„Nuolatiniai peršalimai, sinusitas ir tekanti sloga mane vargino labai seniai. Nekalbu apie tai, kad dėl kreivos nosies pertvaros, net oro įkvėpti normaliai negalėjau. Nuo paauglystės galvojau apie nosies plastinę operaciją ir gailiuosi, kad taip ilgai delsiau. Operacijos metu pašalinta kuprelė, sutrumpintas nosies galas, nors aplinkiniai tikino, kad netobulumai nekrito į akis. Svarbiausia, kad man pačiai tai ėmė trukdyti, todėl daugiau laukti neketinau, - pranešime spaudai pasakoja Rasa, po skyrybų pakeitusi Arlauskienės pavardę į Barauskaitės. - Ilgai ieškojau plastikos chirurgo, kuriam galėčiau patikėti savo sveikatą ir grožį, nes nosies operacija - viena sudėtingiausių. Mažai kas Lietuvoje rinoplastiką atlieka nepriekaištingai, todėl aplankiau ne vieną mediką, kol sutikau plastikos chirurgą Roką Bagdoną, su kuriuo iš karto radome bendrą kalbą. Jau per pirmą vizitą susižavėjau jo profesionalumu, šiltu bendravimu, spinduliuojančia energija ir pozityviu mąstymu. Negana to, Rokas - labai geras psichologas. Patikėkite, ruošiantis tokioms operacijoms psichologinis pasiruošimas labai svarbus. Neslėpsiu ir aš, kad prieš operaciją labai jaudinausi, bet viskas praėjo sklandžiai: gijimas nebuvo itin skausmingas, o ant veido atsiradusios kraujosruvos dingo labai greitai. Smagiausia, kad savaitę po operacijos organizavau renginį, kuriame pati dalyvavau, ir veidą buvau subtiliai pridengusi juodu tinkleliu. Ir ką jūs manote? Niekas nepastebėjo, kad kažkas ne taip!”

Pats gydytojas R.Bagdonas juokauja, kad gražių, jaunų ir žinomų moterų bijo labiausiai. Dažnai jos - įnoringos pacientės, o kiekvienas nevykęs atvejis visuomenėje išnarstomas po kaulelį ir garsiai aptariamas.

Keliolika metų kartą per savaitę estetiniais arba rekonstrukciniais tikslais rinoplastiką atliekantis medikas sako, kad nosies operacija - komandinis darbas ir kokybę užtikrina ne tik plastikos chirurgas, bet ir kartu dirbantis ANG – ausų, nosies ir gerklės gydytojas.

„Gerai atlikta nosies operacija yra tuomet, kai niekas kitas be tavo artimųjų nepastebi, kad prie jos prisilietė plastikos chirurgas. Prieš kiekvieną operaciją yra atliekama vizualizacija, kad žmogus matytų, kaip keisis jo nosis. Ir visada primenu, kad paciento lūkesčiai turi sutapti su chirurgo galimybėmis, - pastebėjimais dalinasi estetinės ir plastinės chirurgijos klinikos „Clinicus“ plastikos chirurgas R.Bagdonas. O štai Rasa - graži, smulki moteris, todėl jos nosis išties buvo kiek neproporcinga jos veidui. Matėsi asimetrija, negana to, dėl kreivos nosies pertvaros ją kankino kvėpavimo problemos. Vienos operacijos metu šiuos abu dalykus sutvarkėme. Pakeitimai subtilūs, bet ir keli milimetrai labai daug ką keičia - juk nosis yra centrinėje veido dalyje. Pastebiu, kad nosies operacijoms dažnai pasiryžta kompleksų turinčios jaunos merginos arba perkopusios keturiasdešimtmetį moterys. Kitais atvejais labiau dominuoja pilvo plastikos ir krūtų operacijos - kas yra visiškai suprantama po gimdymo.“

Rasa Arlauskienė ir Petras Daunys

Pati Rasa priduria, kad plastinių operacijų nereikia bijoti, tačiau labai svarbu sekti rekomendacijas, pernelyg neskubėti ir apsvarstyti riziką: „Tai neturi būti tiesiog užgaida. Reikia mokėti atsirinkti, nes kitaip pasekmės gali būti liūdnos. Nors aš šiai operacijai ryžausi pasiekusi brandą, visgi manau, kad jaučiant diskomfortą taip ilgai laukti nereikia. O ir kaina nėra stulbinanti, todėl esant galimybei verta investuoti į tai, dėl ko paskui jausiesi tik geriau.”