Neli džiaugiasi, kad sūnus yra ramus ir verkia tada, kai tik tikrai reikia.

„Sūnus gimė gruodžio 16-ąją dieną. Jaučiuosi jau geriau, praėjo mėnuo, tai galima sakyti, pradedame gyventi. Vaikas labai ramus, neverkia be priežasties. Jei reikia keisti sauskelnes ar nori valgyti, tada, žinoma, duoda apie save žinoti. Bet šiaip labai geras ir jau mato mane, šypsosi. Tas sąmoningumas pradės keistis. Kuo toliau, tuo smagiau bus, bet kartu ir sunkiau. Juk sakoma: „Maži vaikai, maži vargai“, – su DELFI įspūdžiais dalijosi Neli.

Moteris pasakoja, kad vaiko režimas dar nesusidėliojo, todėl išsimiegoti jai kol kas nepavyksta.

„Sunkiausia buvo pirmas dvi savaites, dabar jau geriau“, – džiaugiasi pašnekovė.

N. Beliakaitė sūnaus vardą bent kol kas nusprendė laikyti paslaptyje, tačiau jo pasirinkimą sieja su sutuoktinio istorija.

Balerina Neli Beliakaitė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

DELFI primena, kad Lietuvos baleto primabalerina gali pasigirti dirbusi su žinomomis Amerikos baleto trupėmis, bet prastovos, laukiant naujų projektų, galėjo negailestingai paveikti balerinos fizinę formą. Tai buvo pagrindinė priežastis Neli grįžti į Lietuvą. Čia ji įkūrė savo baleto mokyklą ir augina sūnų.

„Viso Amerikoje pragyvenau 16-ika metų. Ten dirbau ne viename mieste su skirtingais choreografais ir projektais. Baleto pasaulis labai mažas. Vieni kitus čia pažįsta. Kai tik nuvykau į JAV, nepraėjau daug atrankų, nes tiesiog pradingau masėje, bet galiausiai man pasisekė – buvau pastebėta.

Mane pamatė Vašingtone, kur įvertino trupės direktorius ir išsiuntė mano įrašus į „Sacramento“ trupę, kurioje tapau pagrindine soliste Balančino pastatymuose. Direktorius iš Los Andželo buvo patikėtinis Balančino spektaklių, kur mes kartu dirbome. Jam labai patiko darbas kartu. O tuo tarpu jo trupė „Los Angeles Dance Theater“ turėjo projektą su „Warner Bross“ perstatant filmą „Casablanka ir paverčiant jį šokio spektakliu. Buvau atrinkta iš viso pasaulio artistų. Taip atsidūriau Los Andžele, bet pasaulinės gastrolės su šiuo spektakliu vis niekaip neįvyko. Negalėjau sau leisti laukti taip ilgai, nes baleto artistas turi nuolat šokti, kad išlaikytų formą. Kaip tik tuo metu gavau pasiūlymą iš Operos ir baleto teatro sušokti amerikiečių choreografų premjerose. Po to jie pasiūlė man likti Lietuvoje“, – prisiminimais kiek anksčiau su DELFI dalijosi primabalerina.

Neli pripažįsta, kad Amerikoje honorarai yra ženkliai didesni nei Lietuvoje, bet ji liko tėvynėje. Be to, 2011-aisiais metais žinoma moteris ištekėjo ir nusprendė šaknis įleisti savoje žemėje.

„Būtent dėl finansų neužsilaikydavau Lietuvoje. Buvau netekėjusi ir man tikrai buvo sudėtinga pragyventi. Net ir vėliau būnant pagrindine soliste ir šokant pagrindiniuose spektakliuose, nebuvo tos kažkokios didelės prabangos. Visada norėjau jaustis saugiai, todėl žiūrėdavau ir į projektus, ir į siūlomą atlygį. Aišku neneigsiu, sugrįžus buvo didžiausias šokas pamatyti kaip pensininkai ieško maisto konteineriuose“, – pasakojo ji.

Balerina Neli Beliakaitė
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Nepaisant visų rūpesčių, jau penkerius metus Neli turi savo privačią baleto mokyklą. „Tris metus su partnerėmis dirbome kruvinai, nes viską reikėjo pasidaryti ir sukurti savomis rankomis, o reklama atėjo iš lūpų į lūpas“, – teigė Neli.

Tuomet kalbinta balerina tik dar laukėsi pirmagimio ir neslėpė, kad jautėsi palaiminta šios gyvenimo dovanos.

„Paskutinės dienos jau sunkios. Stengiuosi niekur nevaikščioti, bet visas nėštumas buvo lengvas, sklandus. Net nesitikėjau. Negaliu net pasakyti, kad priaugau daug svorio. Jaučiuosi palaiminta.

Man tai bus pačios gražiausios Kalėdos pasaulyje. Tai yra dar vienas prizas, pats didžiausias mano gyvenime. Tai dovana ir stebuklas. Esu palaimoje“, – anksčiau DELFI interviu atviravo Neli.

Brandoje pagimdžiusi garsi moteris atviravo, kad buvo nedidelių baimių, kaip vystysis nėštumas, o dabar džiūgauja, kad viskas ėjosi labai sklandžiai.

„Žinoma, galvojau, kaip čia viskas bus, bet jei būčiau kažko bijojusi gyvenime, tai nieko nebūčiau pasiekusi. Karjera prarijo didelę dalį mano gyvenimo, bet atėjo laikas ir viskas susidėliojo į vietas.

Dabar yra mano aukso amžius: prašokti pagrindiniai vaidmenys, baleto mokykla, o dabar ir sūnelis. Gyvenimas viską man sudėliojo laiku. Žinoma, nėštumas buvo dar vienas iššūkis, bet labai malonus. Bet pagalvojau, kad neturiu ką prarasti, pasinėriau į tai ir viskas gavosi labai sklandžiai. Vyras irgi labai laimingas“, – DELFI pasakojo pašnekovė.