Ant viešbučio „LOOP Hotel“ stogo esanti terasa stebino ne tik peizažu. Į renginį atvykę svečiai trumpam nusikėlė į tolimąją Kiniją. Atmosferą kūrė kinų kovos menų pasirodymai, kinų liūtas, rašoma pranešime spaudai.

Renginyje apsilankė ir būrys garsenybių. Kinijos dvasia persmelkto renginio nepraleido Darjušas ir Edita Lavrinovičiai, Saugirdas Vaitulionis, Diana Dargienė, Skaistė Semenikė, Inga ir Aivaras Stumbrai, Inga Gaižauskienė ir Jeanas Claude'as Edorhas, Linas Zareckas, Kristina Tarasevičiūtė, Rūta Elžbieta Pitkauskienė ir kiti svečiai. Renginį vedė Gabrielė Martirosian.

Neabejinga Kinijai, jos kultūrai, žmonėms yra verslininkė I. Stumbrienė, kuri renginiui pasirinko išties originalų įvaizdį. Moteris tolimojoje šalyje lankėsi prieš dvejus metus. Ji palaikė kompaniją tėvui Rolandui Paksui Pasaulio akrobatinio skraidymo grupių čempionate. „Kinija – labai šilta šalis, žmonės – be galo draugiški, paslaugūs, domisi ir didžiuojasi savo gilias šaknis turinčia kultūra“, – pasakojo žinoma moteris.

Didelį įspūdį jai paliko ekskursija į Šaolino vienuolyną ir gilios kovų menų tradicijos. „Kinijoje kovų menai yra ne būdas kažką nuskriausti, apsiginti. Tai yra būdas išgyti, tobulėti dvasiškai. Kinija yra labai didelė, vienos kelionės metu neįmanoma visko pamatyti. Todėl mielai grįžčiau ir dar geriau pažinčiau šią šalį“, – tikino I. Stumbrienė.

Renginyje kalbintas krepšininkas D. Lavrinovičius pasakojo, kad atvykti į šį vakarėlį jam buvo ne tik smalsu, bet ir naudinga. Jau netrukus jis kartu su broliu Kšyštofu Lavrinovičiumi vyks sporto ir verslo reikalais į Kiniją. „Projektų vadovai yra mums suplanavę įvairių konferencijų, renginių, susitikimų. Laukia įtempta, tačiau labai įdomi kelionė. Grįžti į Kiniją visada norėjau, o dabar tam gera proga“, – pasakojo renginio svečias.

Pirmą kartą Kinijoje D. Lavrinovičius lankėsi prieš daugiau nei dešimt metų. Tuo metu jis dalyvavo Pekino olimpinėse žaidynėse. Tačiau, kaip pasakoja, spėjo apžiūrėti svetimą kraštą, susipažinti su vietos žmonėmis, šiek tiek pažinti kultūrą.

„Pamenu, kad visur buvo labai daug žmonių. Tuo metu dar buvau jaunesnis, tai visi jie man atrodė vienodi. Vėliau jau pradėjau skirti korėjiečius, japonus ar kinus. Nustebau, kad pas juos restoranuose buvo visai kitoks kinų maistas nei kad pas mus. Kinai – labai malonūs, gražiai bendraujantys žmonės, paliko man gerą įspūdį“, – prisiminimais dalinosi K. Lavrinovičius.

Prieš vienuolika metų Kinijoje lankėsi ir baleto šokėja K. Tarasevičiūtė. Tai buvo pats pirmas merginos kaip šokėjos kontraktas. Įgyta patirtis paliko neišdildomą įspūdį, o labiausiai įsiminė tradicijos, maisto kultūra, lietuviams neįprastas „Moutai“ gėrimo skonis ir beprotiški prietarai. Tiesa, kai kurie iš jų kėlė šypseną arba net šokiravo. „Pamenu, kad kinai labai tikėjo liaudies medicina ir žolelių galia. Kai kurios kolegės šokėjos smirdėdavo prieskoniais – labai norėjo pasiekti norimą efektą“, – prisiminė K. Tarasevičiūtė.

Renginio akimirkos - nuotraukų albume:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (69)