„Pas mus tradiciškai susiklostęs toks Kalėdų ciklas: žiūrime filmą „Vienas namuose“, valgome mandarinus ir gruodžio 5-6 dieną puošiame eglutę, nes per vieną dieną mums jos pastatyti nepavyksta.

Reikia pastatyti karkasą, apipinti girliandomis, žaisliukais. Eglė pas mus ypatinga – auginta būtent Kalėdoms, iš specialiųjų Danijos ūkių. Esame už tvarų, socialiai atsakingą vartojimą: žinome, kad vietoj mūsų vienos eglės bus atsodintos dvi. Be to, dirbtinė eglė suteikia daugiau anglies dvideginio taršos. Ji dažniausiai gaminama Kinijoje iš prastų plastikų, vaidinasi, išsiskiria kancerogenai. Prie eglių dirbantys žmonės gauna po vieną dolerį kas mėnesį, tai šiuolaikinė vergija. Mes nenorime to skatinti pirkdami plastiką“, – DELFI pasakojo K. Krivickas.

Pašnekovas linksmai pasakoja, kad eglės puošimo orkestrui vadovauti teko jam, kadangi jis iki šiol sveiksta po operacijos ir vaikšto su ramentais.

„Mūsų eglė turi būti iki lubų, tuomet užmauname žvaigždę. Pirmas sluoksnis pasidengia lemputėmis. Vyresnėlė su mama buvo atsakingos už tai ir visas vakaras praėjo sustatant jas. Antrą dieną susinešame visą kalėdinių žaislų archyvą iš garažų, sandėliukų. Tada atsiranda šviečiantys elniai, blizgančios žvaigždelės, kojinės ant židinio. Mūsų jaunėliui tai pirmoji eglutė. Jam labai smalsu. Kas įdomu, visi vaikai natūraliai reagavo į eglę pirmą kartą, jiems tai buvo savaime suprantama. Mūsų bengalė katė yra gana chuliganiško elgesio, bet eglės nenuvertė. Augustas ypatingai laukia Kalėdų, nykštukų ir puošia ją žaisliukais“, – šiltai apie savo šeimą kalbėjo Kristupas.

Žinomam vyrui patinka natūralios eglės, todėl svarstydamas apie gražiausią miesto žaliaskarę jis įvardija ne sostinės.

„Iš visų Lietuvos eglių man gražiausia Klaipėdos, nes ji natūrali, padovanota šeimos miestui. Lemputės sugula pagal natūralią formą. Man ji primena kažkiek JAV, Niujorke įžiebtą eglę“, – pastebėjo jis.

Kristupas džiaugiasi tradicijų tęstinumu ir puoselėja tai kiekvienais metais.

„Per Kūčias susirenka artimieji: dėdės, tetos, seneliai. Visi susėdame mūsų namuose, nes mūsų šeima didžiausia, todėl pajudėti mums būtų sunkiausia. Tai kalėdaičio laužimas, malda, įsijungiame Vatikano transliacijas - toks tradicinis Kūčių vakaras. Tada visi apsikeičiame dovanomis. Būna nesimato pusė eglės per gausias dovanas. O labiausiai lauktos dovanos ateina Kalėdų rytą iš Kalėdų senelio.”

Praėjusiais metais DELFI lankėsi Krivickų namuose. Tuomet šeima šventiniu dekoru puošė ne tik interjerą, bet ir namo kiemą. Kviečiame prisiminti: