Vilniaus apylinkės teismo Komunikacijos skyriaus atstovė „Delfi“ teigė, kad posėdis buvo dar kartą atidėtas. Dabar jis turėtų įvykti pirmąją vasaros dieną.

„Prisijungė tik VMI atstovas, Monika Šalčiūtė nuotoliniame posėdyje nepasirodė. Posėdį nuspręsta atidėti iki birželio 1 dienos, 13 valandos. Taip pat buvo nutarta į kitą posėdį M. Šalčiūtę atvesdinti”, – sakė atstovė.

Pasak jos, su Monika susisiekti teismui nepavyko.

„Dokumentai grįžo neįteikti, o į skambučius Monika Šalčiūtė neatsiliepia“, – „Delfi“ tvirtino Vilniaus apylinkės teismo atstovė.

Ankstesnis posėdis turėjo įvykti kovo 29-ąją, tačiau M. Šalčiūtė paprašė jį atidėti. Teismas tokį jos prašymą gavo elektroniniu paštu.

Ji nepasirodė ir kovo 2-ąją vykusiame posėdyje, kuris transliuotas nuotoliniu virtualiu būdu per „Zoom“ platformą. Tuomet teismas minimą bylą pasirinko atidėti, kadangi buvo manoma, jog administracinėn atsakomybėn patraukta socialinių tinklų garsenybė nė nežinojo apie posėdį.

Šaukimai į teismą M. Šalčiūtei buvo išsiųsti, tačiau nebuvo aišku, ar ji juos gavo, matė ir perskaitė. Iš viso per gana trumpą laiką buvo pateikti du pranešimai, tačiau teismas nebuvo įsitikinęs, kad minimi dokumentai M. Šalčiūtę pasiekė, mat į nė vieną iš jų moteris neatrašė.

Minima byla M. Šalčiūtei iškelta pagal LR ANK 505 str. 1 d. t.y. Kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų ir kolegialių institucijų ar valstybės pareigūnų sprendimų nevykdymas.

Po pirmojo posėdžio teismo atstovė Delfi sukonkretizavo, kad byla M. Šalčiūtei iškelta už tai, jog ji VMI nepateikė prašomų dokumentų už 2017, 2018 ir 2019 metus. Kitaip tariant – asmuo nevykdė nurodymų. Toks nusižengimas fiziniams asmenims gali užtraukti baudą nuo 80 iki 780 eurų.

Administracinėn atsakomybėn patraukta socialinių tinklų garsenybė teisme laukiama dėl to, nes norima ją apklausti, taip konkrečiau įsigilinant į situaciją, kad būtų nustatyta aiškesnė minimo nusižengimo sudėtis.