„Šių metų nuotakos makiažo tendencijos siūlo rinktis gaivius, rausvus tonus. Švelniai padūmavusios akys, prigesintos rožės atspalvio šešėlis, subtilus odos švytėjimas bei drėgnos lūpos – visa tai sukuria jaunos, skaisčios moters įvaizdį“, – apie makiažo tendencijas kalba viena žinomiausių šalies vizažisčių.

Vestuvinėje fotosesijoje pozavo profesionalus modelis Rūta Naugžemytė, mikropigmentacijos specialistė Veronika Linkutė ir verslininkės Dainos Bosas dukra Maria Randers, rašoma pranešime spaudai.

M. Randers: „Pasimatuoti vestuvinę suknelę visada smagu“

Įspūdingą nuotakos įvaizdį demonstravusi M. Randers neslėpė, kad matyti save su vestuvine suknele keista. Mergina teigė kol kas apie vestuves tikrai negalvojanti, dabar svarbiausia studijos universitete.

„Mano nuomone, vestuvėms esu dar per jauna. Neįsivaizduoju savęs žengiant tokio žingsnio, bet pasimatuoti suknelę visada smagu. Įgysiu praktikos prieš didžiąją dieną“, – šypsojosi mergina.

M. Randens socialiniuose tinkluose dėl savo išvaizdos išgirsta daug liaupsių. Todėl nieko nuostabaus, kad beveik 28 tūkst. sekėjų „Instagram“ tinkle turinti mergina sulaukia nemažai kvietimų tapti fotomodeliu. M. Randers į šią veiklą nežiūri rimtai – priima tik tuos pasiūlymus, kurie jai pasirodo įdomūs ir nesikerta su mokslais.

„Modeliavimas tikrai nėra mano profesija. Jei fotosesija man pasirodo priimtina, patinka dirbanti komanda ir idėja – mielai sutinku. Tačiau šiuo metu mokslai man yra pirmoje vietoje“, – kalbėjo mergina.

Svarbiausia išryškinti moters grožį

Makiažo specialistė J. Gafaro pasakoja, kad fotosesijoje makiažą, šukuoseną bei sukneles derino pagal nuotakų bruožus bei fizinius duomenis. Svarbiausia grožio specialistei buvo išryškinti gražiausius moterų bruožus. J. Gafaro specialiai parinko kuo skirtingesnius modelius, norėjo ir šviesią, ir tamsesnę odą turinčių moterų. Lietuvės – skirtingų tipų moterys, todėl fotosesijoje parodyti skirtingi įvaizdžiai.

„Vilnius models management“ modeliui Rūtai vizažistė parinko madingą, rausvą, gaivų makiažą. Jis ypač tinka šviesių bruožų lietuvėms ir sukuria romantišką įvaizdį.

M. Randers buvo atliktas klasikinis nuotakos makiažas, kuriuo ypač pabrėžiamos akys. Taip išryškėjo egzotiški Marijos bruožai. Ypatingą dėmesį J. Gafaro skyrė kūno grimui. Spindinti dekoltė sritis bei rankos – neatsiejama nuotakos įvaizdžio dalis.

V. Linkutei buvo atliktas klasikinis, gaivus ir neperkrautas makiažas. Paryškinta blakstienų linija bei baltu žėrinčiu šešėliu pablizginti akių vokai. Ši detalė gražiai sužaidė su suknelės spalva.

„Per vestuves rekomenduoju rinktis jūsų stilių atitinkantį makiažą. Jei mėgstate eleganciją, rinkitės klasikinį makiažą. Jei esate valiūkiška romantikė – jūsų bruožus išryškins rausvi, gaivūs tonai. Jei mėgstate išsiskirti, rinkitės padūmavusių, išraiškingų akių makiažą. Svarbiausia – kalbėtis su savo vizažo meistru ir išsakyti visas mintis“, – sako J. Gafaro.

Fotosesijoje atsipalaiduokite ir klausykite fotografo

Modelius įamžinusi fotografė Aušra Numavičė pataria svarbiausius dienos rūpesčius suplanuoti iš anksto arba patikėti tai daryti planuotojams bei koordinatoriams.

„Per fotosesiją atsipalaiduokite, pasitikėkite fotografu. Jis jums patars, kaip pozuoti ir gaudys gražiausius momentus bei emocijas. Nieko nėra gražiau nei laimingos įsimylėjusios jaunųjų akys, pasitikėjimas savimi“, – sako A. Numavičė.

Norinčioms vestuvinėse nuotraukose atrodyti tobulai, J. Gafaro pataria turėti su savimi blizgesį sugeriančių lapelių arba kompaktinės pudros ir lūpų blizgį. Veido oda neturi blizgėti, tačiau lūpos – spindėti. Taip nuotraukose nuotakos atrodo gaiviai. „Svarbiausia vestuvėse – pasistengti atsipalaiduoti. Juk tai jūsų šventė, mėgaukitės šiuo laiku. Man tobula nuotaka yra moteris, kuri savimi pasitiki, o jos išvaizda pasirūpino savo srities profesionalai“, – sako J. Gafaro.

Vestuvės – ne laikas išvaizdos eksperimentams

Plaukų stilistė Anželika Wojc drąsiai teigia, kad pagrindinė 2021 metų vestuvių tendencija yra saikingumas. Specialistė mano, kad tokį pasirinkimą nulėmė dvejus metus besitęsianti pandemija. Dėl šios situacijos vestuvės tapo kuklesnės, pačių artimiausiųjų rate arba net visai be svečių.

„Kad ir kaip bebūtų, visos jaunosios savo vestuvių dieną siekia išskirtinumo, puošnumo, šiuolaikiškumo. Šiais metais dauguma nuotakų žengti prie altoriaus renkasi laisvai krintančių banguotų plaukų šukuosenas arba minimalistinio stiliaus kuodus“, – pastebi viena populiariausių šalies šukuosenų stilisčių.

A. Wojc pasakojo, kad kuriant kiekvieno modelio šukuoseną buvo atsižvelgiama į bendrą įvaizdį. Šukuosena, makiažas, suknelė ir aksesuarai turėtų papildyti vienas kitą. Dažniausiai tai nuotakos apgalvoja ir suderina prieš vestuves.

„Mano patarimas – atvykti į bandomąsias konsultacijas. Taip galite atrasti ką nors naujo, išvengti papildomo streso vestuvių rytą. Niekada nerekomenduoju drastiškai keisti išvaizdos prieš vestuves. Kartais nereikalingi „pasitobulinimai“ gali ne tik stipriai sugadinti prieššventinę nuotaiką, bet ir būti sunkiai pataisomi“, – pataria plaukų meistrė.

Nuotaka pajaučia, kai apsivelka tą suknelę

Fotosesijoje nuotakų suknelėmis pasirūpinusi vestuvių mados studija DIVA norėjo sukurti tris skirtingus, tačiau nuotakoms patinkančius įvaizdžius.

„Kai mergina jaučiasi harmoningai su suknele, ji spinduliuoja grožiu ir energija. Norėjome kiekvienam modeliui parinkti ne tik tinkančią, tačiau ir patinkančią suknelę. Žinoma, atsižvelgėme ir į viešbučio interjerą bei vestuvinių suknelių tendencijas. Visos trys suknelės yra iš naujausių kolekcijų“, – pasakojo vestuvių mados studija.

Pasiteiravus, kaip pasirinkti tinkamą suknelę, dėl kurios vėliau netektų gailėtis, studijos atstovai sakė, kad vieno recepto nėra. Visos moterys labai skirtingos. Vienoms užtenka pasimatuoti 5, kitoms 25 sukneles. Parenkant tinkamą suknelę, teiraujamasi apie šventės stilistiką, metų laiką, kokią vietą pasirinko. Tai labai svarbūs aspektai formuojant įvaizdį.

„Itin svarbu atsižvelgti ne tik į tendencijas, bet ir į tai, kas jums tinka. Dauguma nuotakų ateina su pirminėmis idėjomis, kaip norėtų atrodyti. Labai dažnai besimatuojant randame visiškai kitokius variantus, kurie joms patinka. Neprisiriškite aklai prie pirminių minčių. Jos sveikintinos, tačiau palikite laisvės rinktis ir bandyti. Kasdien matome, kaip nuotakos maloniai nustemba, kai pasimatuoja ką nors kitokio, nei norėjo. Kai apsivelka savo suknelę – nuotaka iš karto tą pajaučia... Būtent to jausmo turite ieškoti. Vestuvinė suknelė nėra tik rūbas, tai emocija“, – sako studijos atstovai.