„Tęsiant #positiveshape temą, norisi prasklaidyti debesis. Bene labiausiai sujudino toliau kalbėti tos mixed feelings žinutės. „Apie kokius netobulumus tu čia šneki? Kokias dar kūno formas? Tu puikiai atrodai!” Ačiū, aš irgi taip manau. Dabar. Tačiau mano pagrindinė žinutė yra prižiūrėkit savo emocinę sveikatą! Puoselėkite sveiką požiūrį į bet kokias kūno formas. Gyvenime buvau tiek daug kartų užgauliota dėl svorio, kad būtų sunku patikėti. Ir tikrai vienu kartu per daug buvo priminta apie iškritusią „rinkutę” iš po maikės, kai pasilenkiau šonan. Ir dviem kartais per daug buvo pasakyta – „tu rimtai valgysi tą sausainį?” Ir taip, plus-size modeliams buvo sunku kovojant su visuomenės standartais, kol pagaliau: plus size modeliai eina podiumu, yra ant viršelių ir įvairiausių reklamų – net apatinių.

Ilgas ir labai svarbus kelias nueitas – aš jį visad palaikau. Bet tada esu aš. Ir visos kitos mid-size dydžio merginos, kurios niekada netilpo nei į nuostabiai gražių petite merginų, nei į nuostabiai gražių plus-size merginų rėmus ir galų gale, drabužių dydžius. Taip ir likom rautis plaukus nuo galvos – kad tik pritaptumėm į kurią nors bendruomenę. Deja, dažniau į tą, petite. Ir deja, dažniau tai priveda prie liūdnų dalykų.

Pradedi matuoti savo, kaip žmogaus vertę, liemens siaurumu. Koks dar sveikas suvokimas apie save, jei esam „nepritapelės”? Tiesa ta, kad galim tiesiog būt savimi ir pamažu burti savo ratą. Jis, kitur pasaulyje, jau įgavo pagreitį. Mano vienas didžiausių įkvėpimų yra kosminiu greičiu karjeroje kylantis modelis – Jill Kortleve. Jos karjeros pikas ją aplankė tik tada, kai ji LEIDO sau būti vidutinio dydžio modeliu. Ji vaikšto Michael Kors, Chanel, Versace podiumais, pozuoja garsiausiems žurnalų viršeliams atvirai didžiuodamasi savo kūno formomis, bet svarbiausia – yra laiminga, nes yra savimi.

Grožio standartas plečiasi pasaulyje kartu su atviru žmonių požiūriu į kūną. O kartu ir aš, jums pasipasakojusi, jaučiuosi normali. Jaučiuosi graži! Ir praėjusi veidrodį namuose, nebesiraukau, o šypsaus”, – socialiniuose tinkluose rašo atlikėja Monique.


Tiesa, dar visai neseniai šia tema M. Pundziūtė kalbėjo ir laidoje „Delfi premjera“. Tuomet dainininkė užsiminė, jog pati ne vienerius metus buvo nepatenkinta savo kūnu ir prireikė laiko, kol mintys savęs atžvilgiu tapo pozityvesnės.

„Kai ateini į sceną, turi būti tobulas, gražus, pasitempęs, žvilgantis, energingas. Ir supratau, kaip greitai mane tai išsekina. <...> Daug metų buvau labai prastos nuomonės apie savo atrodymą. O žmonės man siuntė žinutes, sakydami – „atrodo, kad tu neturi nei vieno komplekso, trūkumo“. Supratau, kokiame burbule gyvena žmonės kitapus ekrano. Nieko panašaus nėra – kaip tik, žmonės, kurie stovi prieš kamerą, apie tai galvoja dar daugiau. Juk jiems tuoj pat reikės išeiti į eterį, kur bet kokia klaida bus pastebėta, o jei dar būsi apsirengęs taip, kur išlys tavo trūkumas?“, – laidoje kalbėjo Monika.

Apie publikuotą „Instagram“ įrašą prakalbusi atlikėja teigė sulaukusi ne tik merginų, bet ir vaikinų atgarsio – šie palaikė dainininkę, jiems šios problemos taip pat nepasirodė svetimos.

„Manau, patys vyrai labai kankinasi, kai jų moterys nuolat skundžiasi, nepasitiki savimi. <...> Sunku tiems vyrams, kuriems rūpi susitvarkyti su tuo. Tad man norisi atidengti uždangą ir pasakyti, kad mes visi turime tokius konfliktus, pokalbius su savimi ir kitais. Svajonių kūnas ir tobulos formos yra labai toksiškas dalykas“, – sake Monique.

Visą pokalbį galite išgirsti čia: