Teismas šou pasaulio atstovus atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, tačiau pinigines jiems vis dėlto teks atverti. Vitalijui Cololo, Mindaugui Papinigiui ir Ainiui Storpirščiui skirta 1000 eurų įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Kaip DELFI patikslino teisėja, tai yra baudžiamojo poveikio priemonė.

Reklamos organizatoriui E. Vėlyviui teks sumokėti 2000 eurų į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

DELFI primena, kad po paskutiniojo posėdžio prokuroras aktoriams V. Cololo, M. Papinigiui ir A. Storpirščiui pasiūlė skirti gerokai didesnes, po 7 tūkst. eurų siekiančias baudas, o režisieriui E.Vėlyviui – 10 tūkst. eurų baudą. Anot prokuroro Stanislavo Barsulo, šių asmenų elgesys sutrikdė tikinčiųjų maldą, privertė kunigą nutraukti išpažinčių klausimą.

Aktoriai ir režisierius kaltinami sąmoningu apeigų bažnyčioje sutrikdymu per praėjusių metų rugpjūtį vykusią Žolinės šventę. Šie maldos namai Šalčininkų rajone yra gausiai lankomi lenkų tautybės tikinčiųjų. Kaltinamieji kaltės nepripažįsta. E. Vėlyvis yra sakęs, kad pasirodymu norėjo atkreipti dėmesį į dvasininkijos problemas.

2018 metų rugpjūčio 15 dieną į Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai – aktoriai V. Cololo, M. Papinigis ir A. Storpirštis. Jie lenkų kalba pasakojo apie „Siemens" arenoje vyksiantį renginį „Zero Live Show", į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo netikras suktines. Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, išpažinčių klausymas.

„Manoma, kad aktorių veiksmai, padaryti viešoje vietoje, nebuvo korektiški ir atitinkantys moralės normas. Tyrimo metu apklausti kai kurie bažnyčioje buvę žmonės nurodė pasijutę pažeminti ir šokiruoti, jų teigimu, toks būdas reklamuotis nėra tinkamas", – teigė prokurorai.

Kaltinamajame akte buvo nurodoma, kad reklaminės akcijos organizatoriai ir vykdytojai tyčia, sąmoningai rengėsi sutrikdyti religines apeigas būtent šioje bažnyčioje, gausiai lankomoje lenkų tautybės tikinčiųjų. Anot prokuratūros, savo veiksmais jie „galimai viešai pasityčiojo iš laisvės išpažinti ir praktikuoti katalikų religiją". Už trukdymą atlikti religines apeigas ar iškilmes gali būti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Praėjusių metų spalį prokuratūra skelbė ikiteisminį tyrimą nutraukianti, nes nenustatyta, kad padaryta nusikalstama veika, tačiau konstatuota, jog reklaminės akcijos organizatoriams ir atlikėjams galėtų būti taikoma administracinė atsakomybė.

Tuomet prokurorai konstatavo, kad aktorių veiksmai nebuvo nukreipti prieš religinės bendruomenės narių teisę dalyvauti religinėse apeigose, jų tikslas buvo ne sutrikdyti mišias, o suplanuota komercinio renginio reklama. Nurodyta, kad aktorių veiksmai nebuvo korektiški ir atitinkantys moralės normas, tačiau jais nebuvo rodoma didelė nepagarba aplinkiniams, nebuvo akivaizdžiai pažeisti visuomenės interesai. Vėliau aukštesnysis prokuroras panaikino sprendimą nutraukti šį ikiteisminį tyrimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (258)