Karališko sporto šventę „Major horse racing day“ papuošė ir damos, nusprendusios laikytis tokioms iškilmėms taikomo protokolo bei plaukus prisidengti viena už kitą įdomesnėmis skrybėlaitėmis, rašoma pranešime spaudai.

„Tikimės, kad ateityje šios šventės bus dar didesnės ir iškilmingesnės. Kol kas mums tai – pirmieji žingsniai populiarinant žirgų lenktynes“, - sakė renginį organizavusio „Lazdijų sporto centro“ direktorius Darius Liaukevičius.

Anot jo, nuolat rūpintis „Dzūkijos hipodromu“ jo vadovaujamai organizacijai patikėta tik šį pavasarį, o surengti „Major horse racing day“ nutarta ypatinga proga – dar šįmet Lazdijuose esančiai tribūnai oficialiai turėtų būti suteiktas Jo Didenybės Elžbietos II vardas. Iš monarchės kanceliarijos jau yra gautas raštas, kad visi procedūrai reikalingi dokumentai jau yra ruošiami.

D. Liaukevičius pasakojo, jog tai, kad Lazdijai bus pagerbti meile žirgams garsėjančios karalienės vardu yra žirgų lenktynių specialisto, kauniečio Lino Balčiūno nuopelnas. Lietuvis jau penkis sezonus yra dirbęs karališkame ūkyje „The royal studs“ bei prižiūrėjęs bei treniravęs Jo Didenybės Elžbietos II žirgus.

Gerai išmanančio karališkojo sporto niuansus specialisto iniciatyva pirmojoje nemokamoje šventėje visuomenei „Major horse racing day“ vyko Lietuvos žemaitukų veislės žirgų lygiųjų lenktynių čempionato antrasis etapas, vaikų lenktynės su Šetlendo poniais, grynakraujų jojamųjų veislės žirgų bėgimas, „airiškas“ bėgimas su palyda mažiesiems raiteliams, Lazdijų krašto didžiausio ir mažiausio žirgo prisistatymas, Friesian veislės žirgo iš „Nausodės žirgyno“ programa.

Iškilmes papuošė ir VIP salėje ištaigingą barą įrengęs Žygius Makackas, temą atitinkančiomis jos dekoracijomis pasirūpinusi floristė Augustė Grigaitytė iš „Dykumų gėlės“ bei menininkė Jūratė Miliauskaitė-Laurinaitienė, surengusi savo darbų parodą.

„Buvo tikras mažasis Askotas“, – tuo, kad Lietuvoje pradedamos rengti iškilmingesnės žirgų lenktynių šventės nuoširdžiai džiaugėsi ne vieną kartą Anglijoje jas stebėjusi bei įspūdinga skrybėlaite, sukurta specialiai Lazdijų renginiui, pasipuošusi Inga Budrienė.