Jo baudžiamoji byla nutraukta, vyras vienerių metų laikotarpiui perduotas sutuoktinei Justinai Rudokei.

Tačiau žinomas aktorius turės sumokėti 1 tūkst. eurų į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

Teismas atsižvelgė į R. Rudoko prašymą ir laikinai neatėmė teisės vairuoti.

„Buvo atsižvelgta, kad per neatsargumą įvykdytas nusikaltimas“, – BNS sakė teismo atstovas Aurimas Žukauskas.

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. Prokuratūra siūlė kaltinamajam tokią pat bausmę, kaip ir skyrė teismas, tačiau prašė taikyti ir teisės vairuoti pusantrų metų atėmimą.

Žinomas televizijos aktorius kaltintas, kad pernai gruodžio 8 dienos pavakarę, apie 17.30 val., Vilniaus centre vairuodamas automobilį „Subaru“ suko į kairę Olimpiečių ir Rinktinės gatvių sankryžoje, kur nepraleido pėsčiosios Irinos B., partrenkė ir sunkiai sužalojo – moteriai lūžo kaulai.

Ramūnas Rudokas su žmona teisme / Foto: Paulius Peleckis, BNS

Bylos duomenimis, vairuotojui tuo metu degė žalias šviesoforo signalas, pėsčiajai taip pat degė žalia šviesa. Vairuotojas buvo blaivus.

53 metų vyras graudinosi teismui pasakodamas apie avariją, prašė neatimti iš jo teisės vairuoti, nes tokiu atveju gali sumenkti šeimos pajamos, sunku būtų rūpintis Rokiškio rajone gyvenančia garbaus amžiaus mama ir savo mažamečiais vaikais.

„50 tūkstančių kilometrų per metus pravažiuojam, automobilis yra mūsų šeimos turtas ir išlaikymas, mūsų vaikų išlaikymas“, – stovėdamas prieš teisėją ankstesniame posėdyje ašaras šluostėsi R. Rudokas.

R. Rudokas labai prašė teisėjos neatimti iš jo teisės vairuoti, nes „šeimą ištiks katastrofa“.

„Neturėsim pajamų, paskola, vaikų išlaidos. Aš pasižadu būtų daug geresnis vairuotojas nei buvau. Gal kažkokiu būdu įsiterpti į visuomenės gyvenimą, negerai padariau – turiu atidirbti, padaryti kažką gero“, – kalbėjo jis.

Televizijos laidas kuriančioje įmonėje „Videometra“ dirbantis aktorius teigia per metus dalyvaujantis 3-4 serialų kūrime, netekęs vairuotojo pažymėjimo, prarastų daug darbo galimybių, gali būti pažemintos pareigos, prarastų pelningesnį uždarbį.