Stabdo bendradarbiavimą

Jau ne vienerius metus M. Stonkus visuomenėje žinomas ne tik kaip aktorius, komikas ar tinklalaidės „Vėl tie patys“ bendrakūrėjas, bet ir kaip nuomonės formuotojas. Vien instagrame žinomas vyras turi 291 tūkst. sekėjų. Savo profilyje M. Stonkus nevengia dalintis reklaminiais įrašais, o kur dar bendradarbiavimai už socialinių tinklų ribų.

Deja, pastarasis įvykis M. Stonkui šiek tiek kirto per reputaciją. Įvertindami neatsakingą elgesį prie vairo, bendradarbiavimą su žinomu aktoriumi stabdo sporto aprangos, prekių parduotuvių tinklas „Sportland“. M. Stonkus buvo tapęs reklaminiu šio prekės ženklo veidu.

„Šiuo metu sustabdėme bendradarbiavimą, – Delfi patvirtino parduotuvių tinklo direktorius Juras Vėželis. – Situaciją žinome, ją įvertinome ir tai nesutampa su „Sportland“ įmonės vertybėmis. Šiuo metu bendradarbiavimą esame sustabdę ir žiūrėsime, kaip bus ateityje.“

Pasiteiravus, kuriam laikui bus taikomas šis žingsnis, pašnekovas teigė, kad kol kas ši pozicija numatyto termino neturi.

„Sustabdėme neribotam laikui, bet nenutraukėme ir tikrai griežtai nesakome, kad daugiau ateityje kartu nebedirbsime“, – paaiškino jis.

„Visais klausimais mes diskutuojame kaip komanda, todėl reakcija buvo apsvarstyta, apgalvota ir įvertinta pagal visą turimą informaciją. Taip pat ir su pačiu Mantu šia tema bendravome, pranešėme jam apie mūsų sprendimą. Manau, kad tai yra labai natūralus sprendimas“, – pridūrė J. Vėželis.

Paklausus, ar tokia praktika, kuomet netinkamas reklaminio veido poelgis gali daryti neigiamą įtaką ir prekės ženklui yra dažnas reiškinys, pašnekovas leido suprasti, kad tokie atvejai nėra dažni.

„Yra buvę atvejų, bet priežastys būdavo kitokios“, – Delfi komentavo įmonės direktorius.

Apie tai, kad šis įvykis ne tik padarė žalą asmeninei M. Stonkaus reputacijai, bet gali kelti klausimus ir dėl su juo bendradarbiaujančių prekės ženklų, anksčiau rašė M360. Plačiau skaitykite čia.

Įvykio aplinkybės

Tai, kad M. Stonkus buvo sulaikytas neblaivus, Delfi patvirtino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai.

„Spalio 29 dieną, 22.40 val. buvo sulaikytas neblaivus automobilį vairavęs vyras“, – neatskleisdama vyro pavardės, tačiau, kaip galima suprasti dėl sutampančios datos ir aplinkybių, apie M. Stonkaus įvykį trumpai komentavo Asta Šuminienė.

Vyrui, sėdusiam prie „Suzuki“ vairo, buvo nustatytas 1,67 promilių girtumas. Ar vyras įkliuvo reido metu, ar viršijo greitį, ar elgėsi kelyje neprognozuojamai – atstovė spaudai įvardyti negalėjo.

M. Stonkus: prisiimsiu visą atsakomybę

Apie įvykį M. Stonkus pranešė pats socialiniame tinkle.

„Sveiki, artimiausi žmonės situaciją jau žino, o dabar noriu, kad sužinotumėt ir jūs, bet iš manęs paties.

Savaitgalį padariau taip, kaip niekada gyvenime negalvojau, kad darysiu – būdamas draugų sodyboj girtas sėdau prie automobilio vairo.

Jokios lengvinančios ir mane teisinančios aplinkybės nėra svarbios, nes pats visada atvirai smerkiau besielgiančius panašiai ir buvau įsitikinęs, kad man taip neatsitiks. Klydau.

Suprantu, kad vairuodamas girtas ne tik sukėliau riziką nukentėt niekuo dėtiems žmonėms, bet ir sugadinau gero tėvo ir vyro įsivaizdavimą savo šeimos nariams.

Prisiimsiu visą pagal rašytus ir nerašytus įstatymus man priklausančią atsakomybę. Labai atsiprašau žmonių, kurie mane gerbė ir manim tikėjo. Aš jus nuvyliau“, – feisbuke skelbė M. Stonkus.

Kolegos poelgį smerkia, bet palaiko kaip draugą

Populiarią tinklalaidę „Vėl tie patys“ žiūrintys gerbėjai trečiadienį paviešintame naujausiame epizode pasigedo vieno iš kūrėjų. Šįkart į filmavimą neatvyko praėjusį savaitgalį neblaivus prie vairo sulaikytas M. Stonkus, kuris, pasak jo kolegų ir bičiulių, praleisti gali dar du epizodus.

„Manto Stonkaus nebus poroje podcastų, manau, žinot dėl ko“, – savaitgalio įvykius prisiminę kalbėjo tinklalaidės kūrėjai.

Mantas Katleris, Rolandas Mackevičius ir „Vėl tie patys“ naujausio epizodo svečias Mantas Bartuševičius trumpai aptarė bičiuliui nutikusią situaciją.

„Sunku kažką pasakyti. Mes toj situacijoj nebuvom, nematėm ir nepalaikom. Kai Mantas grįš į podcastą, galės papasakoti iš savo perspektyvos, kaip viskas yra“, – sakė R. Mackevičius.

„Kiti sako, kad kai Stonkus tai padarė, visi tyli. Bet aš nežinau – o ką čia reikėtų sakyti? Visi smerkia šitą poelgį. <...> Tą akimirką, kai aš taip padarysiu – jeigu taip padarysiu – aš noriu, kad visi pasmerktų. Čia yra visiškai smerktinas dalykas. Ir jeigu viešai aš pasakau, kad smerkiu šitą poelgį, tai nereiškia, kad aš jam asmeniškai nepalinkėsiu stiprybės. Nesu brand'as, kuris cancel'ins ir kitą draugą pasiims“, – tikino „Vėl tie patys“ svečias M. Bartusevičius.

„Nei aš, nei Rolandas neteisinam šito poelgio“, – pridūrė geras M. Stonkaus bičiulis M. Katleris.

„Manau, pagrindinis ir svarbiausias dalykas šioje situacijoje, koks tik gali būti, tai galimybė pasimokyti iš svetimų klaidų. Patiems niekada to nekartoti ir pasimokyti iš klaidų. Taip gali nutikti bet kam, bet kada, jeigu vartodami alkoholį neteksite proto ar savikontrolės, arba neturėsite draugų, kurie jus palaikys. Nepamirškite klausyti už save blaivesnių, jie gali pasakyti teisingą sprendimą“, – kalbėjo R. Mackevičius.

Drauge su M. Stonkumi tinklalaidę „Vėl tie patys“ kuriantys bičiuliai tikino asmeniškai sulaukę daugybės žinučių bei komentarų apie įvykusią situaciją – kai kurie savo nuomonę išsakė ir po visiškai su įvykiu ar Mantu nesusijusiuose įrašuose.

„Mes, „Negyvas eteris“, esame paskutiniai žmonės, kurie nutrauksim ryšius su Mantu. <...> Mes esam draugai. Čia nėra pateisinamas dalykas, bet visko būna. Mes esam ir kolegos, ir draugai, kartu įkūrėm šitą kanalą. Tai realiai parodo, kaip mes turim vertinti tai, ką turim. Kai tu dirbi kitam, vedi renginį, visada visi gali nutraukti ryšius su tavimi. Bet mes tinklalaidę darom trise, mes esam šeima“, – sakė „Vėl tie patys“ kūrėjas M. Katleris.

„Jei taip atsitiktų giminaičiui, jūs juk jo neišsižadėtumėt. Nenutrauktumėt su juo ryšių. Jis mums yra labai artimas žmogus, mes kaip asmenybę jį psichologiškai, morališkai palaikysim, o apie sankcijas už jo padarytą nusižengimą nuspręs teismas“, – kalbėjo R. Mackevičius.

„Jis bus nubaustas, teismui neįdomu, su statusu jis ar be. Jis neišlips sausas iš tos balos“, – neabejojo M. Katleris.