Rašytojas ir restoranų kritikas, pats stojęs prie grilio, sakė, kad tai – vienintelė diena metuose, kai jis nekritikuoja kitų maisto, o kviečia visus suleisti dantis ir įvertinti jo epinį kūrinį, rašoma pranešime spaudai.

„Pas mus Amerikoje yra įprasta kviesti žmones vaišintis net be progos, o čia net ir proga yra: burgerį sukūriau prieš septynerius metus kartu su „Drama Burger“ meistrais, pagalvojęs, kad gero dalyko turi būti kuo daugiau.

Net du mėsos paplotėliai, traški šoninė, naminis majonezas su svogūnų laiškais ir saldus barbekiu padažas, švelnioje brioche bandelėje – viskas, ko reikia geram ir maistingam vasaros savaitgaliui”, – kalbėjo Andrius Užkalnis.

„Šis burgeris nėra komplikuotas. Jo sudėtinės dalys yra skonio bombos užtaisas, o dvigubas paplotėlis, spėju, Užkalnio buvo sumanytas siekiant parodyti, kad visada geriau daugiau maisto, negu mažiau maisto”, – kalbėjo virtuvės šefas Paulius Staliorius, kuris jau ne pirmą kartą leidžia Andriui pagelbėti prie grilio ir net kai kada nunešti kūrinius lankytojams.

„Praėjusiais metais rašytojas virtuvėje nieko nesugadino ir didelių bėdų nepridarė, todėl ir vėl galėjo pats vietoje rašiklio paimti virtuvės įrankius ir padėti mūsų virtuvės komandai“, – sakė šefas.

Tuo tarpu restorano direktorius Eimantas Lumpickas sakė, kad rašytoją leisti prie grilio gal ir rizikinga, tačiau šis restoranų tinklas yra inovatoriai ir nebijo eksperimentų. Tinkamai prižiūrima, net ir interneto garsenybė gali būti naudinga maisto gamyboje.

„Visoms įžymybėms būtų sveika patiems išbandyti šio darbo nors kelias valandas. Vakaruose daugelis žvaigždžių yra bent jau jaunystėje išbandę save svetingumo industrijoje ir geriau supranta, koks tai sudėtingas darbas”, – sakė Eimantas.

Pasak jo, Užkalnio burgeris, sukurtas 2014 metais, yra vienas populiariausių patiekalų restoranų valgiaraštyje.

Užkalnio burgeris yra ne sezoninis ir ne proginis pasiūlymas. „Tikiuosi, kad jis gyvuos šimtmečiais ir ilgainiui taps mūsų tautos nacionaliniu paveldu, kaip kibinai, cepelinai, picos ir kebabai”, – viliasi Užkalnis.