„Kada stop?“ – savo sekėjų teiravosi dainininkas.

„Priešistoriniais laikais televizijos atlikėjams nemokėdavo už filmavimus. Atlikėjai ir vadybininkai susirinko prie laužo, pamosikavo kuokomis ir tarė: „Arba moka, arba neinam“. Televizijos pradėjo mokėti. Na, yra logikos. Juk jie užsidirba pinigus, renginiai – komerciniai, turėtų dalintis.

Tuo metu didžiausiame paramos vaikams renginyje „Išsipildymo akcija“ dalyvavę atlikėjai garsiai sakė: „Dalyvaujam neatlygintinai“. Ir tai buvo tiesa. Bet laikas bėgo. Atlikėjus kvietė ir į kitus filmavimus, apie kuriuos pasakyti komercinis ar nekomercinis darėsi sunkiau. Iš pradžių atlikėjai nedrąsiai prašė apmokėti kurą. Vėliau drąsos atsirado daugiau ir jie ėmė prašyti honorarų už pasirodymus.

„Na palaukit, – argumentavo jie. – Juk apšvietėjai ir operatoriai gauna atlyginimą? Gauna. Tai kodėl mes negalime gauti?“. Televizijų prodiuseriai giliai atsidusę ėmė kratyti kišenes.

Kūčios, Kalėdos, Velykos, Žolinės ir t.t. Gerai. Gal žmogus nepripažįsta tų švenčių, o jį kviečia, tai ir prašo honoraro.

Vasario 16, Kovo 11, kitos Valstybinės šventės. Gerai. Gal žmogus Lietuvą tapatina su valdžia ir dėl to prašo honoraro.

„Išsipildymo akcija“, „Maisto bankas“ ir kitos socialinės iniciatyvos. Gerai. Gal žmogus jų nepalaiko, turi kitokią nuomonę, bet vėl gi, jo prašo ir jis dalyvauja už pinigus...

Visą šitą rašliavą dėlioju, nes sekmadienį tiesiog atsisėdau išgirdęs, kad vieniems šovė į galvą mintis paprašyti honoraro už dalyvavimą „Mamų unijos“ koncerte.

Čia jau stop.

Tu išeini į sceną. Rodo istoriją apie mirtinai vėžiu sergantį vaiką. Tu žiūri į tą vaiką. Klausai istorijos. Padainuoji savo dainą ir išeini pasiėmęs honorarą.

Gal man tai artima ir skaudi tema, gal reaguoju per jautriai, bet... Na, kas turi būti galvoje, kad taip elgtumeisi?

Noriu pabrėžti, kad tai išskirtiniai, vienetiniai atvejai. Beveik visi supranta, ką daro ir vardan ko.

Papasakojau savo mintis vienam lietuviškos muzikos super mega kietam dinozaurui, kuris taip pat pasirodė tą vakarą. Mane paprotino gera mintimi: „Neimk į širdį, gali būti, kad tas žmogus tiesiog nesuveda dviejų dalykų – savo dalyvavimo ir sergančio vaiko“.

Tai jeigu nesuveda išties, noriu pasakyti savo nuomonę – jei dalyvauji tokiam koncerte, reiškia palaikai koncerto idėją, reiškia prisidedi prie jos, reiškia dalyvauji neatlygintinai arba nedalyvauji. Arba pranešk, kad dalis surinktų lėšų bus skirta tau paremti“, – rėžė žinomas dainininkas.

Aktuali tema greitai sudomino ir kitus internautus. Ne vienas jų panoro pasisakyti po Stano įrašu ir nebūtinai visiškai sutikti su jo nuomone.

„Kažkada labdaros koncertų epopėją pradėjome su Andriumi Mamontovu ir koncertais „Parama“ Vingio parke. Tada estafetę perėmė Nomedos „Išsipildymo akcija“. O jau tada... tų organizuojančių labdaros koncertus atsirado tiek, kad niekas nieko nebesuprato, kam kas skirta, kas ką gaus, kas tas organizatorius ir t. t.. Vienu žodžiu, absoliuti sumaištis. Ir teisingai pastebėta, algas gaudavo absoliučiai visi išskyrus dainininkus. Vienu metu nuo tokių pasiūlymų tekdavo visiškai atsisakinėti, nes būtų tekę tik tuo ir užsiiminėti. Labai tikėjausi, kad laikui bėgant viskas išsigrynins. O bet tačiau, matyt, šiame fronte nieko naujo. Konkuruoja televizijos, konkuruoja labdaros gavėjai, ne visi atlikėjai yra pajėgūs suprasti ir atsirinkti kur eiti, o kur ne“, – brūkštelėjo renginių organizatorius, atlikėjų prodiuseris Artūras Butkevičius.

Jam antrino ir dainininkas A. Mamontovas.

„Nepamirškime dar ir to, kad organizatorius pagal įstatymą turi teisę pasilikti sau iki (berods) 20% nuo surinktos sumos. Anksčiau tas leistinas procentas buvo kiek didesnis. Ne vieni yra pasinaudoję tokia galimybe“, – pastebėjo jis.

Delfi primena, kad vasario 22 dieną skambėjo paramos fondo „Mamų unija“ organizuojamas koncertas „Gyventi gera“. Renginys skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms, kuriems reikalinga pagalba. Koncerto metu žiūrovai išvydo sveikstančių ir pasveikusių vaikų istorijas.

Scenoje taip pat pasirodė garsiausios Lietuvos žvaigždės, kurios paruošė įspūdingus pasirodymus, o kartu su jais pasirodė pasveikę ir vis dar besigydantys vaikai, kurie pirmą kartą gyvenime žengė į didžiąją sceną.

Stano koncerte taip pat dovanojo savo pasirodymą, jam talkino mergaitė, vardu Mėja, kuri serga sudėtinga kraujo vėžio forma – limfoblastine leukemija. Vienuolikos metų vaikas kartu su dainininku atliko grupės „Delfinai“ superhitą „Neišeik“. Dainininkas pasakoja, kad labai nustebo sužinojęs Mėjos pasirinkimą.

„Iš daugybės kūrinių mergaitė išsirinko būtent šitą. Tiesą sakant, dainos „Neišeik“ niekas net nesiūlė. Mėja prasitarė, kad jai svarbi ir brangi šita daina ir nedrąsiai paprašė atlikti ją kartu su manimi. Prieš penkiolika metų, kai rašiau tekstą, tikrai nemaniau, kad jis gali nuskambėti tokiame kontekste. Išties, dainos gyvena savo gyvenimą. Buvo nuostabu stebėti, kaip Mėja studijoje įrašinėja šitą kūrinį. Kiek drąsos ir ryžto. Kiek tikėjimo. Ji labai stiprus žmogus“, – tikina dainininkas.