Paaiškėjo, kad baudžiamąją bylą teismas atvers kitų metų sausį.

Pirmasis teismo posėdis numatytas sausio 27 d. Nurodoma ir antrojo posėdžio data – sausio 31-oji.

Teismui baudžiamoji byla buvo perduota lapkritį.

M. Daukšys teisiamas pagal LR BK 281 str. 6 d. – už tai, kad vairuodamas pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, sukėlė eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus. Negana to, įvykio vietoje vairuotojas buvo neblaivus. M. Daukšiui gresia ne vieneri metai nelaisvės.

Delfi primena, kad tragiška avarija įvyko š. m. balandžio 7-osios naktį Vilniaus Antakalnio gatvėje. Būdamas neblaivus ir važiuodamas miesto gatve didesniu kaip 123 km/h greičiu, automobilio „Hyundai“ vairuotojas kliudė dviratį, kuriuo važiavo 1995 m. gimusi mergina. Nuo eismo įvykio metu patirtų sužalojimų dviratininkė iš karto žuvo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, „Hyundai“ vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būdamas neblaivus, neįvertino sudėtingų meteorologinių sąlygų (buvo tamsu, lijo), nepasirinko saugaus greičio, o leistiną greitį viršijo daugiau nei dvigubai.

Neatsargiai ir neatidžiai vairuodamas, jis nesugebėjo sulėtinti greičio ir išvengti susidūrimo su ta pačia kryptimi važiavusia dviratininke. Po tragiško eismo įvykio „Hyundai“ vairuotojui buvo nustatytas 0,98 promilių girtumas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl to gailisi.

Minima I. M. Bartaitė – garsaus kino režisieriaus Š. Barto ir legendinės rusų aktorės Jekaterinos Golubevos dukra. Mergina taip pat dirbo aktore, yra suvaidinusi ir tėčio filmuose.