Delfi susisiekus su aktore Monika Vaičiulyte, ši neslėpė liūdesio bei pridūrė, kad po truputį išeina jos didieji įkvėpėjai.

„Iš tolo vaikystėje gerėtasi šviesa ir talentu. Iš arti užaugus tekę tą šviesą ir šilumą pažinti... pajusti... Ačiū už patarimus Gediminui... Už jautrų žmogų ir tikrą autoritetą... O taip tikėjau darkart susitikti scenoj... Dalis širdies man ką tik sulūžo. Skauda. Labai. Kokie tuštesni mes liksim... P.S. O akys, kaip dabar matau, tokios skvarbios, ir žydros, ir tikros... Tikro Žmogaus, tikro Aktoriaus“, – jautriai savo mintimis dalijosi ji.

Kolegos mirtis paveikė ir aktorių Ramūną Cicėną, kuris socialiniuose tinkluose pasidalino liūdnomis žiniomis.

„Mirė aktorius Gediminas Girdvainis. Ilsėkis ramybėje, Gediminai“, – trumpai, bet jautriai rašė jis.

Gintarė Latvėnaitė feisbuke taip pat išreiškė liūdnas mintis ir paviešino akimirką iš spektaklio.

„Spektaklis „Aš nieko neatsimenu“. Paskutinis Gedimino Girdvainio sukurtas nuostabus Leo vaidmuo. Ilsėkitės ramybėje. Užuojauta artimiesiems“, – brūkštelėjo aktorė.

Anapilin išėjusio garsaus šalies teatro ir kino aktoriaus kolegos sako, kad Lietuva neteko labai didelio artisto bei puikaus ir eilę įsimintinų vaidmenų sukūrusio menininko.

„Negaliu patikėti. Niekaip negaliu suvokti, kad taip staiga viskas greitai baigėsi (...) Lietuvos žiūrovas neteko labai didelio artisto“, – BNS trečiadienio vakarą sakė aktorė Vaiva Mainelytė.

Ji pasakojo, kad su G. Girdvainiu esanti pažįstama jau kelias dešimtis metų.

Per šį laiką, pasak vienos garsiausių Lietuvos aktorių, kartu su G. Girdvainiu sukurta aibė ryškių vaidmenų, o per tuos metus bičiulystė tapo ypač artima.

„Ir „Giminėse“ šitiek metų filmavomės drauge, jau nekalbant apie „Velnio nuotaką“, kur jo vaidmuo buvo kaip vizitinė kortelė. Tos jo akys – tokios degančios. Šiaip, jis visada vaidmenis kurdavo negailėdamas savęs“, – kalbėjo aktorė.

„Visi gimtadieniai, visos šventės būdavo kartu. Kaip sakome, ir džiaugsme, ir liūdesy. Mūsų draugystė buvo daugiau nei kolegiška, tai labiau giminystės ryšys“, – teigė ji.

Vilniaus mažojo teatro meno vadovas, teatro režisierius Rimas Tuminas žinią apie kolegos mirtį pasitiko gulėdamas klinikose Pietų Vokietijoje.

Jis apgailestavo, kad dėl to negalės dalyvauti laidotuvėse.

Pasak R. Tumino, kolega ir bičiulis G. Girdvainis buvo ypatingas aktorius, taip pat – ypatingas žmogus.

„Tikiu, kad jam nusišypsos Viešpats. Tai buvo žmogus – užsispyręs kaip žemaitis, tylus, paslaptingas, nekalbus, mažai kalbus (...) Jis nenorėjo būti amžinu Pinčiuku arba komišku aktoriumi“, – BNS pasakojo režisierius.

„Man buvo pasididžiavimas, kad G. Girdvainis su mumis yra šalia“, – teigė jis.

R. Tuminas taip pat prisimena ir darbą su aktoriumi, jis sako, kad dirbant su G. Girdvainio, reikėjo šiek tiek kantrybės.

„Reikėjo kantrybės laukti, kol baigsis jo parakas, kol jis neišvaidins, kol nepasiūlys tokio ar kitokio varianto, reikėjo kantrybės, reikėjo įžvelgti kartais, ko jis nori, ko jis siekia“, – kalbėjo R. Tuminas.

Pasak jo, G. Girdvainis buvo ypač individualus, universalus, talentingas ir ypač daug teatro gyvenime palikęs aktorius.

„Universalumas jo tame, kad viename vaidmenyje jį galėjai įžvelgti kaip komedijos meistrą, paskui – kaip dramos meistrą, tragedijos užuomazgas“, – pasakojo teatro režisierius.

Užuojautą reiškia ir šalies vadovai

Šalies vadovai taip pat reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems ir visai Lietuvos teatro bendruomenei dėl aktoriaus mirties.

„Netekome ypač talentingo aktoriaus, nuoširdaus, atviro ir drąsaus žmogaus. Gedimino Girdvainio sukurti vaidmenys visada išliks reikšminga Lietuvos teatro ir kino istorijos dalimi“, – pranešime teigė prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, Lietuvos kultūra neteko išskirtinio aktoriaus.

„Lietuvos kultūra neteko išskirtinio talento aktoriaus, kuris sukūrė įsimintinų vaidmenų teatro scenose, kino filmuose. Jo darbai yra įvertinti įvairiais apdovanojimais, už didelius nuopelnus skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija“, – rašoma Vyriausybės vadovo užuojautoje.

„Dėl Gedimino Girdvainio mirties reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir visai šalies kultūros bendruomenei“, – teigiama joje.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad G. Girdvainio vardas nuo Lietuvos teatro ir kino istorijos liks neatsiejamas visiems laikams.

„Jo neužmirštami vaidmenys garsiausiuose lietuvių kino juostose prisidėjo prie lietuviškos kultūros ir kalbos stiprinimo priespaudos ir ankstyvuoju nepriklausomybės laikotarpiu. Šis palikimas ilgai puoš Lietuvos meno pasaulį. Nuoširdi užuojauta menininko artimiesiems ir jos talento gerbėjams“, – teigė parlamento vadovas.

Daugiau apie G. Girdvainį

Kartu su visa Lietuva gedintis aktoriaus trečiadienio vakarą pranešė ir Vilniaus mažasis teatras, kuriame dirbo G. Girdvainis.

Aktorius 2004 metais apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, 2007 metais – Vyriausybės kultūros ir meno premija.

G. Girdvainis gimė 1944 metais Kretingoje, baigė Lietuvos konservatoriją, nuo 1994 metų jis Vilniaus mažajame teatre, anksčiau yra dirbęs Šiaulių bei Jaunimo teatruose.

Aktorius teatro spektakliuose yra atlikęs eilę žinomų vaidmenų, taip pat nuo 1968 metų vaidina kine, o vienas žymiausių jo vaidmenų – televizijos seriale „Giminės“ atliktas geležinkeliečio Jogailos vaidmuo.