E. Dragūnas kaltinamas 2020 metų rugpjūtį per sulaikymą Vilniuje, Upės gatvėje, sužalojęs du Vilniaus policininkus.

Sužaloti pareigūnai iš atlikėjo prašo jiems priteisti apie 12 tūkst. eurų, nes ilgą laiką negalėjo dirbti.

Bylos duomenimis, Livijus Saukevičius po E. Dragūno spyrio patyrė rankos traumą, ilgai negalėjo dirbti, kitas patrulis Vitalijus Vaitkevičius po spyrio kurį laiką negalėjo sportuoti.

Vilniaus apskrities policijos atstovas šiame procese Viačeslavas Burneika BNS yra sakęs, kad per incidentą su E. Dragūnu nukentėjusiems policininkams darbovietė išmokėjo per 20 tūkst. eurų, vienas labai ilgai sirgo. Dabar šią sumą prašoma priteisti iš E. Dragūno.

Per teismo posėdį peržiūrėtuose vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip policininkai sulaiko vairuotoją dėl naudojimosi telefonu vairuojant.

„Tai ką, aš negaliu vairuodamas laikyti rankoje telefono?“ – stebėjosi E. Dragūnas.

Policija jam atsakė, kad vairuotojas neturi užsiimti pašaliniais veiksmais, turi laikyti rankas ant vairo.

„Ką aš tau padariau? Tu pats apsvaigęs“, – įraše girdėti E. Dragūno balsas, taip jis replikavo į policininkų žodžius apie vairuotojų elgesį. Sulaikyme dalyvavę policininkai svarstė, ar vairuotojas nėra apsvaigęs.

Vėliau jis policininkui šaukia, kad jis „gyvulys ne mentas“, nors turi saugoti žmones.

Pagal įrašus, policininkai komisariatui pranešė, kad už Kelių eismo taisyklių pažeidimą sulaikė E. Dragūną, šis priešinosi, spardėsi ir sužalojo pareigūnus, įvykis yra nufilmuotas.

Įvykio vietoje patikrintas E. Dragūno blaivumas, alkoholio kiekio matuoklis girtumo nenustatė. Kadangi, pasak policininkų, vairuotojas elgėsi neadekvačiai, jis buvo nuvežtas į priklausomybių ligų centrą. E. Dragūno apsilankymas šiame centre taip pat filmuotas.

Per teismo pertrauką buvęs SEL atlikėjas siūlė policininkams mesti darbą, nes esą anksčiau ar vėliau žmonės nuo jų nukentės.

„Kai policininkai keikiasi, aš tai viešinu. Jie taip pat gėrė gėrimus tuo metu, kai reikėjo vairą laikyti dvejomis rankomis, buvo neprisisegę diržų, naudojosi telefonu“, – Lnk sakė E. Dragūnas.

Toliau bylos nagrinėjimą teismas tęs birželio 21 dieną.

Nuosprendį teismas planuoja skelbti vasarą.