Dėl koronaviruso šalyje įsigaliojęs karantinas lėmė, jog moteris turėjo gimdyti gana ekstremaliomis sąlygomis. Ingrida tam ruošėsi iš anksto, tačiau šiandien džiaugiasi, jog viskas praėjo itin sklandžiai.

„Iš pradžių buvo nemažai streso, nes į ligoninę teko vykti naktį. Buvo daug nežinomybės. Tačiau mane personalas pasitiko labai šiltai, nuramino, kad ne aš viena atvykstu naktį, – juokiasi Ingrida. – Aš absoliučiai nestresavau dėl to, kad šalia nebus vyro, gimdžiau ne pirmąjį kartą, tad žinojau, kad vyras ne ką padeda, visgi viskas priklauso nuo moters. Žinoma, moralinis palaikymas yra labai svarbu.“

Atlikėja pasakoja, kad gydytojai negailėjo palaikančių žodžiu – paaiškino, kaip viskas vyks, atsakė į visus kilusius klausimus.

„Aš negalvojau, kad tiek personalo dirba naktimis. O vyras galėjo tik atvežti ir palydėti iki durų, tad visa komunikacija vyko telefonu. Iš tiesų gydytojai puikiai supranta tai ir nei kart nesulaukiau priekaišto, kad nuolat su savimi turėjau telefoną“, – šypteli žinoma moteris.

Ingridos teigimu, visas personalas visada dėvėjo apsaugines kaukes. Atlikėja juokauja, kad kartais buvo sunku atskirti, kur gydytoja, o kur akušerė.

„Žinoma, aš taip pat visą laiką dėvėjau apsauginę kaukę – tai privaloma. Suprantu gydytojus, jie tai daro ir dėl savo saugumo. Juk niekas nežino, ar tu laikeisi karantino, kur buvai ar ką veikei prieš atvykstant į ligoninę. Į visą tai žiūrėjau kaip į nuotykį, susikaupiau ir puikiai suvokiau, kad šioje situacijoje negaliu galvoti tik apie save – privalau elgtis atsakingai“, – Delfi pasakoja pašnekovė.

Iš pirmosios santuokos Ingrida augina 13-metę dukrą, tad šis gimdymas moteriai – jau antrasis.

„Galėčiau palyginti abu savo gimdymus – jie buvo išties skirtingi, nors abu kartus viskas įvyko labai greitai. Pirmąją dukrą pagimdžiau vos per tris valandas. Na, o šį kartą jaučiausi ramesnė ir labiau užtikrinta – nežinau, gal dėl amžiaus ar sąmoningumo. Bandžiau įsiklausyti į kiekvieną išgyventą emociją, pojūtį, galbūt tai labiausiai padėjo gimdymo metu“, - sako grupės „69 danguje“ narė ir išduoda, kad vardo dukrai dar nesugalvojo.

View this post on Instagram

Kelionė namo! Gimdyti karantino metu? Daugeliui, tai buvo iššūkis ir panika, o man tai buvo nereali patirtis. Svarbu nusiteikimas. Norėtųsi ypatingai padėkoti Santariškių akušerijos skyriaus darbuotojams, kurie pasitiko mus kvalifikuota pagalba ir plačiomis šypsenomis, kai mes vidury nakties įsiveržėm supratę, kad nenumaldomai artėja susitikimas su dukryte, beje šiek tiek anksčiau nei numatyta. Didelis DĖKUI dr. ginekologei akušerei Dianai Ramašauskaitei, kuri prižiūrėjo mus viso nėštumo ir gimdymo metu, akušerei Ingai Cimbal, akušerei Linai Pakomarienei. Visų ir neišvardinsi, o padėkoti norisi, todėl dėkoju visam Santariškių Akušerijos Skyriui ir jo darbuotojams! Tiek rūpesčio, žmogiškos šilumos, profesionalumo, saugumo - tokiu ypatingai nelengvu metu. Tik šilčiausi prisiminimai apie pirmąsias dukrytės gyvenimo dienas🎈👶 @urbonas_m #babygirl #newborn #pregnancy
A post shared by Ingrida Martinkenaite (@ingrida_martinkenaite) on Apr 17, 2020 at 12:59am PDT

Ingrida jaučiasi dėkinga Santarų akušerijos skyriaus gydytojams – jų dėka moters gimdymas vyko sklandžiai.

„Diana Ramašauskaitė, Inga Cimbal ir Lina Pakomarienė – šioms gydytojoms norėčiau ypatingai padėkoti. Turėjau atskirą palatą, tuom labai džiaugiuosi. Kadangi niekada nesu gulėjusi ligoninėje, na, tik pirmojo gimdymo metu, tad mane be galo nustebino, kad ligoninės modernios, o maistas – tiesiog puikus! Ir sveikas, ir maistingas, – pasakoja atlikėja ir prisipažįsta, jog visai netrukus žada vėl grįžti prie sporto. – Žinoma, sunkumų nekilnosiu, tačiau pasikonsultavusi su gydytoja po savaitės jau galėsiu atlikti lengvus pratimus ar išeiti pasivaikščioti greitu žingsniu.“