19-metė Justė su muzikantu ėmė bendrauti prieš mėnesį – pažintis užsimezgė socialiniuose tinkluose. Iš pradžių bendravimas vyko žinutėmis bei telefonu. Pasak su „Delfi“ susisiekusios merginos, minėtas vyras (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) iškart su ja ėmė bendrauti lyg su sena pažįstama. O visai netrukus susirašinėjimus papildė vulgarių nuotraukų siuntinėjimas, pokalbiais apie seksą.

Tiesa, santykiai truko iki pirmojo gyvo susitikimo.

Susirašinėjimo iškarpa
Foto: DELFI skaitytoja

„Mano atveju lytiniai santykiai įvyko per prievartą. Vos atvažiavęs pas mane jis ėmė mane liesti, prie manęs lįsti. Žinoma, aš prieštaravau, tačiau jis manęs neklausė. Kaip paaiškėjo jau vėliau, aš – ne vienintelė nukentėjusi. Kitomis merginomis jis pasinaudodavo panašiu būdu“, – „Delfi“ sakė galimai nukentėjusi mergina.

Pasiteiravus, ar nebuvo nejauku ar baisu susitikti su žmogumi, kuris iki tol kelias savaites nesibodėjo kalbėti sekso temomis, Justė patikino, kad naiviai pasidavė muzikanto įtikinėjimams.

Susirašinėjimo iškarpa
Foto: DELFI skaitytoja

„Vienu metu aš norėjau nutraukti bendravimą su juo – iki tol, kol dar nebuvome susitikę. Man buvo sunkus laikotarpis gyvenime, nenorėjau nieko matyti. Bet jis mane labai įkalbinėjo, sakė, kad pakeis mano gyvenimą. Maldavo bendrauti toliau, tikino, kad jam patinku. Ir aš tuo patikėjau, – prisipažino pašnekovė. – Galvojau, kad gal ir galima pabandyti. Man buvo smagu su juo bendrauti žinutėmis – jis buvo dėmesingas, rūpestingas. Tad su juo sutikau susitikti, nes buvau palūžusi psichologiškai ir ieškojau, į ką atsiremti. Man reikėjo tos šilumos ir rūpesčio, kurį jis rodė.“

Susirašinėjimo iškarpa
Foto: DELFI skaitytoja

Iškart po pirmojo susitikimo minėtas vyras, pasak Justės, ėmė ją ignoruoti. Nors mergina bandė su juo susisiekti, bandymai buvo nesėkmingi.

„Aš save labai kaltinau, galvojau, kad su manimi kažkas negerai. Gal nepatikau, o gal kažką ne taip pasakiau? Tuomet ėmiau ieškoti žmonių, kurie jį pažįsta. Galop susisiekiau su tam tikru asmeniu, vardo neminėsiu, – jis buvo mūsų bendras pažįstamas. Ėmiau pasakoti, kas nutiko, tačiau iš jo išgirdau tik viena – kad aš jam tai pasakoju toli gražu ne pirmoji, – prisiminė Justė. – Tie žodžiai buvo lemtingi. Ėmiausi veiksmų, nes supratau, kad tam turi ateiti pabaiga. Po paviešinimo socialiniuose tinkluose su manimi susisiekė kiti asmenys, tie, kurie jį pažįsta. Visi tikino, kad su merginomis jis taip elgiasi jau seniai.“

Susirašinėjimo iškarpa
Foto: DELFI skaitytoja

„Aš ne vienintelė, paviešinusi šią žinią. Yra daug merginų, nukentėjusių nuo jo ir patyrusių moralinį pažeminimą, kai pasinaudojęs palikdavo ar pradingdavo kaip į vandenį. Mes visos turime begalę įrodymų, susirašinėjimų, video, nuotraukų“, – laiške „Delfi“ rašė Justė.

Susisiekus su minėta mergina, ši pateikė įrodymus – gausybę savo ir kitų merginų, norėjusių likti anonimėmis, susirašinėjimų su muzikantu. Juose buvo ne tik seksualines fantazijas apibūdinantys minėto vyro žodžiai, bet ir lytinių organų nuotraukos bei vaizdo įrašai.

„Kai ėmiau su kitomis nukentėjusiomis merginomis dalintis susirašinėjimais, paaiškėjo daugiau pikantiškų detalių, tokių kaip jo spaudimas išsiimti verslo liudijimus ir koncertinę veiklą rašyti per jaunas merginas, kad jis išvengtų mokesčių naštos, nors visus metus buvo „darbo biržoje”. Taip pat mane pasiekė žinia, kad jis vartoja kažkokius vaistus ar psichotropines medžiagas“, – kalbėjo ji.

„Nenoriu, kad didžiojoje Lietuvos scenoje būtų tokie žmonės, kurie už savo veiksmus neatsako. Jis turėtų būti pavyzdys vyrams ir jaunuoliams, bet moterys jam, deja, yra tik įrankis patenkinti vyriškus įgeidžius. Beveik visos merginos, su kuriomis jis bendrauja, yra iki 25 metų. Jis pats melavo ir slėpė savo amžių“, – pasakojo tapatybės neslepianti 19-metė Justina.

Pats muzikantas, pasak pašnekovės, jai grasina policija. Pasiteiravus, kodėl dėl tariamo prievartos fakto pati nesikreipė į pareigūnus, ši atsakė, kad bijojo. „Maniau, jis vėl ras būdą kaip išsisukt ir apkaltint mane“, – sakė ji.

Dėl komentaro apie Justės paviešintą situaciją „Delfi“ kreipėsi ir į redakcijai žinomą muzikantą, tačiau šis nuo plačių komentarų susilaikė.

„Kol kas nenoriu nieko komentuoti – išplatintos žinutės mastas yra didžiulis, tad tegul aiškinasi policija. Šmeižti ir žeminti viešojoje erdvėje yra nusikaltimas“, – sakė jis.

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyjeKovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras+370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)