Įrašu, patalpintu feisbuke, Rūta sutiko pasidalinti ir su Delfi. Tiesa, TV laidų vedėja pažymėjo, kad Editos šioje situacijoje ji neginanti, o žvelgianti į dviveidystę ir tai, kas vyksta toliau.

„Kuri jūsų didesnė feministė?

Galvojau, patylėsiu, bet...

Ne, ne Editos ir Beatos interviu mane pribloškė, o tai, kaip dabar elgiasi ponios ir panelės, kurios save vadina feministėmis. Ne visos, faktas. Skaitau jų postus ir komentarus apie tetulę iš išeinančios kartos, kuri, suprask, nesupranta modernios jaunos kartos proveržio ir iškovotų laimėjimų ( čia apie Editą ) ir suprantu, kad tokių „feminisčių“ aš bijau labiau, nei stačiokės, kuri klausia tiesiai šviesiai – kiek kartų tu myliesi!?

Klausykit! Davatkos taip pat!

Edita yra kur kas didesnė feministė už jus visas sudėjus, kurios čia šūkaujat lozungais, išmoktomis klišėmis, bet paprašytos paaiškinti ką jos reiškia ir kaip jos REALIAME gyvenime veikia, nesugebate to padaryti!

Gali piktintis dėl Editos tono, kad nepasakė, jog provokuoja pašnekovę, bet taip pati negalvoja, kad nepasiruošė, bet piktintis, kad Edita nesupranta, kas yra feminizmas, seriously? Ir anglišką žodį čia įterpiu specialiai – vyresnė karta supras kodėl!

Gaila, galėtų Edita parašyti apie tikrą ir nenupudruotą, kuri tokia madinga instagramuose, savo patirtį, TV taip pat. Bijau, būtų „tikras feminizmo vadovėlis“.

Ne, nedarys - pastarieji metai jai ir taip buvo labai sunkūs! Rože lengva žydėti išravėtame darželyje, gerbiamosios, sunku ja būti kai pilamos srutos ir želia žolės!

Ir tas jūsų vyresnio žmogaus menkinimas – čia tai tikrai feministiška taip paniekinamai vadinti vyresnę moterį, mamą, žmogų: tetulė, sena boba, pavydinti jaunystės, grožio ir proto (kitų epitetų net nerašysiu) – taip, taip rašoma, nors Editai tik 55! Kiek jūsų esat vyresnės? Nieko tokio, tai įprasta mūsų visuomenėj. Net keista, kad dėl to nekyla jokie „feminisčių“ pasipiktinimai.

Beje, paskaitykit komentarus, ne anonimiškus! Pamatysit, kaip feminizmą suvokia dalis mūsų ateities! Ne beviltiškos praeities, kaip nuolat pabrėžiat!

Ne, man nepatinka, kad nė vienas interviu su manimi neįvyksta be klausimo kokia mano seksualumo ir jaunystės paslaptis, nors to niekas neklausia, nei Arūnas Valinskas, nei Rolandas Mackevičius. (Nekyla joks pasipiktinimas, keista). Ir pastarasis, beje, manęs ramiausiai paklausė per interviu: „kuri keisčiausia vieta, kurioje aš mylėjausi"!? Tai, beje, buvo įdomiausia jaunimui! Ne kokiam nupezusiam senimui (tam, kuriam 50) , kuris jau „seniai nejaučia realybės ir gyvena savo dogmomis – kaip nuplauti vyrui kojas ir padėti jam barščių prie teliko “! Ir dar vibratorių vėliau padovanojo man! Blyn, nesu juose pasikausčiusi labai, neslėpsiu, jis toks kaip mikrofonas – ar čia gerai, ar nelabai, ką manot jūs? Bet kiek fainų komentarų gavau – jokio pasipiktinimo!

Abu su Roliu tada smagiai pasijuokėm, nors sutrikau, tikrai. Galėjau supykti: norėjo mane įžeisti, akivaizdu, juk, visiems! Dabar net gailiuosi, būtų toookia gera reklama! Galėjau atsistoti ir išeiti, nes Rolis rankų man nebuvo užlaužęs ir nelaikė, bet aš pasirinkau atsakymą (man atrodo, kad pokyčių mąstyme atsakymu gali greičiau sulaukti) ir dėl to mano jokios vidinės orumo stygos nenutrūko!

Aš buvau pasiruošusi visokiems klausimams, nes ėjau ne į pageidavimų koncertą su suderintu tekstu, bet į interviu, autorinę laidą, kurios šeimininkas ją mato savaip. (Visada galiu neiti ir net išeiti). Ir ne klausimas, o atsakymas yra svarbiau! Bet čia aš. Mes visi skirtingi.

Todėl, nustokit mušti gulinti žmogų! Nebent norit užmušti? Nors suprantu, kad mušti gulintį yra fainas reikalas! Ir jokiomis feminizmo kaukėmis to nepaslėpsi.

Taigi, miela Edita, jūsų pažiūros apie feminizmą yra beviltiškai pasenusios...Klausiate, kiek aš myliuosi? O norite pasilyginti? Kokia puiki galėtų būti dviejų kartų diskusija apie moters laisve būti tuo, kuo ji PATI nori būti. O gal dar nėra vėlu? Sukurkite, susėskite, tokia diskusija duotų labai daug!“, – įraše savo asmeninę nuomonę išsakė žinoma laidų vedėja.

Laida sukėlė aršias visuomenės reakcijas

Delfi primena, kad šių metų sausio 6-ąją portale lrt.lt pasirodžiusi E. Mildažytės laida „Svečiuose pas Editą“ neliko nepastebėta. Žurnalistės pokalbį su aktore, rašytoja, platformos „Nebegėda“ įkūrėja B. Tiškevič stebėję žiūrovai neslėpė pasipiktinimo – pasak gausių komentatorių atsiliepimų socialiniuose tinkluose bei kitose platformose, Edita interviu metu uždavinėjo nemalonius klausimus, kalbėjo neprofesionaliai, užgauliai, nebuvo tinkamai pasiruošusi.

Kaip pastebėjo laidos „Svečiuose pas Editą“ žiūrovai, pirmasis nejaukus momentas, sugluminęs ne vieną, nutiko pačioje interviu pradžioje.

„Kaip tave surado to populiariojo šou, vykusiojo LRT televizijoje, vedėja ar prodiuserė? Aš net neatsimenu, kaip tas šou vadinosi“, – taip skambėjo pirmasis Editos užduotas klausimas Beatai.

Apie tai, kad žurnalistė nėra iki galo pasiruošusi interviu bei susirinkusi visos bent jau internete viešai prieinamos informacijos apie pašnekovę, buvo galima suprasti ir klausantis tolimesnio pokalbio.

„O kiek kartų pati per savaitę myliesi vidutiniškai?“, – šis iš Editos lūpų nuskambėjęs klausimas sulaukė kone daugiausiai dėmesio socialinėje erdvėje, buvo vadinamas nepagarbiu, net akiplėšišku, provokuojančiu.

Nors Beata bandė patikinti, kad tai – asmeninis bei gana intymus klausimas, Edita nepasidavė.

„Nu kodėl, juk pati apie tai kalbi kasdien“, – sakė ji. Pašnekovė į klausimą neatsakė, bet vedėja buvo atkakli. „Tai kodėl tu apie tai kalbi?“, – klausė Edita.

Klausantys ir žiūrintys laidą „Svečiuose pas Editą“ jautėsi sutrikę ir jųdviejų diskusijoje apie feminizmą bei jo esmę – čia Beatos ir Editos mintys dažnai nesutapo. Nepaisant to, lrt.lt laidos vedėja nesibodėjo pertraukinėti viešnios ir išsakyti savo pozicijos feminizmo klausimais.

„Jei norite sužinoti, kaip nereikia bendrauti su žmonėmis, pažiūrėkite šią laidą“, – rašė nusivylimo neslepiantys žmonės.

Tuo tarpu B. Tiškevič, pasak gausiai pokalbį komentavusių žiūrovų, šiame interviu buvo itin rami, neatrodė išsibalansavusi – tai sužavėjo ne vieną, komentatoriai gyrė Beatą, tikino, kad ši atsilaikė puikiai, parodė savo išlavintą emocinį intelektą. B. Tiškevič džiaugėsi savo suvaldytomis emocijomis

Dėl LRT portale patalpinto interviu Delfi kreipėsi komentaro ir į laidos viešnią B. Tiškevič, kuri neslėpė, kad pokalbis su Edita išties buvo kitoks. Moteris džiaugėsi, kad pokalbio metu jai vis tik pavyko sukontroliuoti savo emocijas ir bendravimą.

„Šis pokalbis buvo nufilmuotas 2021 m. rugpjūtį, tad nuo jo jau praėjo keli mėnesiai, mano emocijos ataušusios, dėl to ir prisiminimai gali būti netikslūs. Na, aš tikėjausi gražaus, atviro pokalbio, jaučiau didelę pagarbą Editai dar tuomet, kai pati buvau LRT laidų vedėja, ji man buvo pavyzdys. Džiaugiausi, pagaliau turėsianti progą su ja pabendrauti (anksčiau tik prasilenkdavome LRT koridoriuose). Kai pokalbis pakrypo visai kita linkme, nustebau, bet vis tikėjausi, kad dar grįšime į vėžes. Po pokalbio kurį laiką jaučiau nuovargį, nes su tokio tipo bendravimu retai susiduriu savo gyvenime, tai likau apstulbinta.

Tačiau rezultatu labai džiaugiuosi: man reikėjo pamatyti iš šalies, kaip viskas atrodė, reikėjo išgirsti žmonių nuomones, visa tai susitikrinti su savo jausmais, buvusiais interviu metu. Taip pat dar kartą supratau, kad aš negaliu sukontroliuoti kito asmens elgesio mano atžvilgiu ar jo požiūrio į mane, bet aš galiu sukontroliuoti savo emocijas, savo bendravimą ir savo pačios požiūrį į save. Tuo ir užsiėmiau to interviu metu“, – tikino B. Tiškevič.

Laidos turinį vertins etikos kontrolierė

Komentaro Delfi tuomet kreipėsi ir į LRT atstovus. Šie sutiko, kad sausio 6-ąją pasirodžiusi laida kelia klausimų.

„Praėjusių metų rudenį startavusi LRT mediatekos laida „Svečiuose pas Editą“ yra mėgstama auditorijos dėl įdomių pašnekovų, kurie atvirai leidžiasi į pokalbius su laidos vedėja Edita Mildažyte. Didelis auditorijos įsitraukimas, laidų vedėjos ilgametė patirtis neleido abejoti laidų turinio kokybe, tačiau pripažįstame, kad ketvirtadienio laida, kurioje kaip svečias dalyvavo Beata Tiškevič, kelia klausimų. Eteryje jau pasirodžiusiose laidose svečiavosi tiek jaunesnės, tiek vyresnės kartos atstovai.

Suprantame, kad skirtingi žmonės turi skirtingų matymų, tačiau LRT savo programomis siekia skatinti dialogą ir bet kokiomis, netgi aštriomis temomis, kalbėti pagarbiai ir įsiklausančiai. Sutinkame, kad yra pagrindo klausti, ar šįkart dialogas buvo pagarbus ir įsiklausantis, todėl šios laidos turinį vertins ir išvadas LRT administracijai pateiks LRT etikos kontrolierė“, – buvo rašoma LRT komentare.