„Su Tarptautine teatro diena, mielieji! Būti ar nebūti? Būti. Namuose!

Kažkada nešėm Auksinį kryžių ant trijų kryžių kalno Kultūrai, dabar reiktų nešti kryžių už Tautos sąmoningumą! Likime namuose! Saugokime savo senolius artimuosius!“ – ragino ji ir pasidalino savo istorija.

„Visų pirma simptomai labai menki, neatitinka 1808 algoritmo visiškai, reikėjo gerokai pakovoti už galimybę išsitirti... Ta chebra visiškai nepadėjo, skambinau 033... Teko sunervinti greitosios pagalbos dispečerę, kad galiausiai gaučiau atsakymą: na, gerai, iškviesiu aš tau tą greitąją už 2 valandų“. Sakau: gerai! Na, aišku, buvo minčių, kad gal aš čia svaigstu kažką ir būsiu arba pajuokos objektu po šito stradalo, kurį sukėliau, arba patvirtinsiu kažką naujo gyvu pavyzdžiu!

Pralaukus 3 val. su dūstančiais ir gerokai sunkesnės būklės žmogeliais priimamajame, galų gale pasitikrinau. Tyrimas labai šlykštus, kiša ilgus ausų krapštukus giliai į nosies ertmę... Na, bet ką darysi, reikia! Pralaukiau naktį izoliuota individualioje palatoje ir voila! Positive.

Taigi šiuo metu esu Santariškių klinikose izoliuota.

Gyvenime neturėjau dingusio skonio ir kvapo po slogos ilgiau nei dieną. Nosis po slogos atsikemša ir kvapas grįžta, o čia jau kelinta diena nosis paburkus, bet neužsikimšus, bet va, kaip nejaučiu nieko taip nejaučiu... Temperatūros neturiu, tiesa, buvo vieną kart pašokus iki 37,2, matavausi sąžiningai kiekvieną dieną po kelis kartus, ne taip, kad ai, tipo jaučiu, kad nėra! Nekosčiu ir ne dūstu! Tik sloga šiokia tokia buvo, galvos skausmas didelis prieš dingstant kvapams ir skoniui“, – pasakojo ji.

Galiausiai Ievos akis patraukė vieno iš koronavirusu užsikrėtusio lietuvio – Manto Kazlausko – istorija. Jo atviras prisipažinimas paskatino aktorę taip pat netylėti.

„Gal kažkam pravers tokie simptomai ar bent atkreips dėmesį“, – svarsto Ieva ir tęsia pasakojimą.

„Aišku, taip man turbūt niekas nebūtų davę tokios galimybės net ir rėkiant į ragelį ar kaip nors kitaip gailiai prašant išsitirti, jeigu nebūčiai grįžus iš Londono beveik prieš dvi savaites. Uždarė mano teatro universitetą anksčiau laiko, tuo metu tai buvo labai nepopuliarus sprendimas JK, bet, saugant senesnio amžiaus bendruomenės narius, mokslai baigėsi savaite anksčiau.

Nors turėjau bilietą dar po savaitės, iškart pirkau kitai dienai, nes pagal esamą situaciją mačiau, kad Lietuva gali sienas irgi uždaryti, tad nekimarinau kaip visi kažkur užsieny iki paskutinės minutės, kokiam pliažiuky, kad nebūčiau valstybei didele problema ar našta ir nereiktų manęs su autobusais paskui ar užsakytais lėktuvais su kosminėmis kainomis parsinešti namo, nes nebuvau iš tų, kur sako: ai, tipo nieko čia, praeis“ arba turiu vieną drauge Rusijoje, Sankt Peterburge ji porą metų jau gyvena, tai ji pamačius, kad aš sergu, nes įkėliau į story video, jog esu greitosios pagalbos mašinoje, iškart parašė: „čia tu rimtai? Pas mus visi galvoja, kad čia labai geras juokas ir visi toliau sau ramiai gyvena...“ Na, bet čia apie Rusiją, nors problema globali, bet reik pirmiausia savo kiemą sutvarkyti, kad jau karantine ir visi sienas uždarę esam Europoje ir ne tik!

Tai kovo 14 d. grįžau į Lietuvą, iškart izoliavausi, nors dar tuo metu nereikėjo iš Anglijos grižus, galėjau plavinėt po parduotuves su draugais ir panašiai, bet tik su artimaisiais mačiausi ir norėjau išlaukti bent savaitę, nes, o maža ką... Tėvai irgi pradėjo dirbti iš namų, nes, na, jeigu ką... Vienas draugas rašė: gal eikime bent per atstumą pasivaikščioti, o jis turi problemų su astma, sakau, gal po dvejų savaičių, mielas drauge, geriau susitiksim, aišku, norėjosi labai! Visų pasiilgus, visiem gi karantinas, tipo „atostogos“.

Mes šiaip irgi naiviai, kaip ir daugelis, galvojom visi, kad, na, jau mūsų šeima, na, jau aš tai tikrai nepasigausim, na, bet va, situacija yra, kokia yra. Manau, kad daugeliui jaunų žmonių gali būti tokia silpna forma, bet galime būti nešiotojais, ir kirvis po kaklu senoliams arba lėtines ligas turintiems!

Nenoriu skleisti jokios baimės, kaip tik ramybę, kad nėra čia taip jau viskas blogai, koks šiai dienai išpūstas burbulas, nes tik tokius atvejus tikrina.

Ne visi turintys virusą dūsta, kosti ir temperatūros turi. Žodžiu, viskas vis tiek praeis, tikėkimės ne labai baisiai, kaip kokioje Italijoje, jeigu saugosimės, nebijosim, bet tiesiog būsime budrūs!

Labai prašau saugokime save ir artimuosius!“, – skelbė aktorė.