Neapsikentęs socialiniuose tinkluose ir toliau viešinamo šmeižiančio turinio, J. Statkevičius dar kartą kreipėsi į teismą.

Kaip rašoma 15min.lt, vasario 3 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme atversta nauja byla. A. Ramanauskui pareikštas ieškinys grindžiamas tuo, esą „Facebook“ bei į „YouTube“ platformose keliamas turinys skleidžia žeminančią informaciją apie J. Statkevičių. Dizaineris įsitikinęs, kad vaizdo įrašuose kalbama būtent apie jį, ir siekia prisiteisti 12 tūkst. eurų už neturtinę žalą bei prašo pašalinti į platformą įkeltą vaizdo medžiagą, rašoma 15min.lt.

Kol kas bylos išnagrinėti nepavyko, todėl vyrai teisme turės susitikti dar kartą.

Primename, kad 2018 m. J. Statkevičius į teismą kreipėsi su prašymu priteisti iš juodu humoru garsėjančio A. Ramanausko neturtinę žalą dėl vaizdo klipo, kuriame, mados pasaulio atstovo teigimu, jo atvaizdas panaudotas žeminančiame kontekste. Teismui davus laiko šou pasaulio atstovų taikos deryboms, šie suteiktu šansu nepasinaudojo.

Teisėja Aistė Petrevičienė sakė, kad A. Ramanauskas, pagamindamas vaizdo klipą, pažeidė ieškovo teisę į atvaizdą. Tačiau 10 tūkst. eurų žala buvo patenkinta tik iš dalies.

„Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, nustatė, kad ieškovui iš atsakovo turėtų būti priteista 150 eurų suma. Priimdamas sprendimą teismas atsižvelgė į tai, kad vaizdo klipe yra naudojama daug necenzūrinės ir nenorminės leksikos, tačiau savaime tokia leksika nepažeidžia asmens garbės ir orumo“, – kalbėjo ji.

Teismas taip pat atsižvelgė į paskutinį sakinį, kuriame atsakovas atskleidžia ieškovo asmeninio gyvenimo detales, kaip tai įsivaizduoja dalis visuomenės. Būtent paskutinis sakinys ir pavertė klipą įžeidžiančiu.

Anot pašnekovės, teismas įvertino ir tai, kad J. Statkevičius yra viešas asmuo ir jo teisės yra ginamos kiek kitaip. Teisėja pabrėžė, kad atsižvelgta ir į tai, jog jis neigiamos visuomenės reakcijos sulaukė ne tik dėl įžeidžiančio klipo.

J. Statkevičius prašė 10 tūkst. eurų žalos atlyginimo. Ieškinį, kuris pateiktas A. Ramanauskui, jis pats paviešino socialiniame tinkle. Teismo posėdyje teisėja pirmiausia konfliktuojančių vyrų klausė, ar yra galimybė susitarti taikiu būdu, pasiūlydama ieškovui ir atsakovui pakalbėti asmeniškai už teismo posėdžio ribų, tačiau J. Statkevičius tokios galimybės atsisakė.

Tuomet dizainerio advokatė teigė, kad „galimybės visada yra, tačiau svarbiausia – požiūrio klausimas". Bendravimas, anot jos, vyko tik tarp advokatų.

„Pasiūlymas buvo pateiktas, buvo daromos nuolaidos, tačiau sprendimo nebuvo. Siekėme mediacijos. Pagal tai, koks ieškovo lūkestis ir kokios atsakovo galimos galimybės, tai sunkiai suderinama", – kalbėjo A. Ramanausko advokatas.

„Mano mama yra pagyvenusi moteris, esu vienintelis jai. Nenorėčiau, kad viskas baigtųsi infarktu. Ta neapykanta asmeniui man nesuprantama, todėl kreipiausi į teismą. Kaip gali jaustis, kuomet esi sutryptas?" – sunkiai emocijas tramdė J. Statkevičius.

„Jei kalbama apie b**** čiulpimus vaizdo klipe, tai yra apgailėtinas menas", – tvirtino dizaineris.