Prie Seimo stovi ir stilizuotos kartuvės, o prie scenos, kuri pastatyta šalia Martyno Mažvydo Nacionalinės bibliotekos, buvo pastatyta ir butaforinė spygliuota viela, apkabinėta Dovydo žvaigždėmis.

Protesto dalyviai parlamentarų dėmesį į save bandė atkreipti sirenomis, šūksniais ir plojimais. Apie tūkstančio žmonių minia skandavo: „Seimą lauk“.

Tarp protestuotojų jaučiama nepasitikėjimo politikais, tradicine žiniasklaida atmosfera. Tarp susirinkusiųjų yra ir Šeimos gynimo maršo veidų, taip pat šio renginio simbolikos ant automobilių, pastatytų netoli renginio vietos.

Žinomi žmonės išreiškė pasipiktinimą dėl vykstančio mitingo

„Kartuvės. Šiandien, prie Seimo, galutinai pasikorė „Šeimų Maršas“.

Tiksliau, karti norėjo kitus, o patys visiškai apsinuogino. Apnuogino savo vertybes, ideologijas, tikslus.
Na, pasakykite man nuoširdžiai tie, kurie ėjot su jais – jums ne gėda? Nerausta skruostai?

Draugai, esantys prieš skiepus, jūs norit būti tarpe tokių?

Prie Seimo susirinko tamsa, blogis ir dugnas. Valdomas šutvės kuri nori viską griauti, trukdyti, save prastumti į postus, o vėliau vogti ir kvailinti tą buką minią.

Liūdna...“, – rašė aktorius Eimutis Kvoščiauskas.

Dar prieš mitingą savo mintis feisbuke išdėstė ir žinomas publicistas Andrius Užkalnis.

„Vilniuje iš pat ryto, matau, darbui ruošiasi riaušių policija, automobiliai su langų apsauga iš išorės – nes taikūs balamutai gali mėtyti sunkius feikinius kroksus, tašytes-barsietkas, pridėtas domkratų ir raktų nuo šarano (kiekvienos durelės atsidaro skirtinga spyna) ir telefonus Nokia su knopkėm.

Ačiū mūsų pareigūnams ir linkiu sėkmės sunkią darbo dieną, saugant miestą nuo nestabilių celofaninių šeimaknyslių, saugančių savo tradicinius kūnus nuo mokslo ir sveikatos.

Jau greitai: mitingai prieš privalomus dušus, dezodorantus ir vyriausybės brukamą vaikų vertimą skaityti, kurio šalutiniai poveikiai dar nežinomi“.

„Man vienintelis dalykas įdomus: kodėl visi šitie žmonės darbo dienos rytą nėra darbe? Čia visi frylanseriai?“, – rašė rašytoja, laidų vedėja Akvilė Kavaliauskaitė.

Leidimas išduotas iki 5000 asmenų

Kaip Delfi informavo Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Paulius Vaitekėnas, protesto trukmė – nuo 9 valandos ryto iki 17 valandos vakaro. Jo teigimu, leidimo protestui paprašė fizinis asmuo.

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja Delfi taip pat tvirtino, jog policijos žiniomis minėtam renginiui savivaldybė yra išdavusį leidimą organizuoti renginį iki 1000 žmonių. Mitingo prie Seimo organizatoriai protesto išvakarėse prašyme savivaldybei padidino dalyvių skaičių nuo 1 iki 5 tūkstančių. Socialiniame tinkle „Facebook“ nurodoma, kad akciją organizuoja mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė ir viešoji įstaiga „Patriotiški Lietuviai“.

Tai ne pirma šios moters rengiama akcija prieš valdžios sprendimus, susijusius su COVID-19 pandemijos valdymu. Renginio išvakarėse ji ragino žmones ruošti „plakatus, būgnus, švilpynes, jau ir aliuminius puodus, jų dangčius, mažas balėjas, samčius triukšmui, net improvizuotas Egėjo arklidžių šakes mėšlui išmėžti“.

Kiek bus pasitelkiama policijos pareigūnų renginiams, neatskleidžiama. J. Samorokovskaja teigė, jog „oficialios informacijos apie galimus neramumus neturime, organizatoriai kreipėsi dėl taikaus renginio“.

Išvardijo reikalavimus

Filosofė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė Nida Vasiliauskaitė feisbuke praėjusią savaitę pasidalijo 9 punktais, kurių reikalaujama protesto metu.

„NEDELSIANT: 1) Atmesti Vyriausybės nutarimo projektą, žadantį draudimus ir ribojimus nuo rugsėjo 13 dienos; 2) Atmesti prievartinės vakcinacijos projektus – tiek vaikams, tiek suaugusiems; 3) Panaikinti bet kokį spaudimą ir sveikų žmonių diskriminaciją šių vakcinų pagrindu; 4) Nutraukti privalomą testavimą; 5) Panaikinti „galimybių pasą“; 6) Atmesti Vyriausybės kreipimąsi dėl Darbo kodekso ir Civilinės saugos įstatymo pakeitimo; 7) Atšaukti nepaprastąją padėtį; 8) Nutraukti bet kokius veiksmus jungimosi į Davoso forumą; 9) Atsistatydinti Vyriausybei. Visai.

„Paprasto mitingėlio nepakaks, jis nieko nekeis – reikia Maidano, reikia visos Lietuvos prie Seimo, pasiryžusios nesitraukti, kol reikalavimai bus patenkinti. Nebijančios jokių galbūt ateisiančių tyčia kompromituoti ir atgrasyti gražulių ar lėkštučių: tegu ateina, kas tik nori, svarbu, kad ateitume mes ir nepaliktume savo laisvės jiems. Nieko nėra ir nebuvo svarbiau nei tai nuo WWII laikų“, – rašė N. Vasiliauskaitė.

Ji pabrėžė, jog ši data „svarbiau, nei Sausio 13–oji“.

„Tada, nesėkmės atveju, grėsė tik gyventi toliau kaip gyvenus Sovietų Sąjungoje, okupuotiems, be nepriklausomos valstybės; dabar, nesėkmės ir pasyvumo atveju, gresia gyventi naujo, paties tikriausio apartheido sąlygomis, nebe teisinėje nebevalstybėje nebe kaip piliečiams, kur bet kurią akimirką gali nutikti bet kas, nebėra nė regimybės žmogaus teisių, negalioja nei LR Konstitucija, nei jokios tarptautinės teisinės normos ir įsipareigojimai. O jei mums pasiseks – padėsime įsiūbuoti analogiškus procesus visoje Europoje“, – feisbuke rašė N. Vasiliauskaitė.

Po rugsėjo 13–osios daug durų užsidarys

Vyriausybė duoda daugiau nei mėnesį pasiskiepyti nuo koronaviruso, o nuo rugsėjo 13 dienos galimybių paso neturintiems žmonėms veiklos būtų smarkiai ribojamos.

„Kontaktinės paslaugos galėtų būti teikiamos ir pramogos organizuojamos tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus“, – per Vyriausybės pasitarimą trečiadienį siūlymus pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministrų kabinetas per pasitarimą protokoliniu sprendimu siūlymams pritarė iš esmės, o priimti nutarimą planuojama artimiausiu metu, tikėtina, kad šį trečiadienį.

Ribojimai įvedami dviem etapais

Vyriausybė planuoja, kad pirmieji ribojimai įsigaliotų nuo nutarimo priėmimo ir būtų siejami su COVID–19 lovų užimtumu, o pagrindiniai ribojimai įsigaliotų rugsėjo 13 dienos.

„Kai kurie apribojimai įsigaliotų artimu metu, kai kurie apribojimai įsigaliotų vėliau, bet kelios savaitės, kurios šiuos apribojimus skiria, būtų pakankamas laikas žmogui pasiskiepyti, kad susiformuotų imunitetas, penkios savaitės“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Nutarimo projekte nustatyta, kad nepasiskiepiję ar koronavirusu nepersirgę žmonės be neigiamo PGR testo galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jiems užsivertų didieji prekybos centrai, grožio salonai, viešojo maitinimo įstaigos, pramogų vietos, renginiai. Taip pat būtų nustatyta, kad imuniteto neturintys ir testo neatlikę žmonės negalės naudotis tiek miesto, tiek tarpmiestiniu viešuoju transportu.

A. Dulkys pažymėjo, kad dar vienas svarbus pakeitimas – norint gauti galimybių pasą nebetiktų antigeno tyrimas, taip pat norint jį gauti būtų panaikintas nemokamas testavimas, nebent žmogus negali skiepytis dėl medicininių priežasčių.

„Panaikinamas antigeno tyrimas, norint gauti galimybių pasą, ir būtų panaikinamas nemokamas testavimas, t. y. norint gauti galimybių pasą nemokamai būtų paliekama tik tiems, kas negali skiepytis dėl medicininių priežasčių“, – sakė ministras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1358)