Pirmieji gimtadienio siurprizu žinomą vyrą nustebino iš Anykščių pasisvečiuoti atvykę tėvai. Na, o vakare Deivido laukė vakaras su bičiuliais.

„Gimtadienį įprastai miniu tikrąją gimimo dieną, nesvarbu, tai darbo diena ar savaitgalis. Tad, kurie iš bičiulių galės, tie ir atvyks paminėti šiandien. Bet kuriuo atveju – labai ramiai. Kai kurie bičiuliai atvyks ir šeštadienį, bet, kadangi ne jubiliejus, didelės šventės tikrai nekelsime, sočiai ir pasibuvimo namuose“, – „Delfi“ sakė žinomas vyras.

Deividas sako su metais juntantis, kad vis labiau vertina bičiulystę ir bendravimą. „Gimtadienis kasmet įgauna vis didesnę prasmę. Vis labiau norisi susitikti, bendrauti su draugais, giminėmis, – kalbėjo jubiliatas. – Sulaukiau gausybės sveikinimų. Jaučiuosi labai pakiliai. Nors ir darbo diena, mieste – kamščiai, važiuoju ir jaučiuosi pukiai. Šiandien viskas kitaip“.

Deividas Meškauskas

Vis dėlto gimimo diena Deividui asocijuojasi ne tik su sveikinimų jūra. Žinomas vyras neslepia apmąstantis, kur labiausiai norėtų patobulėti.

„Palinkėčiau sau neplaukti pasroviui, judėti, daryti tai, kas patinka, veikti, nestovėti vietoje ir nelaukti kol kažkas paduos man ką nors ant lėkštutės. Tada tikrai suprasiu, kas yra laimė. Aš nesakau, kad aš nesu laimingas. Tačiau tos laimės gyvenime tikrai daugiau tuomet, kai eini į priekį. Galvoju, kad man pastaruoju kelerių metų laikotarpiu to stinga. Manau, kad šioje vietoje šiek tiek apsileidau“, – svarstė Deividas.

Nors iki šiol pagrindinė D. Meškausko aistra ir veikla – šokiai, jubiliatas neslepia, kad šiame darbe irgi galėtų nuveikti kur kas daugiau.

„Manau, kad man dar labai daug reikia nuveikti, kad galėčiau džiaugtis šioje srityje padaręs daug“, – prisipažino žinomas vyras.

Dėl karantino šokių studiją uždaręs Deividas Meškauskas atrado naują aistrą

Prieš beveik dvejus metus su mylimąja, aktore, Ineta Stasiulyte dukros Frėjos susilaukęs vyras Karantino laikotarpiu papasakojo ir apie dar vieną atrastą aistrą – kulinariją. Šeimą žinomas šokėjas lepina lauko kepsninėje ruoštais patiekalais.

„Aš Inetai visada sakiau, kad pamirštų tą orkaitę, nes kepsninėje gimsta tikri kulinariniai stebuklai. Tikras mano favoritas – keramikinis grilis. Jeigu anksčiau jį kurdavau kas trečią dieną, tai dabar, karantino metu, galima sakyti, kad jo nekuriu kas trečią dieną“, – šypsojosi Deividas.