„Su dideliu liūdesiu norime pranešti, kad šįryt mus paliko Batų Namų įkūrėjas, avalynės dizaineris ir rankų darbo batų gamybos pionerius Lietuvoje Žanas Maslauskas.

Žanas buvo mūsų dirbtuvių siela ir širdis, tačiau mes tęsime savo veiklą ir augsime toliau. Jis turėjo svajonę, kad jo pradėtą veiklą perimtų jo vaikai ir garsintų visame pasaulyje. Jam pavyko, tad jo garbei toliau tęsime batų kūryba ir gamybą taip, kaip jis mus išmokė!

Naujosios kolekcijos pristatymas, kuriame yra keli paskutinieji Žano sukurti modeliai, bus išleista šiek tiek vėliau, Rugsėjo 2-3 dienomis.

Norime paprašyti jūsų supratimo ir artimiausias kelias dienas mums neskambinti ir nerašyti darbiniais klausimais. Esame šeimos verslas, tad su jumis, brangūs klientai, visada bendraujame tik patys, tad nepykite jei kelias dienas neatsakysime į jūsų laiškus, skambučius ar keletą dienų vėluosime su batų pristatymu. Visi skambučiai ir laiškai tikrai bus atsakyti, o batai pristatyti. Tokie pat gražūs ir kokybiški, kaip ir esate įpratę, nes Žano įvesti standartai visada bus puoselėjami ir gerbiami mūsų dirbtuvėse“, – rašoma puslapyje.

Taip pat pranešama, jog atsisveikinimas su žinomu avalynės kūrėju vyks Kėdainiuose esančiuose laidojimo namuose „Gedulo sala“ nuo šeštadienio iki sekmadienio 15 val. Kadangi Ž. Maslauskas mėgo minimalizmą, jo artimieji prašo nenešti didelių puokščių ir vainikų, o pasirinkti vieną baltą gėlės žiedą bei dizainerio pagerbimui pasirinkti spalvingą aprangą.

Nors kol kas mirties priežastis nėra aiški, laidos „Pasaulis pagal moteris" herojumi buvęs Ž. Maslauskas jau tuomet pasakojo apie savo sveikatos problemas.

„Sveikatos problemos yra tarsi įkvėpimas kurti. Visi išgyvenimai vėliau atsispindi kūryboje. Su kiekviena krize atsiranda dar didesnis noras kažką nuveikti", – laidos vedėjos Kristinos Rimienės kalbintas pašnekovas tuomet buvo atviras – krizių jo gyvenime buvo labai daug: cukrinis diabetas, septyni infarktai, laukiančios širdies ir inkstų transplantacijos... Vien praėjusiais metais jis patyrė tris infarktus, praleido ligoninėse net septynis mėnesius, tačiau ir į juodžiausias dienas žvelgė su ironija.