu ir kramtomais tapiokos žirniukais. Kai balandžio pabaigoje miestas ruošėsi vėl sugrįžti į karantiną, visoje saloje susidarė ilgos eilės, nes vietiniai gyventojai nenorėjo izoliuotis be paskutinio burbulinės arbatos puodelio.

48-erių metų Justinui Teh priklauso „Forbidden Tea“ arbatinė Merimaunte, žalioje, šeimų pamėgtoje miesto dalyje. Jis tvirtina pastebėjęs išaugusią paklausą, kai birželį jiems buvo leista vėl atsidaryti. Nors dabar viskas nurimę, klientų srautas išlieka stabilus, teigia jis.

„Kadangi šiuo metu negalime keliauti, atsivėrė tuštuma, kurią reikia užpildyti, ir kai kuriems žmonėms ją užpildo nedideli malonumai, tokie kaip burbulinė arbata, – sako J. Teh. – Tai geriausia, ką tokiomis aplinkybėmis galime sau leisti.“