Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai patvirtino, jog barą valdančiai bendrovei surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

Policijai gavus pranešimą, jog veiklą pradėjusiame bare vyksta masinis renginys, pažeidžiant karantino taisykles būriuojasi lankytojai, buvo pradėtas aplinkybių patikslinimas.

Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė informavo, jog apie pastebėtą pažeidimą elektroniniu būdu pranešęs asmuo taip pat pateikė ir vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuotos bare vykusios linksmybės.

Policijai pradėjus aiškintis incidento aplinkybes aktyviai talkino visuomenė, gauta daugiau vaizdo medžiagos, taip pat paaiškėjo, jog į rengiamą vakarėlį žmonės buvo iš anksto kviečiami ir socialiniuose tinkluose.

Policijos pareigūnams surinkus pakankamai duomenų, jog karantino reikalavimų laikomasi nebuvo, barą valdančiai bendrovei buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Jis perduotas nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

Kaltinimai bendrovei pareikšti pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 straipsnio 4 dalį. Joje numatyta, kad už karantino metu padarytą nustatytos tvarkos pažeidimą, sukėlusį pavojų išplisti pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, fiziniams asmenims gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų bauda. Juridiniams asmenims bauda siekia nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Susisiekus su „Movido“ baro vadove Dominyka, ši tvirtino, kad apie policijos sprendimus yra informuota ir jau davė parodymus.

„Man surašė protokolą, bet jokios baudos kol kas neskyrė. Jos dydį vėliau nustatys teismas“, – „Delfi“ sakė moteris.

Tiesa, dar kartą pasitikslinus, ar vakarėlis išties vyko tą vakarą, anksčiau tai neigusi baro vadovė vis tik patikslino informaciją.

„Buvo tikrai daug žmonių. Daugiausiai buvo „Erasmus“ studentų. Viską apie tą vakarėlį sužinojau, kaip jau esu minėjusi, iš žurnalistų. Kai kas teigė, kad veiksmas bare vyko iki 24 valandos. Tačiau to net negalėjo būti – pas mus tądien buvo ir pareigūnai atvažiavę, po 21 valandos lauke nebuvo nei vieno žmogaus. Buvome tik mes, darbuotojai, – tikino „Movido“ baro vadovė. – O tai, kas yra tuose vaizdo įrašuose, tai išties taip ir buvo. Bet matote, kaip yra – „Erasmus“ studentai pradėjo čia lankytis dar prieš karantiną. Čia jie linksmindavosi, užsileisdavome ispanišką muziką. Žinojome, kad jie moka vieną lietuvišką dainą ir ji buvo paleista vakaro pabaigoje – studentai pasilinksmino. Toks vakarėlis tikrai nebuvo visą laiką.“

Kiek vėliau Dominyka pridūrė: „Iš žmonių laisvės neatimsi.“

Delfi primena, kad nufilmuotuose įrašuose matyti, kaip minia, nesilaikydama atstumų bei kitų reikalavimų, linksminasi.


Lauke esančioje terasoje skambėjo muzika, dauguma lankytojų nedėvėjo apsauginių veido kaukių. Žmonės, pamatę išplitusius vaizdus, neslėpė nusivylimo ir pasipiktinimo.

Vaizdo įrašą nufilmavęs vyras teigia tik ėjęs pro Kaune įsikūrusį „Movido“ barą su bičiuliu ir užsukęs pažiūrėti, kas jame vyksta – sklidę garsai nepriminė karantino metu leidžiamų linksmybių.

„Užtrukom tik dvi minutes ten. Išvadinom visus durniais ir išėjom. O realiai ten vyko vaikų vakarėlis – pažiūrėkite, vaizduose viskas labai puikiai matosi“, – „Delfi“ sakė vyras.

„Delfi“ praėjusią savaitę taip pat susisiekė su kavinės „Movida“ vadove Dominyka, kuri sakė, jog apie internete pasklidusį vaizdo įrašą sužinojo iš žiniasklaidos.

„Žmonės, gal gyvenkime draugiškai ir be pavydo scenų? Čia senas video kažkoks vaikšto. Nežinau, kas čia – gal konkurentai skelbia... Taip, vakar buvo daug žmonių. Kažkuriuo momentu gal visi išeidinėjo... Na, žinote, kaip būna. Buvo ir daug „Erasmus“ programos studentų. Mes tikrai laikėmės visų karantino reikalavimų. Matote, aš nelabai žinau, koks čia tas video vaikšto internete, man čia visi skambina dabar...“ – kalbėjo pašnekovė.

Trumpai nupasakojus, kad įraše garsiai skamba populiari daina „Medžiai melagiai“ ir čia linksminasi didžiulė kompanija, kavinės vadovė vis tiek laikėsi įsitikinimo, kad tai – senas vaizdo įrašas.

„Aš manau, kad čia bus kažkoks senas video. Mes turime labai piktą kaimyną, kuris tąkart kvietė pareigūnus. Jie buvo atvykę, bet tuo metu jokių pažeidimų neužfiksavo. Dabar irgi pareigūnai buvo atvažiavę, eisiu rašyti pasiaiškinimo dėl šito vaizdo įrašo. Kaip suprantu, teks eiti į teismą. Vakar buvo atvykę nemažai „Erasmus“ programos studentų, kurie pateikė įrodymus, kad bendrabučio kambariuose gyvena po penkis, tad leidau jiems sėdėti kartu. Sakė net atsiųs šiandien dokumentus patvirtinimui“, – kalbėjo moteris.

Dar kartą paklausta, ar vakar neužfiksavo didelio vakarėlio, pašnekovė komentavo: „Mes labai ribojome žmonių skaičių viduje, bet, kadangi pas mus yra labai mažai vietos, ir kai žmonės eina į tualetą ar prie baro, gali susidaryti klaidingas įspūdis. Tad visus stengėmės varyti į lauką“.