„Jei kada svajojote apie per didelį lyfčiką ant veido, žinau iš kur gauti. Vieneto kaina – 15 eurų. Tik bėda, kad lietuvis šituos skudurinius liemenukus stumdo kaip apsaugines kaukes. Ir dar labai gražiai pripaišo grafikos, leidžiančios galvoti, kad tai kažkoks rimtas daiktas. Po to savaitę lauki ir gauni va ką. Nusipirkau 4 už 60 eurų,“ – pasakojo Simona.

Prieš užsisakydama siuntinį ji teigė atkreipusi dėmesį į tai, jog, kaip skelbiama, prekė pagaminta Europoje, be to, kaina tikrai nėra maža, o tai taip pat buvo kaip indikatorius, kad kaukė bus kokybiška. Be to, ją bus galima panaudoti daug kartų.

„Prasidėjus karantinui ir bendraujant su užsienyje gyvenančiais žmonėmis, kurie su karantinu ir korona, deja, susidūrė dar skaudesnėmis pasėkmėmis, internete pamačiau kaukių reklamą. Vieneto kaina – 15 eurų. Prie jų buvo pripiešta grafika, uždėtas Europos sąjungos ženkliukas su prierašu, jog pagaminta čia. Žinoma, išgirta, kokios aukštos kokybės daugkartinė kaukė. Nors esu visiškai save izoliavusi namuose, net maistą užsisakau internetu ir absoliučiai beveik neišeinu iš namų, pamaniau – o jei turėsiu kur nors važiuoti, juk gerai būtų dėveti kaukę. Nupirkau 4 kaukes už 60 eurų.

Kai išpakavau – labai nusivyliau. Ne dėl mano išleistų pinigų, o del to, jog tai buvo absoliuti apgaulė. Vėliau šiomis kaukėmis pasidalinusi internete gavau nuotraukų, jog tokios kaukės populiarioje kinų internetinėje parduotuvėje kainuoja po 0.69 centus. Su siuntimu – šiek tiek virš euro. Žinoma, ten nebuvo pripieštos grafikos. O už euro dydžio kainą kažko stebuklingo juk ir nesitikėtum. Deja, mano išgirtoji kaukė gyvai priminė sintetinius prastos kokybės apatinius.

Tikrai buvo kvaila pasikliauti didesne mokama kaina tikintis geros kokybės. Todėl gavau pamoką.

Parašiau laišką tai įmonei. Laiško turinys jiems tikriausiai taip nepatiko, jog be jokių klausimų gavau pinigų gražinimą patvirtinantį laišką. Pinigai akimirksniu sugrįžo į sąskaitą, o šiandien prekės jau nebėra pardavimų sąraše“, – savo patirtį „Delfi“ pasakojo Simona.

Ji neslepia žinanti, jog medžiaginės kaukės nesergančių nuo viruso neapsaugo.

„Dėl apsaugos – tam, kad apsaugočiau save – niekur neinu. O kaukės norėjau tik dėl to, kad išejusi kažkur, tuo atveju, jei pati turiu besimptomį virusą, jo neperduočiau aplinkiniams“, – paaiškino garsi moteris.


Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, jog dėvėti medicininę kaukę reikia, jei kosėjate ar čiaudėjate, karščiuojate, sunkiai kvėpuojate tam, kad apsaugotumėte sveikus. Jei šių simptomų neturite, dėvėti medicininės kaukės nereikia. ULAC epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėjos gydytojos Galinos Zagrebnevienės teigimu, medicininių kaukių dėvėjimas, kai nėra indikacijų, sukelia klaidingą saugumo jausmą, kuomet gali būti pamirštos kitos svarbios prevencijos priemonės, tokios kaip rankų higiena. Be to, netaisyklingas kaukių dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą.

Medicininės kaukės veiksmingos tik tuo atveju, kai jos taisyklingai naudojamos kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis: dažnu rankų plovimu su muilu ir vandeniu ar rankų dezinfekavimu alkoholiniu antiseptiku.

Jei medicininės kaukės yra dėvimos, ULAC medikai pataria, kaip tinkamai jas naudoti:

prieš uždėdami kaukę, nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite su alkoholiniu rankų antiseptiku;

kaukę reikia užsidėti kruopščiai, kad pilnai dengtų burną ir nosį ir surišti taip, kad tarp kaukės ir veido būtų kuo mažiau tarpų;

dėvėdami kaukę, nelieskite jos rankomis;

nusiimdami kaukę nelieskite rankomis pačios kaukės, tik raštelius;

nusiėmus kaukę arba ją palietus, nusiplaukite rankas;

pakeiskite kaukę nauja kuomet dėvima tampa drėgna;

vienkartinių kaukių pakartotinai nenaudokite;

panaudotas vienkartines kaukes po kiekvieno naudojimo išmeskite.