Į iškilmingą renginį atvyko ir pats prof. Vytautas Landsbergis bei filmo režisierius Sergejus Loznica.

Sausio 7 d. Signatarų namuose, Vilniuje atsidarė fotomenininko Romualdo Požerskio ir režisieriaus Sergejaus Loznicos foto-video paroda „Sugriauti blogio imperiją“. Du garsūs kūrėjai kviečia pažvelgti į svarbius Lietuvai metus ir prisiminti įvykius, kurie vedė į mūsų šalies išsivadavimą ir padėjo pamatus Sovietų imperijos griūčiai, rašoma pranešime spaudai.

Parodoje pristatomi fotomenininko R. Požerskio unikalūs, neįkainojamą dokumentinę vertę turintys kadrai, kuriuose įamžinti dramatiški istoriniai įvykiai Lietuvoje – nuo pirmųjų Sąjūdžio mitingų iki Sovietinės kariuomenės pasitraukimo iš Lietuvos. Fotografijose užfiksuoti ne tik skausmingi mūsų šaliai įvykiai ir jų dalyvių išgyvenimai, bet atsiskleidžia ir paties fotografo anuomet patirtos emocijos.

Režisierius S. Loznica foto-video parodoje kviečia leistis į kinematografinę kelionę per tą patį Lietuvai svarbų laikotarpį. Jo naujausio filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ ištraukos Signatarų namų parodos lankytojus nukels į 1988 - 1993 metus.

Iš unikalios nematytos archyvinės medžiagos režisierius konstruoja pasakojimą apie lietuvių tautos drąsą ir ryžtą, daugiau nei prieš trisdešimt metų pademonstruotą visam pasauliui.

„Man buvo be galo įdomu studijuoti fotomenininko R. Požerskio fotografijas, kuriose sustabdytos Lietuvos kelio į nepriklausomybę akimirkos. Tai genialūs kadrai, kurie drauge su kino pasakojimo fragmentais kviečia iš naujo apmąstyti ir įvertinti lietuvių tautos dramatišką patirtį ir lemiamą vaidmenį Sovietų Sąjungos žlugime“, - sako S. Loznica.

Anot Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės Rūtos Kačkutės, labai simboliška, kad foto – video paroda „Sugriauti blogio imperiją“ atidaryta būtent Signatarų namuose.

„Griūvant sovietų imperijai, Signatarų namai, akylai stebėti saugumiečių ir saugoti karinių dalinių, tapo vieta suvienijusia Lietuvos tautą dėl šalies laisvės idėjos. Šiandieninių geopolitinių įvykių kontekste Lietuvos laisvės idėja svarbi puoselėjant Lietuvos ir Europos pamatines vertybes: demokratiją, teisės viršenybę, pilietinę savimonę, visuomenės ir individo laisvę, žmogišką orumą.

Todėl, labai simboliška, jog ši paroda atidaroma būtent Signatarų namuose, kuriuose 1918 metais vasario 16-ąją buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė, šimtmečio pabaigoje Kovo 11-ąją - ji buvo atkurta, o Sausio 13-ąją - ryžtingai apginta. Mes labai džiaugiamės, kad į svarbius istorinius įvykius parodos lankytojai galės pažvelgti dviejų iškilių kūrėjų – fotomenininko R. Požerskio ir režisieriaus S. Loznicos akimis“, - sako Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė R. Kačkutė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (108)