„Dabar jaučiuosi kur kas geriau – pagaliau esu namuose, savo erdvėje, o blogiausią jau perėjau. Maniau, kad būsiu pavargusi ir bus labai sunku, bet yra lengviau, nei tikėjausi. Paskutinę nėštumo savaitę naktį atsibusdavau labai dažnai – manau, tai buvo lyg pasiruošimas motinystei. O dabar jaučiuosi gana energinga, nors kol kas visiškai nevartoju kofeino“, – šypteli Ilka.

Ilka sako, kad pastarosios naktys jų namuose buvo pakankamai ramios – moteris mano, kad dukrelės organizmas priprato prie režimo.

„Dabar naktį keliuosi maždaug kas tris valandas, pamaitinu vaiką ir ji vėl užmiega. Tai visai nesudėtinga man, – teigia moteris. – Pirmas naktis teko būdrauti, dabar jau gerokai lengviau, namuose būnant viskas paprasčiau.“


Mitybos ir sporto specialistės gyvenimo karantinas nesutrikdė. Žinoma moteris sako, kad į lauką kartu su dukrele dar neišeina, o vos kažko prireikus užsisako internetu.

„Oras labai keičiasi, o mergaitė kol kas dar silpna – jai vos savaitė. O aš jau išeinu pusvalandžiui į lauką, tuo metu dukrytę prižiūri vyras. Grįžusi iš ligoninės į namus supratau, kad neturiu kai kurių reikalingų daiktų, bet be problemų juos užsisakiau internetu. Tačiau karantinas mano gyvenimo tikrai nepakeitė – manau, kad jei dabar jis ir būtų atšauktas, ritmas ir režimas mūsų namuose nė kiek nepakistų, taip pat kol kas nebūtų ir išėjimų į viešas vietas“, – pasakoja Delfi pašnekovė.

Paklausta apie tai, kada žada grįžti prie senųjų mitybos ir sporto įpročių, Ilka nenustebino – moteris visą nėštumo laikotarpį laikėsi jai įprasto režimo, dabar kurį laiką negalės tik aktyviau sportuoti.

„Aš jau dabar laikausi to režimo, žinoma, kai kurie principai yra ženkliai pasikeitę. Pavyzdžiui, likus savaitei iki gimdymo jutau milžinišką alkio pojūtį. Dabar jis dingo. Apie tai, ar gerai maitinuosi, sprendžiu ir iš dukrelės savijautos, stebiu, ar nėra pabėrimų ant odos. Kol kas viskas labai gerai. Tiesa, anksčiau rinkdavausi liesesnę varškę, liesesnius mėsos produktus, o dabar valgau riebesnį maistą“, – sako Ilka.

View this post on Instagram

Labai džiaugiuosi, kad nėštumas buvo toks lengvas 🤰🏽 - Manęs niekada nepykino rytais 🤢 - Niekada neskaudėjo nugaros 👏🏼 - Treniravausi iki 38-os nėštumo savaitės 🏋🏽‍♂️ - Nekankino potraukiau netinkamam maistui 🍪 - Iki paskutinės dienos gerai miegojau 💤 - Nepriaugau daug svorio 👙 Visa tai sveikos subakansuotos mitybos ir reguliaraus fizinio aktyvumo dėka. Aš valgau pakankamai ir nepersitreniruoju. Tai yra balansas. Jei Jus domina asmeninis mitybos planas ar treniruočių programas nėštumo metu, prašau, rašykite man žinutę. 🤰🏽🥑 #sveikasnestumas #neštumomityba Fotografas @dariuskucys I’m so glad that I had such a healthy pregnancy 🤰🏽 -I never had morning sickness 🤢 -I never had back pain 👏🏼 -I was working out until 38 weeks 🏋🏽‍♂️ -I never experienced bad food cravings 🍪 -I slept well until the last day 💤 -I didn’t gain too much weight 👙 I know this is all due to my healthy balanced nutrition and regular workouts. I eat enough food and don’t overtrain, just Balance. #healthypregnancy #pregnancydiet #fitpregnancyjourney
A post shared by Ilka (@ilkaadams) on Apr 27, 2020 at 1:26am PDT


Tačiau aktyviai sportuoti moteris kol kas sako negalinti – ne tik dėl to, kad po gimdymo tepraėjo savaitė.

„Mano gimdymas buvo kiek komplikuotas – atliktas Cezario pjūvis, o po šios operacijos rekomenduojama apriboti fizinį aktyvumą 6-8 savaites. Tačiau manau, kad aš jėgas atgausiu greičiau, – pozityviai į situaciją žiūri Ilka. – jau dabar po pusvalandį kasdien vaikštau lauke, bet vis dar jaučiu skausmus, todėl savęs pernelyg nespaudžiu.“

View this post on Instagram

🤰🏽❤️👩‍❤️‍👨 #familyiseverything with @andriuspauliukevicius Fotografė @jakovita
A post shared by Ilka (@ilkaadams) on Mar 29, 2020 at 7:22am PDT


Sporto trenerio Andriaus Pauliukevičiaus žmona patvirtina, jog į ligoninę karantino metu vyrai nėra įleidžiami, todėl jiems teko derintis prie naujų taisyklių.

„Vyras mane palydėjo iki durų ir viskas. Vėliau viskas vyko per ekraną, – juokiasi Ilka. – Visaip bandžiau pasukti kompiuterio ekraną, kad jis galėtų susipažinti su mūsų dukrele, Andrius buvo labai laimingas. Tačiau kai pirmą kartą vaiką išvydo gyvai, sureagavo išties jautriai – akyse pasirodė ašaros.“