I. Marozienė mirė eidama 64-uosius metus, didėjant klausimams, kas nutiko aktyviai, energingai ir savimi besirūpinusiai moteriai, dukra nusprendė atskleisti mamos mirties priežastį.

Pasirodo, kad I. Marozienė lemtingą dieną pasijuto blogai dėl ją kamavusio per žemo kraujo spaudimo, todėl, apsvaigus galvai, ši neišlaikė pusiausvyros ir krisdama mirtinai prasiskėlė galvą.

„Dėl žemo spaudimo apsvaigo galva ir nukrito nuo laiptų“, – Delfi atskleidė dukra.

Kiek anksčiau I. Marozienės atžala pasidalijo jautriu įrašu apie mamą. Net ir jame lengva suprasti, kaip stipriai verslininkė mylėjo gyvenimą.

„Septintą dieną, kai Dievas turbūt įpratęs ilsėtis, išėjo Mama, Sesė, Uošvienė, Draugė, Kovotoja ir Verslininkė verta knygos – Irena. Kadangi visada įsivaizdavo savo išėjimą tik su visų dainomis ir šokiais – atsisveikinti kviečiame pakeliant taurę ir tylos minute. Ilsėkis ramybėje, mes su tavimi, myliu tave.

Džiaugiuosi, kad pastarųjų metų sunkumai suartino mus taip, kaip niekada gyvenime. Džiaugiuosi, kad paskutinius tris mėnesius turėjome galimybę gyventi vienuose namuose ir rytais išgerti kavos. Džiaugiuosi, kad spėjai pamatyti savo vaikus užaugusius, stiprius ir laimingus. Turbūt, kai mes išeisime anapus, tu jau lauksi mūsų suorganizavus šventę.

Dalinuosi ir paskutine nuotrauka iš jos intragramo, kurį įrašiau prieš kelerius metus tam, kad galėtų dalintis gražiomis gyvenimo akimirkomis“, – jautriai socialiniuose tinkluose rašė žinomos moters dukra.

Žavėjo energija, požiūriu į gyvenimą

Legendinio sostinės restorano savininkė ne kartą yra pasakojusi apie meilę ir atsidavimą savo darbui.

Daugelį metų verslą auginusi garsi moteris yra sakiusi, kad neretas senjoras pats kaltas dėl savo neįdomaus gyvenimo. Irena TV3 teigė, kad vienišu žmogus pasijunta tuomet, kai jo pasaulis apsiriboja tik televizoriumi. Tik nuo paties asmens priklauso, koks bus jo aukso amžius.

„Tai kaip tik puikus laikas mėgautis gyvenimu, nes vaikai užauginti, dažnam į darbą jau eiti nebereikia. Reikia senti išdidžiai!”, – entuziastingai prieš kelerius metus kalbėjo ji.

Tuo tarpu laidoje „Sveikas rytojus“ verslininkė kalbėjo, kaip svarbu rūpintis savo sveikata.

„Per gyvenimą turėjau keletą gana sudėtingų operacijų, viena jų – stuburo, po kurios pusę metų negalėjau vaikščioti. Gyvenime buvo visko, tačiau pagrindinė paslaptis yra susitvarkyti su savo galva“, – dar šių metų gegužę tvirtino I. Marozienė.

Moteris susilaukė dviejų dukrų – Birutės ir Justinos.

Verslininkės gedi draugai ir kolegos

Vos pasirodžius žiniai, kad bene tris dešimtmečius restoranų versle besisukusi I. Marozienė mirė, jai artimi žmonės neslėpė širdgėlos. Dalis jos išsiliejo ir socialiniuose tinkluose. Delfi dalijasi jautriais įrašais su jų autorių sutikimu.

Verslininkę pažinoję ar bent dalį jos gyvenimo akimirkų sekę žino, kad I. Marozienė mėgdavo puoštis Lietuvos kūrėjų drabužiais. Ji visada palaikė šalies dizainerius, o vienas mylimiausių buvo Egidijus Rainys.

Ypatingą ryšį su I. Maroziene turėjęs šalies dizaineris sunkią minutę pasidalijo už širdies griebiančiu įrašu ir padėka.

„Šiandien laukiau... Tai yra turbūt skaudžiausias neįvykęs susitikimas mano gyvenime. Ašaros kaupiasi gerklėje ir sunku parinkti tinkamus žodžius.

Aš visada prisiminsiu, kas mane jauną, šviežiai iškeptą dizainerį paėmė už rankos, pasitikėjo ir padėjo tapti tuo, kuo esu.

Ačiū, Irena Maroziene, už viską. Ir netiesa, kad nepakeičiamų nėra.... Lieka didelė tuštuma...“ – jautriai savo mintimis dalijosi mados kūrėjas.

Šokiruojančiu liūdesiu pirmadienį dalijosi ir komunikacijos konsultantas Artūras Povilaitis.

„Išgirdus man pasidarė sunku! Net kažką pasakyti sunku, net kažką parašyti sunku! Visiškai netikėta ir labai labai liūdna!“ – tikino jis.

Skaudi netektis pasiekė ir Vokietijoje gyvenimą kuriančią ilgametę sporto žurnalistę Laimą Janušonytę.

„Yra žiauriai, tiesiog nepakeliamai liūdna ir graudu, kai išeina tavo bendraamžiai... Mes nebuvome geros draugės, bet geros pažįstamos. Keliai susitikdavo tai... labai labai seniai... kokiose nors automobilių lenktynėse, paskui pas draugus, šventėse ar „Amatininkuose“...

Irena Marozienė buvo... Tiesiog ranka nekyla rašyti „buvo“... Ji – visada besišypsanti, pozityvi, graži, visada kupina gerų jausmų, draugiška ir labai geranoriška. Ji mokėjo džiaugtis gyvenimu, jį labai mylėjo ir brangino, ir gyveno... Stipri, talentinga, daug pasiekusi moteris. Jai dar gyventi ir gyventi... Ir mylėti, ir šampaną gerti, ir su draugais švęsti gyvenimą, ir, ir, ir... daug visko.

Deja, Irutė išėjo, vakar. Taip staiga, per greitai, tikrai per anksti... Kai išeina bendraamžiai – susimąstai: kiek liko tau? Ar ta vasara dar pasikartos? Ar susitiksi su savo draugais, ar išgersi taurę vyno, ar dar prisės šalia tavo sena gera pažįstama? Liūdesys...

Nuoširdi užuojauta Irutės dukroms Birutei ir Justinai, artimiesiems, draugams ir visiems pažinojusiems šią nuostabią, energingą, gyvenimą mylinčią moterį.

Labai tavęs ilgėsimės, Iručiuk. Ir būtinai užsuksim į „Amatininkus“ išgerti taurę vyno, ir prisiminsime tave – tokią trapią ir kartu labai stiprią. Ilsėkis ramybėje“, – rašė ji.

Artimos bičiulės netektį sunkiai išgyvena ir garsiausias šalies floristas Mantas Petruškevičius. Dekoro kūrėją ir verslininkę siejo net 20 metų draugystė.

„Irena! Be tavęs bus labai labai liūdna... Pasiilgsiu. Myliu tave“, – skelbė jis, pridurdamas, kad tokią akimirką sunku rasti tinkamus žodžius bei pasidalijo užuojauta artimiesiems.

Delfi susisiekus su M. Petruškevičiumi šis neslėpė, kad šiuo metu jo širdį yra užliejęs didžiulis liūdesys ne tik dėl bičiulės mirties, o ir netekties jo paties šeimoje.