Už savo grožį estetinės ir rekonstrukcijos chirurgams Vygintui Kaikariui ir Jamil Hayek bei dermatovenerologei Julijai Mozūraitienei yra dėkingas ne vienas žinomas žmogus. Garsūs gydytojai pirmą kartą surengtame „Ekspertų forume“ diskutavo apie tai, kokioms grožio procedūroms negali atsispirti garsūs veidai, bei ką reikėtų žinoti kiekvienam, norinčiam patobulinti savo išvaizdą.

„Žmonės pas mane ateina ieškodami grožio. Jie nori būti gražesni. Tiesa, ne visada jiems to reikia. Ateina labai graži moteris, kuriai tikrai nieko nereikia, bet ji vis tiek nori didesnių lūpų, antakis nepatinka, o aš juk matau, kad su ja viskas yra gerai. Tokiais atvejais net juokauju: „Jei reikia, aš jums išduosiu pažymą, uždėsiu savo antspaudą ir pasirašysiu, kad jūs esate graži. Gausite pažymą, kad esate graži ir jums nieko nereikia daryti“, – pasakoja vienas garsiausių šalies plastikos chirurgų V. Kaikaris.

Tiesa, garsus chirurgas prisipažįsta, kad net ir garsiausiems veidams yra parodęs savo kabineto duris, rašoma pranešime spaudai.

„Žinoma, kad esu atsakęs atlikti procedūrų ar operacijų net ir didžiausioms žvaigždėms – ne vieną, kaip juokauju, išprašiau iš kabineto. Ir ne kartą. Na, negalima daryti procedūros vien todėl, kad žmogus nori, jei jam jos tiesiog nereikia“, – savo patirtimi dalijasi garsenybių grožio architektu vadinamas plastikos chirurgas.

Gydytoja dermatovenerologė J. Mozūraitienė tvirtina, kad dažniausiai žmonės nori išvengti grožio peilio ir savo išvaizdą pakoreguoti injekcijomis – hialurono rūgšties užpildais ar senėjimo požymius sustabdyti botulino toksino injekcijomis, kurios itin populiarios garsenybių tarpe. Gydytoja neslepia, kad garsūs veidai atrodo gerai ne po vieno apsilankymo pas dermatologą, tam dažnai prireikia viso procedūrų plano, nes problemos neišsisprendžia vienu adatos dūriu.

„Senatvę pristabdyti nori daugelis ir tai tikrai galima nesunkiai padaryti. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės kreipiasi į dermatologus. Bet žmogaus veidas – kaip namas. Negali pulti dažyti sienų, jei pamatai sugriuvę. Žmogui gali atrodyti, kad jis turi tiesiog kelias raukšleles ir jas lengvai pakoreguos viena injekcija. Nebūtinai. Estetinėje medicinoje taip pat yra protokolas, nuo ko viską pradedame. Mes žinome, nuo ko prasideda senėjimas, audinių pakritimas, iš kur atsiranda raukšlelės. Dėl to labai svarbu atėjusiam žmogui paaiškinti, kodėl jo veide yra vienas ar kitas momentas ir kaip tinkamai tas problemas išspręsti. Turi būti sudaromas procedūrų planas, kad išgautum geriausią rezultatą. Žmonėms dažnai trūksta informacijos, todėl svarbu tinkamai viską paaiškinti“, – grožio industrijos subtilybes atskleidžia J. Mozūraitienė.

„Įsivaizduokite, ateina pacientė ir aš matau, kad su vienu švirkštu čia tikrai nieko nepadarysiu – reikės kur kas daugiau medžiagų. Todėl ir būtina sudaryti bei pacientui paaiškinti procedūrų planą, kurį įgyvendinus, žmogaus lūkesčiai išsipildytų ir veidrodyje jis matytų geriausią savo versiją“,– procedūrų plano svarbą akcentavo V. Kaikaris.

Paklausti, ko dažniausiai pageidauja pas juos atėję žmonės, V. Kaikaris, ir J. Mozūraitienė vieningai tvirtina, kad tiek žvaigždės, tiek paprasti pacientai dažniausiai nori pristabdyti laiką ir atsikratyti juos erzinančių raukšlelių, bei atsikratyti šiuolikinio žmogaus kasdienio palydovų – streso ir nuovargio žymių veide.

„Žmonės nori atrodyti švytintys ir lyg po atostogų“,– tvirtina specialistai.

„Žmonės dažnai klaidingai mano, kad skruostikaulius, smakrą ar žandikaulio liniją galima pakoreguoti tik operaciniu būdu. Netiesa. Paryškinti veido linijas ar net pagražinti nosies formą galima hialurono užpildais – greitai, paprastai ir nesudėtingai. Beje, tai yra vienos populiariausių atliekamų procedūrų dabar. Jų nevengia ir vyrai. Dažnas jų nori, pavyzdžiui, vyriškesnio žandikaulio ar smakro. Ir tam nereikia jokių operacijų, – sako jau kelerius metus Lietuvoje dirbantis plastikos chirurgas Jamil Hayek.

Ne vieną Lietuvos garsenybę gražinęs estetinės ir rekonstrukcinės medicinos chirurgas V. Kaikaris teigia, kad išlikti jauniems ilgiau ir apgauti laiką dabar galima daug lengviau – nebūtina iškart pulti gultis ant chirurgo stalo.

Televizijos ekranuose, žurnalų viršeliuose ir socialiniuose tinkluose matomas jaunystės kultas ne vieną atveda iki dermatologų ar plastikos chirurgų kabineto durų – daugelis nori kuo ilgiau išlikti jauni, kaip iš reklamų besišypsančios žvaigždės. V. Kaikaris atskleidžia, kad išsaugoti jaunystę ilgiau galima ir be chirurgo skalpelio prisilietimo.

„Jei žmogus tinkamu metu kreipsis į grožio specialistus, jis gali labai ilgai atrodyti jauniau, nei rašo jo pase ir be chirurgo įsikišimo. Injekcijomis, hialurono užpildais ir botulino toksinu dabar galima padaryti labai daug. Jei pradėtume daryti injekcijas žmogui iki 35-erių, jis gali labai toli nuvažiuoti be skalpelio. Bet jei ateis žmogus, kuriam per 50 metų ir tikėsis, kad užteks kelių injekcijų – jau gali būti gerokai per vėlu ir be chirurginio įsikišimo nieko nebepadarysi.
Įtampa, milžiniškas kasdienis tempas, nuovargis darbe ar žalingi įpročiai lydi daugelį šiuolaikinių žmonių, tačiau pažvelgus į kone kas naktį koncertuojančias garsenybes kartais atrodo, kad jos visada išsimiegojusios, sveikai maitinasi, sportuoja ir kupini energijos. Neapsigaukite, sako grožio profesionalai. Dažnu atveju tai taip pat yra jų rankomis išgautas rezultatas. Nuovargis ir stresas atsispindi ir veide – pirmiausia tai išduoda pajuodę ir sukritę paakiai. Tačiau ir tai žingsnis po žingsnio gali būti sutvarkoma injekcijomis ar užpildais“,– apie vieną dažniausiai garsenybių pageidaujamą procedūrą kalbėjo J. Mozūraitienė.

„Viskam turi būti saikas, todėl reikia tinkamai pasirinkti profesionalų specialistą. Jei jūsų veide matyti atliktos procedūros ir žmonės gali pasakyti, kas jums padaryta, greitai keiskite specialistą“, – sako V. Kaikaris.