Aktorė neslepia, jog paskutiniai nėštumo mėnesiai nėra pats lengviausias išbandymas nėščiosioms, kuomet kūnas pavargęs ir prašosi poilsio, tačiau visus fizinius sunkumus užgožia didelis vidinis laukimo džiaugsmas.

„Jaučiuosi lyg finišo tiesiojoje, jau kitą mėnesį laukiame to susitikimo. Kūnas vis daugiau prašosi ramybės, tačiau emocijos gan ramios, matyt organizme gaminasi natūralūs nėštukės raminamieji. Nors anksčiau, žinoma, jog buvo baisu, tačiau dabar visa ta baimė parėjo į džiugią šventės nuojautą“, - pranešime spaudai teigia Valda.

Netrukus tėvais tapsianti pora neslepia ir kūdikio lyties – anot echoskopijos tyrimo, į pasaulį turėtų ateiti mergaitė, tačiau nepriklausomai, kokia bus realybė ir ar gydytojų prognozės pasitvirtins, aktorė nemato didelio skirtumo tarp vaikelio lyties ir atsakingai ruošiasi pirmagimio atėjimui.

„Atskiro kambario kol kas neįrenginėjame, mat kūdikis vis tiek turės būti kuo arčiau manęs. Nusipirkome jau gultuką, lovytę, planuojame ją statyti šalia mūsų lovos miegamajame“, - pasakoja būsima mama.

Anot vaikiškų prekių specialistų, ne visi tėveliai skuba pirkti kūdikiui daiktelius vos sužinoję, kad laukiasi. Dauguma laukia iki 6 mėnesio ir tuomet pradeda ruošti naujagimio kraitelį.

„Svarbiausi pirmieji pirkiniai turėtų būtų lovytė, čiužinys, patalynė, keletas komplektų rūbelių, vėžimėlis ir, žinoma, higienos prekės, kaip vonelė, gultukas į vonelę, rankšluostis, sauskelnės“, - pasakoja „Vaikų bazės“ direktorius Eventas Gužauskas.

Neretai būsimiems tėveliams kyla didelis iššūkis, kaip tinkamai išrinkti vaikučiui tinkamus baldus ar vėžimėlį. E. Gužauskas tikina, jog svarbu atkreipti į daikto universalumą bei galimybę keistis pagal vaiko amžių – taip įsigyta prekė tarnaus ne vienerius metus.

„Žinoma, kūdikiai greitai auga todėl svarbu, jog įsigyti baldai ar daiktai taip pat galėtų kisti kartu su vaikučio amžiumi. Pavyzdžiui lovytės dugno aukštis – nuo pirmųjų dienų lovytės dugnas būna aukščiausioje padėtyje, vėliau, kai vaikas pradeda sėstis, stotis, dugnas yra nuleidžiamas. Taip lova transformuojasi, galima pakelti ar nuleisti jos šonus. Yra ir universalūs vėžimėliai, kuriuos sudaro ir lopšys, ir automobilio kėdutė“, - pasakoja E. Gužauskas.

Valda prisipažįsta, jog būnant aštuntam nėštumo mėnesy nėra lengva vaikščioti po parduotuves ir ieškoti reikiamų daiktelių kūdikiui, todėl rado puikią išeitį, tinkančią kiekvienai vaikelio besilaukiančiai ar jau auginančiai porai.

„Aš tam tikra prasme praradau nekaltybę pirkimo internetu, nes iki šiol niekad to nedarydavau. Man būdavo būtina paliesti, pačiupinėti, pamatyti daiktus gyvai, tačiau dabar, kuomet nesinori niekur judėti kur daug žmonių, kalėdinis šurmulys, kamščiai, eilės – atradau internetinę vaikiškų prekių parduotuvę. Iš čia nusipirkome jau ir rūbelių, lovytę, šliaužtinukų ir aksominės žalios spalvos vėžimėlį, kuriuo esu be galo patenkinta“, - tvirtina Valda.

Išskirtinės spalvos vėžimėlis aktorę sužavėjo iš karto, vos pamačius. Pasirodo, ši trauka atėjo ne veltui – Valda dalindamasi prisiminimais apie savo pačios vaikystę, užsimena, jog panašų vėžimėlį turėjo ir jos pačios mama.

„Kuomet pamačiau šį tamsiai žalio aksomo vėžimėlį – jis iš karto mane patraukė. Ir tik vėliau iš mamos sužinojau, kad juk ir mano pačios vaikystėje buvo toks pats vėžimėlis – žalias, aksominis. Nesitikėjau tokio sentimentalumo, tačiau esu be galo patenkinta šiuo pirkiniu. Labai greitai viskas buvo pristatyta, sklandžiai, maloniai. Gulint net lovoje galima apsipirkti internetinėje parduotuvėje, šalia kiekvienos prekės yra puikūs aprašymai, vaizdo medžiaga“, - pasakoja Valda.

Pirmojo vaikelio besilaukianti Valda pripažįsta, jog nekantriai laukia motinystės džiaugsmo akimirkų. Nors aktorės darbotvarkė gan įtempta, visgi žinoma moteris tikina, kad niekur nuo darbų nepabėgs ir jau vasarą planuoja gastroles.

„Aš esu be galo dėkinga savo tėveliams, jog jie visuomet buvo tokie, kurie įsiklausydavo, niekada nieko neprimetinėdavo savo. Tikiuosi, jog ir man pavyks būti tokia mama, kuri gebės girdėti vaiką, padės jam atsiverti. Stengiuosi neturėti jokių išankstinių nuostatų, noriu išjausti ir patirti tą motinystės džiaugsmo akimirką. Jau turime vasarą su teatru suplanuotas gastroles į Italiją, todėl matyt jog teks keliauti visai šeimai kartu su vaikučiu, juk norėsiu maitinti pati. Bus didelis iššūkis, kol kas dar turbūt pati nesuvokiu kas tai yra ir kaip čia viskas bus, bet bus smagu atrasti viską eigoje“, - pasakoja Valda.