G. Nakas, kuris geriau žinomas kaip grupės „Saulės kliošas“ klavišininkas, teisme atsidūrė dėl baudžiamosios bylos, kurioje jam pareikšti kaltinimai dėl kelių BK straipsnių, susijusių su narkotikų laikymu.

DELFI žiniomis, muzikantui kaltinimai pareikšti po to, kai jo vardu Lietuvoje buvo sulaikytas siuntinys, kuriame rastos neleistinos narkotinės medžiagos.

Netrukus po to G. Nako namuose buvo atlikta krata. Nėra žinoma, ar jos metu pareigūnai rado narkotinių ar psichotropinių medžiagų, tačiau po jos G. Nakas sulaukė šaukimo į teismą.

Giedrius Nakas

Šis atvejis yra pirmasis, kuomet muzikos kūrėjui tenka žengti per teismo slenkstį. Iki posėdžio pradžios G. Nakas su DELFI bendrauti nepanoro. „Noriu susikaupti“, – tepasakė jis.

Tačiau pirmasis posėdis buvo nukeltas, kadangi į jį neatvyko kaltinamąjį ginti turėjęs advokatas – gynėjas tuo pačiu metu buvo kitame bylos nagrinėjime.

Tiesa, G. Nakas, kuriam buvo paskirtas advokatas, trečiadienio rytą teisme išreiškė norą, kad jam atstovautų jo paties pasirinktas gynėjas.

„Aš norėčiau posėdį atidėti, kadangi pasirinkau savo gynėją, o jūsų paskirto norėčiau atsisakyti“, – teisėjai sakė kaltinamasis.

Pasibaigus teisiamajam posėdžiui G. Nakas buvo nekalbus, su žiniasklaida bendrauti atsisakė, teigdamas, kad nenori pakenkti teisminiam procesui.

Kitas posėdis numatomas gruodžio mėnesį.

Teisiamasis posėdis imtas nagrinėti dėl BK 259 str. 1 d. – tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų;

dėl BK 259 str. 2 d. – tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu;

dėl 199 str. 3 d. – tas, kas per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabendamas privalomus pateikti muitinei daiktus, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, nepateikė jų muitinės kontrolei ar kitaip šios kontrolės išvengė arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno kilnojamąsias kultūros vertybes ar antikvarinius daiktus, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Giedrius Nakas

DELFI primena, kad žymaus kompozitoriaus Šarūno Nako sūnus G. Nakas įvardijamas ne tik kaip populiarių muzikos grupių „Despotin Fam“ ar „Saulės kliošas“ narys, kūryboje jis taip pat bendradarbiavo su Jurga Šeduikyte, Linu Adomaičiu, Monika Liu, Andriumi Mamontovu ir kt.

Šiemet nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje laimę bandęs muzikantas po mokslų Lietuvoje studijavo Hagos karališkojoje konservatorijoje ir lankė džiazo fortepijono studijas Princo Klauso konservatorijoje.

Grįžęs į Lietuvą jis subūrė „The Proof Quintet“, ėmė koncertuoti su žinomais modernaus džiazo, hiphopo, soulo ir elektroninės muzikos atlikėjais bei grupėmis ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, pristatė Niujorke įrašytą muzikos albumą.

Giedrius Nakas
Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
Respublikinis priklausomybės ligų centras (RPLC)8 5 213 7274info@rplc.lt
RPLC Vilniaus filialas8(52)137808vilnius@rplc.lt
RPLC Kauno filialas8(37)333255kaunas@rplc.lt
RPLC Klaipėdos filialas8(46)415025klaipeda@rplc.lt
RPLC Šiaulių filialas8(41)522488siauliai@rplc.lt
RPLC Panevėžio filialas8(45)582673panevezys@rplc.lt
Anoniminių alkoholikų draugija+370 685 05191/info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė+370 698 73005infopnb.lt