Tiesa, šiuo metu dainininkė jaučiasi jau pasveikusi, tačiau su Delfi sutiko pasidalinti, kokie simptomai ją kankino ir ką svarbu žinoti.

„Viskas atsitiko dar karantino metu. Sužydėjo sodai, o mes nuo medžių kratėme sniegą. Tąkart mūsų šunytė į namus parsinešė dvi erkes. Vieną radome ant kailio, o kita buvo įsisiurbusi prie nosies. Vyras išsyk ėmėsi iniciatyvas – visą sodą išpurškė specialiu skysčiu, – pasakoja Liveta. – O man, begelbėjant sodą ir bepurtant šakas nuo sniego, už kaklo kažkas užkrito. Jutau, jog kažkas kanda, tačiau neatkreipiau dėmesio.“

Dainininkė sako, kad jokio įkandimo ar rausvos dėmės nebuvo matyti, tad kurį laiką nieko blogo neįtarė.

„Vieną dieną pajutau, kad labai skauda sąnarius. Pasijutau išties nekaip. Ėmė darytis taip silpna, kad nebegalėjau užlipti į antrą aukštą. Nebegalėjau paeiti, labai skaudėjo. Kreipiausi į gydytojus, – prisipažįsta žinoma moteris. – Manėm, gal kokia alergija, tačiau kraujo tyrimai nieko panašaus neparodė. Gydytoja lyg tarp kitko pasiūlė pasidaryti tyrimus nuo Laimo ligos. Prisipažinsiu, iš pradžių į tai pažiūrėjau skeptiškai.“

Tačiau atlikėjai vis tik buvo atliktas šis tyrimas ir, deja, jis pasitvirtino.

„Vėliau teko bendrauti su tais, kurie taip pat sirgo šia liga. Pasirodo, simptomai lygiai tokie patys – penktą savaitę skausmas pasiekia sąnarius, tampa stipriai juntamas, taip pat skauda ausų būgnelius. O prieš tai būna didelis silpnumas, greitai netenkama jėgų, norisi pasėdėti pailsėti“, – sako L. Kazlauskienė ir priduria, kad jai buvo gaila laiko, praleidžiamo vidury dienos gulint lovoje.

Diagnozavus Laimo ligą dainininkei teko tris savaites gerti stiprius vaistus. Tiesa, moteris džiaugiasi, kad vos po kelių pirmųjų dozių pasijuto geriau.

„Du kartus per dieną nieko nevalgiusi turėjau gerti antibiotikus. Po pirmų dviejų tablečių skausmas ėmė mažėti. Dabar, regis, esu jau sveika. Tačiau teko girdėti istorijų, kad žmonės ir po tris kartus Laimo liga praserga, – Delfi sako pašnekovė. – Prisipažinsiu, kad iki šiol jaučiu didelę baimę vaikščioti po sodą.“

Nuo erkės įkandimo susirgti gali ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Kadangi erkė buvo įsisiurbusi ir šunytei, atlikėja akylai stebėjo ir augintinį.

„Buvo neramu ir dėl šunytės – stebėjau ją kelias dienas, net naktį kėliausi paklausyti, ar kvėpuoja, pajudinti, paglostyti, – juokiasi Liveta. – Bet, regis, viskas gerai, ji jaučiasi puikiai. Na, o Petras dabar pjauna ir pjauna žolę. Jis taip pergyvena dėl manęs. Tiesa, nuo erkinio encefalito pasiskiepijo ir Petras, ir Ingrida. Abu turi po du skiepus.“

Nors Liveta jau yra pasveikusi, visgi prisipažįsta, kad iki šiol užeina pasikartojantys sąnarių skausmai.

„Labiausiai aš noriu įspėti tuos žmones, kuriems skauda sąnarius. Negalvokite, kad tai – nuo amžiaus priklausantis dalykas. Eikite, tikrinkitės, kreipkitės pas gydytojus, – pataria dainininkė. – O aš tuo metu daug dirbau sode, maniau, kad visa tai yra dėl fizinio nuovargio.“

Nors vaikystėje žinoma atlikėja mėgo grybauti ir uogauti miškuose, dabar apie tai bijo net pagalvoti.

„Tiesą sakant, aš net bijau iš prekeivių pirkti grybus, – juokiasi Liveta. – Atrodo, po ta kepurėle bus pasislėpusi erkė. Nebenoriu nei grybų, nei uogų iš miško, po lapuočiais medžiais taip pat nebestoviu. Einu ten, kur žolė nupjauta.“

Liveta pastebėjo, kad šiemet itin aktyvios ne tik erkės, bet ir kiti mašalai. Vienas, pasak dainininkės, jai taip įkando, kad ištino visa pėda.

„Buvo klaida imti ir pasikasyti – ištino koja. Iš įkandimo vietos ėmė bėgti geltonas skystis, pradėjo skaudėti ausų būgnelius, o širdis – tankiau plakti“, – pasakoja moteris.

Šalia namo esantį sodą Liveta labai puoselėja – viską moteris su vyru Petru daro pati.

„Ir tą erkę pasigavau tikrai savo namų sode. O pas mane auga viskas – nuo senos obelies iki abrikosų, trešnių. Vaisių ir uogų užtenka tiek mums, tiek mūsų draugams. Štai visai neseniai trešnes mūsų sode skynė Nijolė Narmontaitė, taip pat mūsų geras draugas Rimas Tamulevičius“, – sako žinoma dainininkė Liveta Kazlauskienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (172)