„Ką pasirinktumėte Jūs?

Sutikti su padarytu pažeidimu ir susimokėti baudą, ar neigti kaltę, nevykdyti pareigūnų reikalavimų ir sukelti konfliktą, pasibaigusį sulaikymu.

Šis viešo asmens konfliktas su pareigūnais nutiko daugiau nei prieš pusantrų metų ir šiuo metu narpliojamas teisme.

Versijų girdėjome daug ir įvairių, matėme kitos pusės viešinamus vaizdus, o jums siūlome pamatyti tikrą ir neiškarpytą vaizdą.

P. S. Atsiprašome už vairuotojo leksiką“, – rašoma Lietuvos policijos pasidalintame įraše socialiniuose tinkluose.

Delfi primena, kad incidentas, dėl kurio pradėta baudžiamoji byla, įvyko 2020 metų rugpjūtį Vilniuje, kai automobiliu „Bentley“ važiavusį ir, įtariama, telefonu kalbėjusį E. Dragūną sustabdė policija.

Tarp atlikėjo ir pareigūnų įvyko konfliktas. Atlikėją sulaikiusiems policininkams Livijui Saukevičiui ir Vitalijui Vaitkevičiui patyrus sužalojimus, E. Dragūnui buvo pateikti kaltinimai dėl pasipriešinimo policijai ir nesunkaus policininkų sveikatos sutrikdymo.

A. Antanaitis teisme pasakojo, kad užfiksuotoje policijos medžiagoje patruliai šešis kartus vairuotojo prašo pateikti savo dokumentus.

„Todėl dėl neadekvataus elgesio, nes nesugebėjo pateikti savo dokumentų, jie priėmė spendimą išlaipinti vairuotoją iš transporto priemonės“, – sakė specialistas.

Pasak jo, vairuotojas sudavė į ranką vienam pareigūnui, kai šis bandė atidaryti duris.

„Sužalojimai ir uniformos išpurvinimai rodo, kad tie smūgiai pasiekė tikslą, kad jie buvo atlikti, iš įrašų matyti, kad tie smūgiai atlikti“, – sakė A. Antanaitis.

Buvęs SEL lyderis teisme skundėsi, kad jį pareigūnai smaugė. A. Antanaitis paaiškino, kad pats smaugimo veiksmas nėra draudžiamas prieš agresyviai besielgiantį asmenį.

„Jūs netgi sugebėjot pasakyti, kad nesmaukit, pasiduodu. Vadinasi, ne prie mirties buvote“, – sakė policijos instruktorius.

Teisme buvo peržiūrėta policijos užfiksuota E. Dragūno sulaikymo vaizdo medžiaga.

„Automobilis „Bentley“, sustojam į dešinę“, – įraše girdimas pareigūno paliepimas vairuojančiam SEL lyderiui.

Paskui girdima, kad policininkas Vitalijus Vaitkevičius prisistato, nurodo, kad E. Dragūnas sustabdytas už tai, jog vairuodamas naudojosi mobiliojo ryšio telefonu.

Įraše matyti, kad už vairo sėdintis E. Dragūnas rankoje laiko mobiliojo ryšio telefoną, jis teisinasi, kad neskambino. Policininkas jam atsako, kad vairuodamas jis negali užsiimti pašaliniais veiksmais.

„Vykdykit reikalavimus, pateikite dokumentus“, – ragina policininkas.

E. Dragūnas teisinasi, kad nieko nepadarė. Vėliau girdėti, kaip E. Dragūnas ima keiktis necenzūriniais žodžiais.

Teismo posėdyje E. Dragūnas tikino per incidentą nusikeikęs gal 11 kartų, tuo metu policininkai keiksmus vartojo 32 kartus.

Kaltinamasis teigė, kad prieš teismą nemiegojo visą naktį ir analizavo iš viso 14 valandų incidento vaizdo įrašų.

Vienas policininkų sugriebia už vairo sėdintį E. Dragūną už rankos ir liepia atidaryti duris. Policininkai prieš atlikėją panaudojo fizinę jėga, dujas, antrankius.

Vaizdo įraše girdėti, kad netrukus vienas policininkų ima skųstis, jog jam sužalota ranka.

Sužaloti policininkai iš atlikėjo prašo jiems priteisti apie 12 tūkst. eurų, sužaloti pareigūnai ilgą laiką negalėjo dirbti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)