Labdaros vakaro dalyviai aukcione įsigijo meno kūrinių ir kitų vertingų prizų už 20 510 eurų. Iš viso renginio metu paaukota suma siekia apie 30 000 eurų, įskaitant aukas dėžutėje bei bilietus į labdaros vakarą.

Visos lėšos, gautos labdaros aukciono metu, bus skirtos „Jaunimo linijos“ veiklai paremti, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Brangiausiai parduotas Algio Kriščiūno paveikslas

Brangiausiai – už 3 100 eurų – buvo parduotas fotografo, dailininko Algio Kriščiūno paveikslas „I Made This Lake From Joy And Sadness“. Idėja rengti aukcioną ir gimė po to, kai visą parą nemokamą emocinę pagalbą teikianti „Jaunimo linija“ gavo šio menininko darbą.

Labiausiai pabrango – nuo 10 eurų pradinės kainos – iki 200 eurų galutinės – ribotos kolekcijos paskutiniai „Jaunimo linijos“ marškinėliai, kurių dizainą sukūrė dizaineris EGYBOY.

Muzikanto, legendinės grupės BIX lyderio, populiarių televizijos laidų prodiuserio Sauliaus Urbonavičiaus – Samo paveikslo „Angelas“ reprodukcija parduota už 1600 eurų.

Renginio vedėjo Manto Kazlausko profesionalumo dėka kainos kilo stebėtinai. Grafikės Editos Suchockytės paveikslas „Laikas“ parduotas už 2.000 eurų, o juvelyrikos namų v2o dovanoti Eglės Vengalytės – de Meulenaer sidabriniai su deimantais auskarai „Morengiukai“ įsigyti už 1060 eurų.

Už Gitano Nausėdos paaukotą retą knygą – 1400 eurų

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana „Jaunimo linijos“ veiklai paremti dovanojo retą, neįkainuojamos vertės, mažo ir itin riboto tiražo knygą iš savo kolekcijos.

Tai vienos Nidos gimnazijos istorija vokiečių kalba. Autentiškas istorinis pasakojimas vietos gyventojų lūpomis apie visus bendruomenės įvykius. Leidinyje yra itin kokybiškos senojo rankraščio, jame buvusių atvirukų, laiškų fotokopijos ir viso teksto transkripcija.

„Jaunimo linijos” labdaros aukcionui dovanotas rankraštis – tai knygos estetikos ir dizaino pavyzdys. 2013 metais ši knyga buvo apdovanota Vilniaus knygų mugėje kaip gražiausia Baltijos šalių išleista knyga.

Prezidento šeimos dovana unikali tuo, kad joje yra ranka parašytos Prezidento ir Pirmosios Ponios dedikacijos, skirtos aukciono dalyviui, įsigijusiam šį leidinį.

Už šį išskirtinę vertę turintį istorinį leidinį „Vilnojos“ akmens skulptūrų parko bei galerijos–muziejaus „Autoportretai“ įkūrėjas, meno kolekcionierius ir verslininkas Vidmantas Martikonis su dukromis Vidmante ir Gintare nepagailėjo 1 400 eurų.

Stalų pavadinimai – pagal emocijas

Vakaro svečius maloniai nustebino netradicinis svečių susodinimas – ne pagal vardus, pavardes ar stalų numerius. Kiekvienas svečias turėjo susirasti savo stalą, pavadintą pagal tam tikrą emociją: meilė, ramybė, džiaugsmas, pakylėjimas, nuoširdumas, pilnatvė, drąsa, įkvėpimas, pagarba, laimė ir panašiai.

Renginyje buvo galima įsigyti ir kitų modernių šalies menininkų Agnės Kišonaitės, Vilmanto Marcinkevičiaus, Ginto Banio, Tado Černiausko, Tado Kazakevičiaus, Erikos Petunovienės, Julia Janus, Artūro Braziūno, Agnės Kondrataitės, Augustos Sofijos Rudzikaitės, Natalijos Martinavičienės, Viktorijos Orkinės ir kitų tapybos, fotografijos, keramikos bei juvelyrikos darbų.

Sulaukia apie 43 tūkstančių skambučių

„Jaunimo linija“ veikia nuo 1991 metų ir yra viena didžiausių nemokamos emocinės paramos tarnybų Lietuvoje. Atlikta apklausa rodo, kad net 59 procentai jaunų žmonių susiduria su emociniais sunkumais. Vien praėjusiais metais dėl emocinės paramos į „Jaunimo liniją“ buvo kreiptasi 42 940 kartų telefonu, įvyko 2 249 pokalbiai internetu ir buvo atsakyta į 1 102 laiškus.

Kasdien į „Jaunimo liniją“ skambina vidutiniškai 140 jaunuolių, kurie susiduria su emociniais sunkumais. Apie 350 savanorių visoje Lietuvoje stengiasi jiems padėti: išklausyti ir suprasti. Tačiau „Jaunimo linijos“ savanoriai gali atsiliepti tik į 72 proc. skambučių.

„Didelis laimėjimas vien tai, kad žmogus, kuriam liūdna ir sunku, paskambina, nes kiti net nedrįsta kreiptis pagalbos, gėdijasi savo jausmų. Tačiau skaudu, kad maždaug trečdalis jaunų žmonių tos pagalbos net nesulaukia, kada jiems jos labiausiai reikia. Tą situaciją galime pakeisti tik visi bendromis pastangomis“, - sako „Jaunimo linijos“ vadovė Greta Laukaitienė ir širdingai dėkoja kiekvienam labdaros vakaro dalyviui.