LRT sprendimą paskelbė antradienio rytą ir per pietus surengė specialią interviu transliaciją, per kurią žinoma žurnalistė atsakė į svarbius klausimus.

Tiesioginės transliacijos metu pasiteiravus, kaip šiuo metu jaučiasi, Edita šyptelėjo.

„Taip gerai, kaip galima tokioj situacijoj jaustis. <...> Tik pridėkite dar tą viešumą, kuris yra. Viešumas visada yra nemaloniausias momentas. Pagalvojau, kad turbūt mes esame pasiekę tokį viešumo ir viešinimo lygį, kad visai nesvarbu, ką tu padarai, – teigiamą ar neigiamą veiksmą, – tiesioginės transliacijos metu kalbėjo E. Mildažytė. – Bet aš pirmą kartą gyvenime žinau, už ką gaunu. Nes tikrai esu prisidirbusi, tą pripažįstu ir suprantu. Nes esu kalta.“

Žinoma žurnalistė LRT transliacijoje papasakojo ir apie dieną, kai būdama neblaivi vairavo ir buvo sustabdyta policijos pareigūnų.

„Aš iš tiesų niekur neturėjau važiuoti, neturėjau tokio plano. Bet ar jums taip yra buvę, kai darote beprotybę, suprantate, kad ją darote, ir darote toliau? Aš supratau, ką darau. Nebuvau afekto būsenos. Supratau, kokia apsvaigusi buvau, ir vistiek važiavau. Ir tikriausiai žinojau, kad mane sustabdys. Kodėl tai padariau, aš nežinau, – prisipažino daugelį metų žurnalistės darbą dirbanti moteris. – Nuėjau pas psichoterapeutą išsiaiškinti, ką aš padariau ir kodėl. <...> Šioje situacijoje aš niekam nepadariau nieko blogo, išskyrus sau pačiai.“

E. Mildažytė papasakojo, kaip išgyveno naktį, praleistą areštinėje.

„Stumdama valandas areštinėje aš labai daug ką apgalvojau – ir apie savo kolegas, ir apie vienokį jų elgesį, ir apie kitokį. Ką turėčiau padaryti – atsiprašyti tų žmonių, kurie dėl tokių vairuotojų prarado savo artimuosius, kurių vaikai arba artimieji buvo suluošinti. Mane Dievas saugojo, – sakė Edita ir papasakojo vieną liūdnai pasibaigusią istoriją. – Mano kaimynas, kurio durys yra greta, taip neteko savo dukters. Ji ėjo su mano sūnumi į tą pačią klasę. Sėdžiu aš toje areštinėje ir galvoju: o ką aš jam pasakysiu? Ką aš pasakysiu jo žmonai? Kokias dvi naktis dėliojau atsiprašymo laišką. <...> Susitikau jį vaikų žaidimų aikštelėje. Jis mane taip guodė, pareiškė tiek daug užuojautos, palaikymo.“

Paklausta, ar pripažįsta turinti alkoholio vartojimo problemų, Edita atsakė neigiamai.

„Neturiu problemų. Psichoterapeutas pasakė, kad jei noriu, galiu ateiti. Bet tai nėra alkoholio vartojimo problemos, – tikino moteris. – Į viską žiūriu kaip į nelaimingą, nepasisekusią, bet visgi patirtį.“

Moteris tikino, kad nežinomiems žmonėms tokie įvykiai ir jų baigtys gerokai paprastesni.

„Kaip mano tyrėja sakė, mes čia tų pavardžių garsių, žinai, kiek turim, negalvok, kad čia kas nors tokio, – pasakojo Edita. – O areštinėje viskas buvo normalu. <...> Šiaip patalpos visiškai normalios, tik buvo kiek vėsu. <...> Esu iš tų žmonių, kurie gyvenime yra lupti, ir labai greitai supratau, kas dabar bus. Nebuvo jokių klausimų. Bet kadangi neturėjau telefono, nes jis buvo paimtas, visiškai ramiai praleidau tą naktį.“

Kad kitą rytą šalia areštinės jos laukia būrys žurnalistų, Edita tvirtino supratusi išsyk.

„Gal aš ir būčiau išėjusi pas tuos savo kolegas ir būčiau gal ką nors pasakiusi, bet man patys pareigūnai patarė, sakė, žinai, mes tau pasakysim labai paprastai, – jeigu byloje kokių nors įrodymų gali nebūti, tai jų ir nebūna. Arba jei ko nors nėra, tai to ir nėra. Tai jeigu tavo vaizdo ten nebus, tu tikrai dėl to nenukentėsi. Ir esu labai dėkinga už tą patarimą. Tu išeini iš areštinės ir tos nuotraukos jau yra. Ir jos yra visiems laikams. Ir jas visada ištrauks, ir jos visada bus. Vadinasi, geriau elgtis taip, kad šitaip nebūtų.“

Teisės vairuoti netekusi E. Mildažytė sakė, kad dabar keliaujant į laidų filmavimus jai tenka ieškotis pavežėjų arba kviestis taksi.

„Automobilis dar nėra konfiskuotas, bet jį greičiausiai teismas konfiskuos. Jokie „Citybee“ ir jokie galėjimai dalintis man negalioja. Važiuoju taksi, su pavežėjais arba kas nors nuveža, pavyzdžiui, kas nors iš filmavimo komandos. Bet problemų yra, galvoju, reikės kokį vairuotoją samdytis“, – sakė E. Mildažytė.

Delfi primena, kad LRT ir toliau bendradarbiaus su Edita Mildažyte. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad E. Mildažytė pripažįsta savo nusižengimą, atsakys pagal įstatymus bei yra pasiryžusi spręsti su alkoholio vartojimu susijusias asmenines problemas kartu su profesionalia pagalba.

„Vairavimas pavartojus alkoholio yra netoleruotinas ir tokį neatsakingą elgesį vertiname labai blogai. Svarbu, kad taip tai vertina ir pati Edita Mildažytė. Tačiau užuot tiesiog neleidę jau nufilmuotų laidų į eterį, sėdome kartu su Edita diskutuoti, kaip ji padėdama sau asmeniškai galėtų savo pavyzdžiu prisidėti ir prie pagalbos kitiems. LRT transliuoja laidas, kurios prisideda prie problemų sprendimų ir svarbių pokyčių visuomenėje. Ypač svarbu, kad prie to prisidėtų ir populiarios eterio asmenybės, kurių pavyzdžiui seka nemažai žmonių“, – pranešime spaudai sakė Gytis Oganauskas, LRT generalinės direktorės pavaduotojas.

„Karta, kurios atstovė esu, užaugo vadinamojoje „alkoholio kultūroje“, kai nei linksmi, nei liūdni įvykiai dažniausiai neapsieidavo be svaigalų. Tas baisus įvykis man buvo ypatingas ženklas, kad reikia reikšmingų pokyčių. Ir jeigu vienu metu po šio incidento mano reakcija (kaip galbūt ir dalies tokioje situacijoje atsidūrusių žmonių) buvo „su viskuo susitvarkysiu pati“, dabar manau, kad verta ir netgi būtina pasitelkti profesionalų pagalbą. Ir žinau, kad tai tikrai nėra gėdinga, o gal ir pasitarnaus kaip pavyzdys kitiems“, – sakė Edita Mildažytė.

Praėjusią savaitę buvo baigtas ikiteisminis tyrimas ir jo medžiaga perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui, portalui LRT.lt patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Šiuo klausimu kiek anksčiau domėjosi ir Delfi.

„LRT susidariusią situaciją vertina rimtai, todėl nesiima skubotų sprendimų. Kai turėsime daugiau informacijos – pranešime“, – tuomet sakė LRT atstovė ryšiams su visuomene Miglė Savickaitė.

Apie patį įvykį rugsėjo mėnesį atstovė Delfi suteikė kiek išsamesnį komentarą.

„Labai apgailestaujame dėl neatsakingo Editos Mildažytės elgesio. Visuomeninis transliuotojas LRT savo darbuotojams, autoriams, bendradarbiams, prodiuseriams, laidų vedėjams kelia aukštus darbo etikos reikalavimus, todėl tokį neatsakingą elgesį LRT vertina neigiamai. Spalį portale LRT.lt turėjo prasidėti nauja E. Mildažytės laida, tačiau paaiškėjus šioms aplinkybėms LRT jas įvertins ir priims sprendimą dėl projekto ateities“, – teigė M. Savickaitė.

Primename, kad garsi televizijos laidų vedėja bei prodiuserė E. Mildažytė policijai įkliuvo rugsėjo 19 d. Moteris vairavo neblaivi. Bausmė eterio žvaigždės dar laukia.

Alkotesteris parodė 2,36 prom. – tai vidutinis girtumas, dėl kurio 55-erių eterio žvaigždei pradėtas ikiteisminis tyrimas. E. Mildažytei teko nakvoti areštinėje, iš ten buvo paleista po paros. Apie įvykusį skandalą ji pirmąsyk prabilo tos pačios dienos pavakarę ir viešai dėl visko atsiprašė. Žinoma moteris išsiuntė laišką savo darbovietei – LRT. Jame televizijos laidų vedėja atsiprašė visų, kuriuos nuvylė ir užgavo šiuo savo nederamu poelgiu, bei neslėpė jaučianti didžiulę gėdą.

„Suprantu ir pripažįstu, kad pati sudaviau baisų smūgį visam savo gyvenimui. Labai prašau man atleisti“, – atsiųstame laiške rašė E. Mildažytė.

Eterio veidas taip pat pridūrė, kad labai išgyvena dėl to, jog sukėlė pavojingą situaciją. Edita Mildažytė puikiai žinoma ne tik televizijos žiūrovams.

Ji – žurnalistė, publicistė, TV laidų prodiuserė, visuomenės veikėja. Šiemet Delfi skelbtuose Įtakingiausių šalies popkultūros atstovų sąrašuose garsiai moteriai elitas skyrė 7-ą, o tauta – 9-ą vietą.

Žiniasklaidoje Edita dirba nuo 1987 m. Per tą laiką ji kūrė ar prisidėjo kuriant ne vieną didžiulio populiarumo sulaukusį projektą. Ilgą laiką vedė laidą „Bėdų turgus“, pastaruoju metu turėjo savo autorinę pokalbių laidą „Vakaras su Edita“.

Taip pat E. Mildažytė garsėja kaip sėkmingų ir daugeliui pagalbos ranką ištiesusių labdaringų projektų autorė, renginių vedėja. 2014 m. režisavo Lietuvos dainų šventę.