Ant raudonojo kilimo buvo galima sutikti „Sinefilijoje“ vaidinančias kino žvaigždes – Vytautą Kaniušonį, Vytautą Anužį bei pagrindinius vaidmenis atlikusius jaunuosius aktorius – Vestą Šumilovaitę-Tertelienę ir Luką Malinauską, rašoma pranešime spaudai.

Į renginį atvyko ir kviestiniai svečiai renginių vedėjas Dainius Martinaitis, aktoriai – Monika Bičiūnaitė, Nijolė Narmontaitė, Andrius Paulavičius, Saulius Kizas, režisieriai – Mykolas Vildžiūnas, radijo ir televizijos laidų vedėja Livija Gradauskienė su vyru televizijos prodiuseriu Marijumi Gradausku, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Kultūros ministerijos kancleris Rolanas Kvietkauskas, televizijos laidų vedėja Aistė Stonytė, legendinis kino operatorius Algimantas Mikutėnas su žaviąja savo antrąja puse, aktore – Gražina Baikštyte, filmo prodiuserė Ulijana Kim su vyru, režisieriumi Kristijonu Vildžiūnu, festivalio „Kino pavasaris“ įkūrėja Vida Ramaškienė ir kt.

Premjeros svečiai turėjo progą pamatyti jaunatvišką, provokuojantį, ekstremalų, dinamišką, kupiną aštrių dialogų, humoro, netikėtų situacijų režisieriaus braižą.

Tikrieji sinefilai galėjo nesunkiai atpažinti detales iš pasaulinio garso režisierių R. Polianskio, L. von Triero, Dž. Džarmušo filmų, kuriems režisierius jaučia dideles simpatijas.

Vakaro šeimininkas Algimantas Puipa, išvydęs gausų būrį svečių, neslėpė jaudulio.

„Jaučiu palengvėjimą. Kartu su filmavimo komanda padarėme didžiulį darbą. „Sinefilija“ atnešė didžiulių iššūkių. Kiekvienas kūrybinės grupės narys stengėsi įnešti naujų idėjų, naujų minčių. Visiems, kas buvo su manimi jaučiu didžiulį dėkingumą“, – savo mintimis dalijosi režisierius.

Juodoji komedija „Sinefilija“ pasakos devynias tarpusavyje susijusias istorijas. Jų centre jaunas aktorius Rolandas, laviruojantis ties absurdo riba, į kurią vaikiną įtraukia netikėtos pažintys.

Atsitiktinis susitikimas su „pačiuožusiais“ Teodoru ir Gabija įsuka Rolandą į „stogą raunančių“ įvykių sūkurį iš kurių išeiti nebeįmanoma.

Filme „Sinefilija“ taip pat vaidina: Juozas Budraitis, Valentinas Masalskis, Kostas Smoriginas. Filmo prodiuserė Ulijana Kim.

Kino juostą, į kurią režisierius sudėjo 40 – ties metų darbo kine patirtį, žiūrovai galės pamatyti didžiuosiuose ekranuose nuo gruodžio 3 dienos.