Danielius pasakojo, kad jis nėra tas turistas, kuris dienų dienas gali gulėti prie viešbučio baseino, jam daug įdomiau pažinti šalį iš arčiau, susipažinti su vietiniais, jų kultūra. Sakartvelas – ne išimtis. Skyręs dėmesio jo sostinei Tbilisiui, jis ir Natalija iškeliavo į kalnus.

„Įdomu tai, kad Tbilisyje dabar yra vasara, o kelionės metu vyksime ir į kalnus, kur yra žiema. Tad vienoje šalyje patirsime oro skirtumus nuo maždaug +20 laipsnių iki galbūt net minusinės temperatūros. Lagamine teks įsidėti ir striukę, ir žygio batus, ir šortus“, – prieš pat kelionę pasakojo pašnekovas.

„Bet per tiek laiko tiesiog išmoksti nesiimti nereikalingų daiktų, susipakuoji tik tai, ko reikia“, – pridūrė jis.

O šiltų drabužių išties prireikė. Kalnuose Danieliaus ir Natalijos laukė ne tik šaltukas, bet ir lietus. Tačiau pasikeitusios oro sąlygos keliautojams nesutrukdė mėgautis įspūdingais Sakartvelo vaizdais.

Drauge jiedu aplankė Jvari vienuolyną – vieną ryškiausių viduramžių Sakartvelo paminklų, kurį UNESCO yra įtraukęs į pasaulio paveldo sąrašą. Vaizdas iš viršaus ten yra tiesiog įspūdingas.

Po to Danielius ir Natalija su gidų kompanija lankėsi viename seniausių Sakartvelo miestų – Mcchetoje. Senoji šalies sostinė yra įsikūrusi Aragvio ir Kuros upių santakoje. Pagrindinis šio miesto traukos objektas yra Svetitskhoveli katedra, kurios pavadinimas verčiamas kaip „Gyvoji kolona“. Pagal legendą, šioji katedra garsėja ypatinga relikvija – joje saugoma Kristaus mantija. Dėl to ši vieta pritraukia begalę piligrimų iš viso pasaulio.

Ananuri tvirtovė – viena garsiausių Sakartvelo pilių – taip pat neliko pamiršta. Keliautojus ši vieta žavi tuo, kad pastatas yra mažai paveiktas laiko tėkmės: bene visos sienos ir bokštai nepakitę, išlikęs jų autentiškumas. Tvirtovė yra įsikūrusi pasakiškoje vietoje – nuo jos atsiveria vaizdas į Zhinvali ežerą.

Vėliau D. Bunkus su kompanija keliavo link Stepanacmindos gyvenvietės, kuri yra didingo Kazbeko kalno papėdėje. Kazbeko kalnas yra viena aukščiausių viršukalnių visame Kaukaze.

Be viso to keliautojai mėgavosi ne tik vaizdingais kalnais, kurie padengti amžinuoju sniegu, bet ir slėnio ledynais, spygliuočių bei lapuočių miškais, kalnų upeliais, ežerais, mineraliniais vandenimis, kriokliais ir, žinoma, grynu švariu oru.


Būtent išvykus į kalnus žinomas verslininkas buvo labiau linkęs pasidalinti, su kuo jis išsiruošė į privatų turą. Nors Danielius apie kelionės kompanionę per daug neatvirauja, nuotraukos kalba pačios už save – jis ir jo draugė išties puikiai leidžia laiką ir mėgaujasi vienas kito draugija.

Be to, keliautojų pora atsidūrė ir kiek ekstremalioje aplinkoje. Važiuodami su visureigiais jie turėjo įveikti sraunią kalnų upę. Laimei, patyrusių vairuotojų dėka tai netapo didele kliūtimi.


Sakartvele D. Bunkus vieši pirmą kartą. Čia jo laukia dar ne vienas nuotykis. Kelionės akimirkas galima sekti ne tik verslininko instagrame, bet ir Delfi portale. Savaitę truksiantis privatus turas nušviečiamas paties Danieliaus akimis, jo įspūdžiais, pasakojimais, nuotraukomis ir vaizdo įrašais tiesiai iš kalnuotojo Sakartvelo.

Daugiau kelionės įspūdžių rasite straipsnio viršuje esančiame vaizdo įraše.

Pirmoji D. Bunkaus nuotykių dalis:


Antroji D. Bunkaus nuotykių dalis: