Į renginį, vykusį sužaliavusioje gamtoje ir gryname ore, susirinko aktoriai, dainininkai, politikos atstovai bei kitose srityse puikiai atpažįstami žmonės. Tarp jų – ir Merūnas Vitulskis su vaikais, Larisa Kalpokaitė, Liucina ir Tadas Rimgailos, Rūta Loop, Daina Baumilė, Joringis Šatas, Romas Zabarauskas bei kiti svečiai.

Tai trys viename: personalinė paroda, žinutė visuomenei ir kultūrinis renginys „Ozo parko“, gyventojams, tikino organizatoriai.

Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Vakaro šeimininkas E. Kvoščiauskas tuščias žiūrovų kėdes pradėjo fotografuoti prieš 6 metus. Gastroliuodamas su spektakliais po įvairius Lietuvos teatrus, kultūros namus ir kitas erdves ėmė stebėti, kokios kėdės yra salėse. Senos, naujos, vintažinės, stilingos, patogios... Kėdės buvo pačios įvairiausios!

„Prieš spektaklį, kai dar salė būdavo tuščia, užlipdavau ant scenos patikrinti, ar visi daiktai vietoje. Repeticijos metu vis mąstydavau, kokie žiūrovai susirinks, kiek jų bus... Šovė mintis užfiksuoti kėdes, laukiančias žiūrovų. Dar prieš pandemiją fotografijos sugulė į parodą. Ir viskas tada sustojo. Lyg būčiau išpranašavęs, kad kėdės ilgai bus tuščios... Nors ir vasara, bet mažais žingsniais teatrai ir koncertai atgyja. Šia paroda noriu paskleisti žinutę – mes visi labai laukiame žiūrovų“, – pasakojo žinomas aktorius.

Per karantiną E. Kvoščiauskas daug mąstė. Jis teigia supratęs, kokia trapi aktoriaus specialybė, kiek daug reiškia žiūrovas ir scena. Į renginį vakaro šeimininkas sukvietė savo draugus, kurie yra svarbūs jo darbe ar laisvalaikyje.

„Ši paroda skirta žmonėms, žiūrovams, kurių mes labai pasiilgome. Tai lyg duoklė ir pačiai kėdei, jos reikšmei. Teatrai, koncertai, kultūriniai renginiai po ilgos stagnacijos labai laukia žiūrovų. Norėtųsi, kad žmonės vasarą rastų laiko ir aplankytų mylimiausias kultūrines vietas bei taip palaikytų mylimus aktorius“, – sakė E. Kvoščiauskas.