Po šio pranešimo žinomas aktorius, parfumeris Aistis Mickevičius feisbuke išsakė savo nuomonę.

„Apie skirtumus ir atsiprašymus. Merkel užvakar viešai atsiprašė piliečių, kad buvo sumąsčiusi jiems pragaro Velykas. Mūsų ponia su taškuota bliuzele kadais atsiprašė (ir dalis susižavėję aikčiojo) piliečių FB žinute, kad suteikė iliuziją, jog atlaisvinimai čia pat, kai tuo tarpu pati paspaudė gazą ant suvaržymų pedalo. Bet tai buvo seniai. Gazas spaudžiamas toliau. Kaip sakė šaunusis kareivis Šveikas – kol benzino yra, tol ne pabaiga.

Laukiantiems utopinės dienos X, kai viskas staiga baigsis, linkiu sėkmės! RyRalio!”, – rašė Aistis feisbuke.

Delfi susisiekus su A. Mickevičiumi, šis teigė, kad iš naujo sugriežtinti karantino ribojimai nėra logiškas būdas sutramdyti virusą.

„Pažvelgus į oficialią pasaulinę susirgimų statistiką matyti, kad niekas nesikeičia jau mėnesius. Nepaisant to, pasaulis stovi vietoje. O ir PAR atmaina, apie kurią tiek daug kalbama, iš pateiktų oficialių duomenų neatrodo tokia jau užkrečiama. Aš baigęs matematikos klasę, skaičiai – mano stichija, tačiau analizuojant oficialius duomenis ir žvelgiant į priimamus sprendimus logika baigiasi“, – sako aktorius.

Aisčio manymu, ekonomikos varžymai ir judėjimo nėra tinkamas būdas kovoti su virusu – tuo turėtų užsiimti sveikatos apsaugos sistemoje dirbantys žmonės.

„Reikia susigyventi su virusu. Stiprinti sveikatos apsaugą, statyti ligonines, ruošti personalą, įsigyti daugiau reikalingos įrangos. O tada – gydyti tuos, kuriuos reikia gydyti. Prie ko čia ekonomikos nuvarymas? Protu nesuvokiama. Karantino pradžioje buvo kalbama apie degančias ligonines, tačiau, be visuotinio užsidarymo, ar buvo kas nors papildomai daroma? Rezultatų nėra. Juk su koronavirusu kovoja ne komendanto valandos ar policininkai keliuose“, – įsitikinęs parfumeris.

Prakalbus apie vakcinavimą, A. Mickevičius taip pat išsakė savo nuomonę: pasak jo, reikėtų sutelkti dėmesį į rizikos grupėms priklausančius žmones, o ne į paauglius ar vaikus.

„Visų pirma, vakcinacija stipriai stringa. Nėra viskas taip sklandu, kaip buvo žadėta. Tačiau ir ji neišspręs problemos – nėra jokios dienos X, kada viskas pasibaigs ir grįšim į gyvenimus. Tai – utopija. Be to, kaip matome iš kitų šalių pavyzdžių – kaukės ir karantinai nedingsta ir po skiepų, – sako pašnekovas. – Kalbant apie pramogų sektorių – viskas stipriai pakibę. Nors muziejus atidarė, tad tai tikrai didelis džiaugsmas ir atgaiva. Tačiau galėtų veikti ir kino teatrai, teatrai, sporto salės, manau, šias vietas tikrai galima sukontroliuoti. Ypač supaprastinus testavimą. Tačiau džiaugiuosi, kad kolegos nesėdi rankų sudėję. Kas knygas rašo, kas uogienę verda. Nes iš tų vargo ašarų nelabai pragyvensi.“