A. Hopkinsas trečiadienį privačios ceremonijos Los Andžele metu atsisakė Didžiosios Britanijos pilietybės. Liudininkais buvo režisierius Stevenas Spielbergas (Stivenas Spilbergas), Johnas Travolta (Džonas Travolta) ir kiti draugai.

Laikraštis aprašo, kaip 62 metų aktorius atvyko į Los Andželo teismą su savo motina ir drauge Francine Kay (Frensina Kėj).

A. Hopkinsas, gavęs "Oskaro" apdovanojimą už vaidmenį filme "Avinėlių tylėjimas" (Silence of the Lambs), 1993 metais britų karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) buvo įšventintas į riterius. Tai reiškia, kad prie savo pavardės jis gali pridurti sero titulą.

"The Evening Standard" rašo, kad pilietybės suteikimo ceremonijoje reikėjo prisiekti ištikimybę Jungtinėms Valstijoms ir pasakyti tokius žodžius: "be to, atsisakau diduomenės titulo, kurį iki šiol turėjau".

Britų konsulato Los Andžele pareigūnai sakė, jog A. Hopkinsas savo titulu Didžiojoje Britanijoje gali naudotis, jis ir toliau bus pripažįstamas britu.

Tuo tarpu aktoriaus atstovė spaudai Los Andžele paaiškino, kad A. Hopkinsas jau ilgai gyvena JAV ir atėjo laikas gauti šios šalies pilietybę.

A. Hopkinso biografiją prieš tai patikrino FTB, jį apklausė imigracijos pareigūnai. Be to, aktoriui teko išlaikyti žinių apie Ameriką egzaminą.

A. Hopkinsas niekada neslėpė, kad jam patinka gyventi Jungtinėse Valstijose. Jis turi namą Los Andžele, nors jo žmona Jennifer (Dženifer) gyvena Londone.

Beje, šeštadienį Shakespeare (Šekspyro) teatras Vašingtone apdovanos A. Hopkinsą už gyvenimo pasiekimus klasikiniame teatre.