Šiuo metu Palangoje laiką leidžiantis S. Vaitulionis nepraleido progos aplankyti ir sveikstančią merginą, dėl kurios susivienijo kone visa Lietuva. Saugirdas kartu su žinoma verslininke D. Bosas nepilnametei ir jos šeimai padėjo ne tik rinkti aukas gydymui, bet ir nemokamai parūpino advokatą bei surado plastikos chirurgą, kuris sutiko prisidėti prie gerumo iniciatyvos.

„Šiandien aplankiau košmarą Jurbarke išgyvenusią merginą, kuri dabar reabilituojasi Palangoje.

Dabar jau galiu apie tai rašyti, nes aprimo emocijos ir dingo tas baisus gerklėje strigęs gumulas.

Į reabilitacijos centrą ėjau su didžiuliu nerimu, nes nežinojau, ką ten rasiu ir kokios emocijos tvyros ore. Ėjau su viltimi, kad išėjęs lengviau atsidusiu, nes suprasiu, kad viskas bus gerai. Ką pamačiau?

Gražiausią ir mieliausią mergaitę, liūdniausiomis akimis šioje žemėje. Tokiomis liūdnomis, kad pats liūdesys nėra toks liūdnas.

Tesugebėjau pasakyti vos kelis padrąsinančius sakinius, nes žiūrėdamas į tas, pasimetusias ir neįtikėtino gilumo akis, tenorėjau smarkiai apkabinti ir verkti.

„Viskas bus gerai, juk žinai, kad bus!“, – sakau jai, nes tikiu tuo iki kaulų smegenų.

„Mhm“, – dėl gyjančio sulaužyto žandikaulio tyliai atsako man mergina, šiltai ir plačiai besišypsodama man savo gražiomis akimis.

Žinau, kad viskas bus gerai, tik laukia didelis ir sunkus kelias: ne tik fizinės reabilitacijos, bet ir labai sunkaus emocinės ramybės atgavimo, o kur dar įtempta teisinė kova.

Išėjau su gumulu gerklėje ir begale emocijų: gailestis, viltis, palengvėjimas ir žiaurus pyktis sukosi lyg jausmų centrifuga. Nenusakomas jausmas.

Saugirdas Vaitulionis

Palengvėjo, kad pamačiau, jog ji gyja. Gal ne taip sparčiai, kaip tikėtasi, bet gyja.

Pamačiau, kad jai – geriau, bet tas vandenyno gylio liūdesys akyse...

Tikiu, kad mūsų šalyje yra teisingumas. Tikiu, kad profesionalūs medikai ir psichologai padės merginai atsitiesti.

Bet po šiandien, labiausiai noriu, kad vieną dieną jos akys vėl šypsotųsi!“ – savo socialiniame tinkle skelbė S. Vaitulionis.

DELFI primena, kad gegužės 26-ąją kaimo turizmo sodyboje vykęs vakarėlis baigėsi tragedija. Jo metu po bandymo išžaginti buvo žiauriai sumušta 17-metė.

Po šio įvykio sunkiai besiverčianti merginos šeima pagalbos kreipėsi į visuomenę.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad ją sumušęs vaikinas yra Jurbarko politikės sūnus. DELFI žiniomis, jis kaltę neigia, tačiau liudininkų apklausų pakako, kad jam būtų pareikšti įtarimai pagal 149 Baudžiamojo kodekso straipsnio 3 dalį.

„Jaunuolis buvo apklaustas ir paleistas. Jis nesuimtas, tačiau paskirta kita kardomoji priemonė. Po apklausos jam pareikšti įtarimai pasikėsinimu išžaginti“, – DELFI tuomet sakė I. Rotautaitė-Pukenė.

Jei įtarimai bus įrodyti, įstatymai numato, kad tas, kas išžagino nepilnametį asmenį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.